فارغ التحصیلان شبکه های انتقال و توزیع
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

گاهـ ـی حجـ ـم ِ دلــــتنـگی هایـ ـم
آن قــَ ـــ ـدر زیـاد میشود
که دنیــــا
با تمام ِ وسعتش
برایـَم تنگ میشود ...
... دلتنــگـم...
دلتنـــــگ کسی کـــــه
گردش روزگــــارش به من که رسیــــد از
حرکـت ایستـاد...
دلتنگ کسی که دلتنگی هایم را ندید...
دلتنگ ِ خود َم...
خودی که مدتهــــ ــــ ــاست گم کـر د ه ام ...

گذشت دیگر آن زمان که فقط یک بار از دنیا می رفتیم
حالا یک بار از شهر می رویم

یک بار از دیار
یک بار از یاد یک بار از دل و یک بار از دست


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ یکشنبه 1390/08/15 ] [ 21:13 ] [ رضا روحی اردشیری ]

با سلام

ممنونم از تموم عزيزاني كه بعداز شنيدن خبر قبوليم به من لطف داشتن و منو مورد حمايت خودشون قرار دادن . انشالاه شما هم در مراحل مختلف زندگيتون موفق باشيد

(با تشكر ويژه از رضا و روح الله)


موضوعات مرتبط: خبر، از همه جا
[ پنجشنبه 1390/07/07 ] [ 17:24 ] [ میلاد معافی ]
 
 

ضیافتی برای چشم، آرامشی برای روح و آثار بدیعی از هنر با شکوه طبیعت که نهایت لذت را به هر بیننده القا می کند. اینجا بهشت نیست؛ گوشه ای از همین زمین خاکی خداست که لاله ها و اقاقی ها و سنبل ها گرد هم آمده اند تا به جسم آنهایی که طبیعت زیبا را الهام بخش می دانند طراوت ببخشند ...

در نزدیکی آمستردام، پایتخت هلند باغ گلی وجود دارد که به پارک Keukenhof یا اصطلاحا به باغ بهار مشهور است. این پارک 32 هکتاری، صدها گونه از درختان زینتی و میلیون ها گونه از گل های موجود در جهان را در خود جای داده و توانسته است تا به عنوان زیباترین پارک بهار در جهان شناخته شود.

به گزارش سایت رسمی این پارک، در فضاهای موجود اعم از مناطق درختی و فضای سبز، مسیرهای پیاده رو، رودخانه و آبنماهای مصنوعی و ... بیش از 7.000.000 بوته گل از گونه های مختلف بطور سالانه در این پارک کاشته و تکثیر شده و با مهارتی استادانه در چشم اندازهای آن ترکیب شده تا جایی که این ثروت بی سابقه هم اکنون به یکی از محبوب ترین مقاصد جهانگردان و گردشگران این کشور تبدیل شده است.

همه این گلهای زیبا تقدیم می کنم به همه مهندسین با مرام وبا معرفت هدف.


موضوعات مرتبط: مطلب، عکس، از همه جا
[ پنجشنبه 1390/06/31 ] [ 23:47 ] [ سیامک قلعه کهنه ]

به نام خدایی که همین نزدیکیست

بیهوده دلت گرفته
بیهوده!
تا بوده جهان
جهان همین بوده!
باید بروی به دیدنش باید...
باری به هزار سال ابری هم
باران به اتاق تو نمی‌آید!


مجسمه ها و سربازان تاریخی ایران را بعد از تخریب به زباله دانی انداختند
عصرایران - فیلمی که اخیراً در یوتیوب منتشر شده ، برای هر ایرانی وطن دوستی بسیار رنج آور است. بر اساس آنچه در این فیلم دیده می شود ، مجسمه های اسب و اسب سواران ساری ، پس از برچیده شدن از یکی از میدان های قدیمی شهر ، تخریب شده و در مکانی مخروبه میان تلی از خاک و سنگ و آشغال و در کنار کامیون های حمل زباله ، به بدترین شکل ممکن رها شده اند.


چندی پیش مقامات محلی ساری با این بهانه که وجود این مجسمه ها در میدان امام ، توهین به امام است(!) ، مجسمه ها را از این میدان برچیدند.
هر چند این بهانه به هیچ عنوان دلیل عاقلانه ای برای این اقدام جنجالی نبود ، اما مردم امیدوار بودند این مجسمه ها که بخشی از هویت تاریخی ساری بودند ، در میدان دیگری نصب شوند.

 این مجسمه های برنزی  شامل اسب ها و کالسکه هایی با  سربازان دوره های تاریخی مختلف ایران (اشکانی ، ساسانی ، هخامنشی و سلوکی) بودند که 54 سال پیش در ایتالیا ساخته و به ایران حمل شدند و یادآور رشادت های سربازان ایرانی در طول تاریخ بوده اند.

تخریب این مجسمه های تاریخی و رها کردن آنها در شرایط بسیار نامساعد ، این گمانه را تقویت می کند که موضوع ، نه توهین آمیز بودن وجود این مجسمه ها در میدان امام ، که تقابل با تاریخ ایران است و الا چرا به جای آن که این مجسمه های گرانبها در میدان دیگری نصب شود ، تخریب و رها شده اند؟!
امید که با تعمیر و نصب این مجسمه ها در یکی از میدان های شهر زیبای ساری ، این گمانه زنی از بین برود.

یادآور می شود هم اکنون جنجال دیگری در شهر یاسوج بر سر مجسمه آریوبرزن ، سردار تاریخی ایران به پا شده و برغم مخالفت شورای شهر و امام جمعه ،برخی از مسوولان شهر ، اصرار دارند این مجسمه که سال گذشته نصب شده است ، از میدان آریوبرزن حذف شود!

با این همه بی مهری در داخل نسبت به تاریخ و تمدن ایران ، عجیب است که همین مسوولان وقتی فیلمی مانند 300 علیه ایران ساخته می شود ، علیه آن برمی آشوبند


ساری - قبل از تخریب


رد پای تخریب


Love+ Care = Mother

 
Love + Fear = Father
 
Love + Help = Sister
 
Love +Fight = Brother
 
Love + Life = Wife/ Husband
&
Love +Care +Fear + Help + Fight + Life =Friend
خوش به حال کچل ها!!

من همیشه به کچل‌ها حسادت می‌کردم. بعد از خواندن این خبر، یک دلیل دیگر به دلایلم برای حسادت اضافه شد…

خبر: «موها زمان سکته را می‌دانند،‌ چون تحقیقات نشان می‌دهد موها می‌توانند تاریخچه‌ای از استرس‌های شخص را در خود ذخیره کنند.»

من همیشه به کچل‌ها حسادت می‌کردم. بعد از خواندن این خبر، یک دلیل دیگر به دلایلم برای حسادت اضافه شد.

۱- کچل‌ها زودتر از همه متوجه شروع بارش باران می‌شوند.

۲- کچل‌ها می‌توانند با خیال راحت شیشه اتومبیل را پایین بکشند و از جریان هوا لذت ببرند.

۳- آنها به راحتی می‌توانند برای رفتن به مهمترین مهمانی‌ها هم از موتورسیکلت استفاده کنند.

۴- مودارها اگر عرق بکنند، باید بروند حمام و کلی موهایشان را با شامپو چنگ بزنند تا چربی و عرق از پوست سرشان پاک شود ولی کچل‌ها با یک دستمال کاغذی مشکل را حل می‌کنند.

۵- کچل‌ها غصه‌هایشان کمتر است و مثل بقیه هر روز نگرانی ریزش موهایشان را ندارند.

۶- و بالاخره اینکه کچل‌ها استرس‌هایشان ذخیره نمی‌شود


تصویر پدرانه

موضوعات مرتبط: از همه جا
[ دوشنبه 1390/04/13 ] [ 13:1 ] [ وحید میر آخورلو ]

به نام خدایی که همین نزدیکیست

زمین ؛مادر آدمی
خداوند به جبرئیل فرمود:”به کهکشان برو و مشتی خاک بر گیر و بیا؛میخواهم آدم رابیافرینم.”جبرئیل رفت و همه کهکشان را گشت؛اما خاکی پیدا نکرد.هیچ کس به او خاک نداد.نه ناهید که عروس آسمان بود و نه بهرام؛جنگاور چرخ؛ نه عطارد که منشی افلاک بود و نه مشتری. نه کرسی فلکی.و نه کیوان مرزبان دیر هفتمین.هیچ یک به جبرئیل کمک نکردند.جبرئیل دست خالی و شرمنده نزد خدا برگشت.خدا گفت:”به زمین برو که در این کهکشان او از همه بخشنده تر است.”

جبرئیل نزد زمین آمد .زمین به او گفت:”هر قدر خاک که می خواهی بردار.من این افریده را دوست خواهم داشت.آفریده ای که نامش آدم است.”
جبرئیل مشت مشت خاک بر گرفت و نزد خدا برد.و هر مشتی ادمی شد.
خدا گفت:”درود بر زمین که زمین؛مادر آدم است.”

و اینگونه بود که هر آدمی افریده شد؛نزد مادرش؛زمین بازگشت.و زمین آبش داد. زمین نانش داد.زمین پناهش داد.زمین همه چیزش داد.و ان هنگام که آدمی روحش را به خدا می دادجز مادرش زمین هیچ کس او را نمی خواست.
زمین مادر است و مادر عاشق؛زمین مادر است و مادر مهربان.زمین مادر است ومادرشکیباست.
زمین مادر است و مادر گاه بی قرار نیز می شود.چندان که کودکش را نیز می ازارد.
خدایا!ما را ببخش و بیامرز.و به مادرمان زمین آرام و قرار بده تا هرگز دیگر کودکش را انگونه نیازارد.

بهترین بهانه دوست پسرها

1- تو برای من مثل خواهر می مونی! (يعنی:خيلی زشتی!)
2- فاصله سنيمون کمی زياده. (يعنی:خيلی زشتی!)
3- من به تو علاقه به «اونصورت» ندارم. (يعنی:خيلی زشتی!)
4- من الان توی موقعيت بدی از زندگيم هستم. (يعنی:خيلی زشتی!)
5- دوست دختر دارم. (يعنی:خيلی زشتی!)
6- من با خانمهای همکارم بيرون نمیرم. (يعنی:خيلی زشتی!)
7- تقصير تو نيست، تقصير منه! (يعنی:خيلی زشتی!)
8- من الان توجهم به کارمه! (يعنی:خيلی زشتی!)
9- من تصميم گرفتم مجرد بمونم. (يعنی:خيلی زشتی!)
10- بهتره فقط با هم دوست معمولی باشيم (يعنی: بطور وحشتناکی زشتی!!!!)موضوعات مرتبط: از همه جا
[ شنبه 1390/04/04 ] [ 0:25 ] [ وحید میر آخورلو ]
به نام خدایی که همین نزدیکست

سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیرم و ممنونم بابت تبریک روز تولدم .انشاء الله هر کجا که هستید خوش و خوب و خرم باشید.

به این میگن راننده تابع قانون !!!

تو جاده پلیس جلو یه ماشین رو می گیره و میگه:
چون از صبح اولین کسی هستی که کمربند ایمنی بستی برنده 58هزار تومن پول شدی. حالا می خوای باهاش چیکار کنی؟
مرد می گه:
می رم گواهینامه می گیرم.
زنش سریع می گه:
جناب سروان این وقتی اکس می زنه پرت و پلا می گه.
بچشون از اون پشت می گه:
بابا نگفتم با ماشین دزدی قاچاق نکنیم؟
یه صدا از صندوق عقب می یاد:
از مرز رد شدیم یا نه؟

اعتراف به گناه

کشیش یک کلیسا بعد از یه مدت میبینه کسانی‌ که میان پیشش برای اعتراف به گناهانشون، معمولا خجالت میکشن و براشون سخته که به خیانتی که به همسرشون کردن اعتراف کنند،

برای همین اعلام میکنه که از این به بعد هر کی‌ می‌خواد بیاد به خیانت به همسر اعتراف کنه برای اینکه راحت تر باشه، به جای اینکه بگه خیانت کردم بگه زمین خوردم.

ازاین موضوع سالها می‌گذره و کشیش پیر می‌شه و میمیره، کشیش بعدی که میاد بعد از یه مدت میره سراغ شهر دار و بهش میگه: من فکر کنم شما باید یه فکری به حال تعمیر خیابونهای محل بکنین، من از هر ۱۰۰ تا اعترافی که میگیرم ۹۰ تاشون همین اطراف یه جایی خوردن زمین.

شهردار هم که دوزاریش میفته که قضیه چی‌ بوده و هیچ کس جریان رو بهش نگفته از خنده روده بر میشه. کشیشه هم نگاهش میکنه وبعد میگه، ‌هه ‌هه ‌هه حالا هی‌ بخند ولی‌ همین زن خودت هفته‌ای نیست که دست کم ۳ بار زمین نخوره...


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ جمعه 1390/03/27 ] [ 18:3 ] [ وحید میر آخورلو ]

به نام خدایی که همین نزدیکیست

 

پدر عزیزم از تو آموختم چگونه سبکبال زندگی کنم تا هجرتم نیز سبکبال باشداین بالهای پرواز قناعت و امید و عشق را تو به من بخشیدی, روزت مبارک


این عکس ها هم به مناسبت تولد خودم که امروز هست به شما تقدیم میکنم


حاج آقا و دختر شیطون

یک روز در یکی از خیابان های بالا شهر ؛ پیاده راه می رفتم ؛ سرم به کار خودم بود و داشتم به یک موضوع کاری فکر می کردم که دیدم یک صدای دخترانه دارد صدایم می زند" حاجاقا حاجاقا !" چرتم پاره شد و سری برگرداندم ودیدم دختری زیبا با تیپّی آنچنانی همراه دوستانش که کپی برابر اصل بودند ؛ تمام نگاه پرسش گرش را به چشمانم میریزد ؛ آب دهانم را از ترس و استرس و تعجّب ؛ قورت دادم و زیر لب گفتم ؛" بله ؛ بفرمایین ؟ "

پرسید" حاجاقا میتونم یه سوال خصوصی ازتونبپرسم "؛ نالیدم "بله ؛ بفرمایین ! " با شیطنتی که در نگاهش موج میزد پرسید ؛" ببخشیدحاجاقا ؛ شما شب ها وقتی میخواین بخوابین این همه ریش رو زیر پتو میذارین یا روی پتو ؟!" که صدای انفجار قهقهه ی دوستانش پیاده رو را لرزاند و در عرض چند ثانیه دورشدند ؛ نگاه همه به من جلب شده بود و من که هنوز گیج بودم ؛ تنها کاری که کردم این بود که یک تاکسی دربست گرفتم و به منزل رفتم !

بعد از دقایقی همه چیز یادم رفته بود؛ ولی مشکل بزرگ وقتی شروع شد که پاسی از شب گذشته بود و موقع خواب شده بود ؛ روی تخت دراز کشیدم و تا آمدم پتو را روی خودم بکشم ؛ انگار در ذهنم یکی چندین بار پشتسر هم زمزمه کرد که ببخشید حاجاقا ؛ شما شب ها وقتی میخواین بخوابین این همه ریش روزیر پتو میذارین یا روی پتو ؟! آمدم فکرم را منحرف کنم ؛ امّا دیگر کار از کارگذشته بود ؛ پتو را که روی ریش هایم می کشیدم احساس می کردم ریش هایم دارد از ریشهکنده می شود و وقتی که ریش هایم را روی پتو میگذاشتم احساس می کردم دارم خفه می شوم !

چشمت روز بد نبیند ؛ نزدیک به یک ماه شبها نمی توانسیتم درست بخوابم ؛ فقط درگیراین بود که پوزه ی این دختر را به خاک بمالم ؛ ولی نمی توانستم نه پتو را زیربگذارم نه رو ؛ مانده بودم این همه سال ؛ وقتی که میخواستم بخوابم پتو را کجایم می گذاشتم !!! هیچ کس نتوانسته بود در طول زندگی ام مرا قدر آن دختر اذیت کند


دل به دست آر

آورده‌اند که روزى یکى از بزرگان عرب به سفر حج مي‌رفت . نامش عبد الجبار بود و هزار دینار طلا در کمر داشت .
چون به کوفه رسید، قافله دو سه روزى از حرکت باز ایستاد.عبد الجبار براى تفرج و سیاحت ، گرد محله هاى کوفه بر آمد. از قضا به خرابه اى رسید. زنى را دید که در خرابه مي‌گردد و چیزى مي‌جوید. در گوشه مرغک مردارى افتاده بود، آن را به زیر لباس کشید و رفت.
عبد الجبار با خود گفت : بى گمان این زن نیازمند است و نیاز خود را پنهان مي‌دارد. در پى زن رفت تا از حالش آگاه گردد. چون زن به خانه رسید، کودکان دور او را گرفتند که اى مادر! براى ما چه آورده اى که از گرسنگى هلاک شدیم !
مادر گفت : عزیزان من ! غم مخورید که برایتان مرغکى آورده ام و هم اکنون آن را بریان مي‌کنم.
عبد الجبار که این را شنید، گریست و از همسایگان احوال وى را باز پرسید. گفتند: سیده اى است زن عبدالله بن زیاد علوى ، که شوهرش را حجاج ملعون کشته است . او کودکان یتیم دارد و بزرگوارى خاندان رسالت نمى گذارد که از کسى چیزى طلب کند.
عبد الجبار با خود گفت : اگر حج مي‌خواهى ، این جاست .
بى درنگ آن هزار دینار را از میان باز و به زن داد و آن سال در کوفه ماند و به سقایى مشغول شد.
هنگامى که حاجیان از مکه باز گشتند، وى به پیشواز آنها رفت . مردى در پیش قافله بر شترى نشسته بود و مي‌آمد.
چون چشمش بر عبد الجبار افتاد، خود را از شتر به زیر انداخت گفت :
اى جوانمرد! از آن روزى که در سرزمین عرفات ، ده هزار دینار به من وام داده اى ، تو را مي‌جویم . اکنون بیا و ده هزار دینارت را بستان !
عبد الجبار، دینارها را گرفت و حیران ماند و خواست که از آن شخص حقیقت حال را بپرسد که وى به میان جمعیت رفت و از نظرش ناپدید شد.
در این هنگام آوازى شنید که : اى عبد الجبار! هزار دینارت را ده هزار دادیم و فرشته اى به صورت تو آفریدیم که برایت حج گزارد و تا زنده باشى ، هر سال حجى در پرونده عملت مي‌نویسیم ، تا بدانى که هیچ نیکوکارى بر درگاه ما تباه نمى‌گردد که :

(( انا لا نضیع اجر من احسن عملا ))


دوستت دارم‌ها را نگه می‌داری برای روز مبادا،
دلم تنگ شده‌ها را، عاشقتم‌ها را…
این‌ جمله‌ها را که ارزشمندند الکی خرج کسی نمی‌کنی!
باید آدمش پیدا شود!
باید همان لحظه از خودت مطمئن باشی و باید بدانی که فردا، از امروز گفتنش پشیمان نخواهی شد!
سِنت که بالا می‌رود کلی دوستت دارم پیشت مانده، کلی دلم تنگ شده و عاشقتم مانده که خرج کسی نکرده‌ای و روی هم تلنبار شده‌اند!
فرصت نداری صندوقت را خالی کنی.! صندوقت سنگین شده و نمی‌توانی با خودت بِکشی‌اش…
شروع می‌کنی به خرج کردنشان!
توی میهمانی اگر نگاهت کرد اگر نگاهش را دوست داشتی
توی رقص اگر پا‌به‌پایت آمد اگر هوایت را داشت اگر با تو ترانه را به صدای بلند خواند
توی جلسه اگر حرفی را گفت که حرف تو بود اگر استدلالی کرد که تکانت داد
در سفر اگر شوخ و شنگ بود اگر مدام به خنده‌ات انداخت و اگر منظره‌های قشنگ را نشانت داد
برای یکی یک دوستت دارم خرج می‌کنی برا ی یکی یک دلم برایت تنگ می‌شود خرج می‌کنی! یک چقدر زیبایی یک با من می‌مانی؟
بعد می‌بینی آدم‌ها فاصله می‌گیرند متهمت می‌کنند به هیزی… به مخ‌زدن به اعتماد آدم‌ها!
سواستفاده کردن به پیری و معرکه‌گیری…
اما بگذار به سن تو برسند!
بگذار صندوقچه‌شان لبریز شود آن‌‌وقت حال امروز تو را می‌فهمند بدون این‌که تو را به یاد بیاورند
غریب است دوست داشتن.

و عجیب تر از آن است دوست داشته شدن...
وقتی می‌دانیم کسی با جان و دل دوستمان دارد ...
و نفس‌ها و صدا و نگاهمان در روح و جانش ریشه دوانده؛
به بازیش می‌گیریم هر چه او عاشق‌تر، ما سرخوش‌تر، هر چه او دل نازک‌تر، ما بی رحم ‌تر.
تقصیر از ما نیست؛
تمامیِ قصه هایِ عاشقانه، اینگونه به گوشمان خوانده شده‌اند


مناظر رویایی

تصاویری فوق العاده زیبا و آرامش بخش از مناظر رویایی گیتی

عکس های بیشتر اینجا را کلیک کنید


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ دوشنبه 1390/03/23 ] [ 19:41 ] [ وحید میر آخورلو ]

به نام خدایی که همین نزدیکست

سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیزم. بسیار خوشحال هستم،ازاینکه امروز فرصت کردم که دوباره لحظاتی در خدمت دوستان باشم و بتونم از طریق مطالبی که در وبلاگ قرار میدم با دوستان ارتباط داشته باشم.


اسرار امضاء
 کساني که به طرف عقربهاي ساعت امضاء می‌كنند انسان‌های منطقی هستند

كسانی كه بر عكس عقربه‌های ساعت امضاء میكنند دير منطق را قبول می‌كنند و بيشتر غير منطقی هستند

كسانی كه از خطوط عمودی استفاده میكنند لجاجت و پافشاری در امور دارند

كسانی كه از خطوط افقی استفاده میكنند انسان‌های منظّم هستند

كسانی كه با فشار امضاء می‌كنند در كودكی سختی كشيده‌اند

كسانی كه پيچيده امضاء می‌كنند شكّاك هستند

كسانی كه در امضای خود اسم و فاميل می‌نويسند خودشان را در فاميل برتر می دانند

كسانی كه در امضای خود فاميل می‌نويسند دارای منزلت هستند

كسانی كه اسمشان را می‌نويسند و روی اسمشان خط می‌زنند شخصيت خود را نشناخته‌اند

كسانی كه به حالت دايره و بيضی امضاء می‌كنند ، كسانی هستند كه میخواهند به قله برسند

کسانی که الان دارن روی برگه امضا میکنند خیلی خنگ هستند که یادشون نیست امضا شون چه شکلیه!!!!

پسرها نمی‌توانند,دخترها نمی‌تواننددخترها نمی‌توانند
۱- با داشتن دماغی تیر کمونی یا عقابی متالیک به جراح مراجعه نکنند!
۲- با دیدن یکی خوش تیپ‌تر از خودشون، میگرن نگیرن و از زور ناراحتی غش نکنند!
۳- با داشتن قدی کوتاه کفش پاشنه ۶۰ سانتی نپوشند و احساس قد بلندی نکنند!
۴- روزی ۲۴ ساعت با تلفن حرف نزنند!
۵- روزی ۳۰-۴۰ هزار تومان آت و اشغال نخرند!
۶- از مهمونی و عروسی و برای هم خالی نبندند و با خالی‌بندی لایه اوزون رو سوراخ نکنند!
۷- با یه دماغ عمل کرده احساس خوشگلی نکنند و فکر نکنند که مادر زادی همینجوری بودن!
۸- مطالب چرت و پرت این قسمت رو بخونند و از عصبانیت سکته نکنند!

پسرها نمی‌توانند
۱- با داشتن هیکلی ضایع تیشرت تنگ نپوشند و فیگور نگیرند!

۲- از کلاس پنجم دبستان صورتشون رو سه تیغه نکنند و after shave نزنند! ۳- پس از یافتن اولین مو در پشت لب احساس مردانگی نکنند و به فکرازدواج نیفتند! ۴- در میهمانیها و محافل خانوادگی احساس بامزگی نکنند و چرت و پرت نگویند! ۵- ادعای با مرامی و با معرفتی و با وفایی و غیره نکنند! ۶- کت و شلوار صورتی با بلوز زرد نپوشند وکروات قهوه‌ای نزنند! ۷- احساس با غیرتی نکنند و راه به راه به آبجی کوچیکه گیر ندهند! ۸- از ۹ سالگی پشت ماشین باباشون نشینند و پدر ماشین رو در نیارند! ۹- چرت و پرت نگند و از خودشون تعریف نکنند
آمار باور نکردني يکي از تالارهاي معروف تهران!!-تالار فرمانیه


68 درصد از ازدواج‌های صورت گرفته در یکی از تالارهای مشهور تهران(باشگاه فرمانيه)، منجر به طلاق شده است.

این آمار، همه حکایت از این دارد که 68 درصد از کسانی که جشن ازدواج خود که را در این تالار برگزار کرده‌اند، گفته‌اند زندگی‌شان حتی دوام یکساله نداشته و در نهایت از یکدیگر جدا شده اند.

بنابر این گزارش، طی یکسال گذشته بیش از 350 مراسم ازدواج در تالار فوق انجام شده است، که هزینه‌های هر مراسم از 150 میلیون فراتر بوده است.


شایان ذکر است برخی از چهره‌های اقتصادی و حتی ورزشی کشور نیز جشن های عروسی خود را در این تالار برگزار کرده‌اند.

"ع .د" که از سرشناسان عرصه ورزش کشور محسوب می‌شود، مراسم ازدواج خود را در این تالار برگزار کرده است.


در برخی از ازدواج‌های این تالار که در منطقه فرمانیه تهران قرار دارد میزان مهریه در نظر گرفته شده، سکه بهار آزادی به ارتفاع قله هایی همچون هیمالیا(8000متر) و دماوند(5610) بوده است.

این اطلاعات در حالی فاش می‌شود که مدیریت تالار مذکور قصد داشته است از کسانی که طی یکسال اخیر در تالار فوق مراسم خود را برگزار کرده‌اند، دعوت به عمل آورده و طی یک جشن تحت عنوان یکسالگی زندگی، از آنان تقدیر به عمل آورد که متوجه می‌شود 68 درصد از ازدواج‌های انجام شده در تالار منجر به طلاق شده است.


شایان ذکر است در یکی از این جشن‌های عروسی، ارزش تقریبی خودروهای میهمانان حاضر در تالار، 17 میلیارد تومان برآورد شده است.


تصاویری که نفس هر بیننده ای را در سینه حبس
خواهد کرد !12 جمله پرکاربرد ایرانی ها

1 -  هوی گوسفند چه خبرته؟!؟!

2 - خفه شو آشغال عوضی بی شعور!

3 - از همه پسرها متنفرم

4 - بابا جون هر وقت خواستی بیای خونه 2 تا شمع هم بگیر. چون برق نداریم!

5 - الو! صدات قطع و وصل میشه.برو یه جا که آنتن داشته باشی!

6 - آقای مجری، لطفاً یه کم راهنمایی کنید؟

7 - ای بابا! آقای راننده، من هر روز این مسیر رو با تاکسی میام. دیروز 250 تومان بود. یعنی چی الان میگی باید 1250 تومان بدم؟!؟!

8 - آقای دکتر مریض تخت دو که دیروز عملش کرده بودین، همین الان تموم کرد!

9 - شلام ژن. اون پنژره رو ببند شوژ میاد! (یعنی:سلام زن.اون پنجره رو ببند سوز میاد)

10 - برخورد یک دستگاه مینی بوس با یک سواری حادثه آفرید!

11 - فرصت صد در صد برای آرش برهانی (بخونید بحرانی) و توپی که میزنه و حالا به اوت میره!!!

12 - آقا میشه با من ازدواج کنی؟!؟!؟


حقایقی جالب از زندگی

At least 5 people in this world love you so much they would die for you
حداقل پنج نفر در این دنیا هستند که به حدی تو را دوست دارند، که حاضرند برایت بمیرند

At least 15 people in this world love you, in some way
حداقل پانزده نفر در این دنیا هستند که تو را به یک نحوی دوست دارند

The only reason anyone would ever hate you, is because they want to be just like you
تنها دلیلی که باعث میشود یک نفر از تو متنفر باشد، اینست که می‌خواهد دقیقاً مثل تو باشد

A smile from you, can bring happiness to anyone, even if they don't like you
یک لبخند از طرف تو میتواند موجب شادی کسی شود
حتی کسانی که ممکن است تو را نشناسند

Every night, SOMEONE thinks about you before he/ she goes to sleep
هر شب، یک نفر قبل از اینکه به خواب برود به تو فکر می‌کند

You are special and unique, in your own way
تو در نوع خود استثنایی و بی‌نظیر هستی

Someone that you don't know even exists, loves you
یک نفر تو را دوست دارد، که حتی از وجودش بی‌اطلاع هستی

When you make the biggest mistake ever, something good comes from it
وقتی بزرگترین اشتباهات زندگیت را انجام می‌دهی ممکن است منجر به اتفاق خوبی شود

When you think the world has turned it's back on you, take a look
you most likely turned your back on the world
وقتی خیال می‌کنی که دنیا به تو پشت کرده، کمی فکر کن،
شاید این تو هستی که پشت به دنیا کرده‌ای

Always tell someone how you feel about them
you will feel much better when they know
همیشه احساست را نسبت به دیگران برای آنها بیان کن،
وقتی آنها از احساست نسبت به خود آگاه می‌شوند احساس بهتری خواهی داشت

If you have great friends, take the time to let them know that they are great
وقتی دوستان فوق‌العاده‌ای داشتی به آنها فرصت بده تا متوجه شوند که فوق‌العاده هستند


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ شنبه 1390/03/21 ] [ 12:54 ] [ وحید میر آخورلو ]

زندگي كوچكتر از آن بود كه مرا برنجاند ، و زشت تر از آنكه  دلم بر آن بلرزد .و  هستي ، تهي تر از آنكه  "بدست آوردنيها " مرا زبون سازد و من  تهي دست تر از آنكه  " از دست دادنيها " مرا بترساندزنده ياد دكتر علي شريعتي


موضوعات مرتبط: مطلب، از همه جا
[ چهارشنبه 1390/02/07 ] [ 22:46 ] [ میلاد معافی ]

ساعتی که با آب یا آب میوه کار می کند


این ساعت رومیزی بدون استفاده از هر نوع باتری و تنها با آب کار می کند

 کافی است هر چند هفته یکبار آب آن را تعویض کنید تا توان کار کردن داشته باشد

در واقع نیروی مورد نیاز این ساعت که با نام
Water‪-‬Powered Digital Alarm Clock

عرضه شده توسط یک واکنش شیمیایی بین آب و فلز تامین می شود

 مقدار انرژی این واکنش، کفاف نمایش زمان و دمای محیط و همچنین آلارم زدن را می دهد


 در صورتي که اين ساعت خالي از آب باشد

 تا دو دقيقه زمان را نگه می دارد تا شما آب آن را عوض کنید

 و نیز  می توانيد با افزودن مقداری رنگ خوراکی به آن، شاهد جلوه های جالبي باشید

 اگر چه این کار خالي از ريسک هم نيست

هر 2 هفته 1 بار نیاز هست که آب ساعت رو عوض کنید البته توش آبمیوه هم بریزید کار میکنه

اگه تشنتون شد آب ساعت رو نخورید

چون با فلز واکنش میده خطرناکه و علاوه بر اون مزه اش هم بد میشه

صدای زنگ کاملا استانداردی تولید میکنه

بزرگترین نقطه ضعفش هم اینه که نور پس زمینه نداره

 یعنی اگه نصفه شب بلند بشید نمیتونید ببینید ساعت چنده و باید چراغ روشن کنید
موضوعات مرتبط: از همه جا
[ شنبه 1389/12/21 ] [ 11:51 ] [ مهدی تورانی ]

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک بسپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد.

آیا می دانستید نام قدیمی تخت جمشید امروزی صد ستون بوده است !؟

آیا می دانستید وسعت تخت جمشید بیش از 25000 متر مربع است !؟

آیا می دانستید درهای کاخ آپادانا زیباترین کاخ تخت جمشید هر کدام18 متر ارتفاع داشته اند !؟

آیا می دانستید ساخت کاخ آپادانا بیش از سی سال به طول انجامیده است !؟

آیا می دانستید کوچکترین مجسمه در تخت جمشید فقط 6 سانتیمتر ارتفاع دارد !؟

آیا می دانستید نقش عقاب مربوط به درفش هخامنشیان بوده است و از آنجا به پرچم کشور های اروپائی راه یافته است !؟موضوعات مرتبط: مطلب، از همه جا
[ شنبه 1389/12/21 ] [ 11:19 ] [ مهدی تورانی ]

کار کردن تو گوگل امتیازات خاصی داره ، اما ، این غول دنیای موتور های جستجو به طور جدی به فکر آسایش کارمندان خودش هست.

 

 همان طور که این کپسول عایق صدا و نور نشون میده.استراحت: در این اتاق صندلی های مخصوص ماساژ وجود دارد که میتونید خودتون اونارو کنترل کنید.در حالیکه با آرامش به آکواریوم های بزرگ نگاه میکنید. !!!حرکت در اطراف گوگل: یک سرسره اجازه میده که سریع به طبقه های مختلف دسترسی داشته باشید ... همچنین پل هایی هم وجود داره. اینا شبیه به همونی هسنتند که تو ایستگاهای آتش نشانی هست.


غذا: کارمندان میتونند هر چیزی که میخوان رو از یک لیست بزرگ غذا و نوشیدنی بخورن.

ایستگاه کاری : هر کارمندی حداقل دو تا مانیتور بزرگ داره.
نوع آوری: تخته های بزرگ در همه جا وجود داره چون یکی از مدیران گوگل میگه: ایده ها همیشه وقتی تو دفتر کارت نشستی نمیان.

اوقات فراغت: میز بیلیارد , بازی های کامپیوتری و ... در خیلی از جاها وجود داره.

ارتباطات : در هر طبقه کابینهای خصوصی وجود داره که کارمندان میتونن به کارهای شخصیشون رسیدگی کنن.

ساپورت فنی: با کامپیوترت مشکل داری ؟ مهم نیست... اونو بیار اینجا .جایی که نوشیدنیها ..موجود هستن تا وقتیکه کامپیوترت درست بشه.

تزئینات!!! : کتابهای زیادی تو کتابخانه هست .. هر چیزی در مورد برنامه نویسی.


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ جمعه 1389/12/20 ] [ 12:24 ] [ سیامک قلعه کهنه ]
موضوعات مرتبط: عکس، از همه جا
[ سه شنبه 1389/12/03 ] [ 10:31 ] [ سیامک قلعه کهنه ]

شیوه جدید تقلب


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ جمعه 1389/11/29 ] [ 23:25 ] [ سیامک قلعه کهنه ]

 Smile Please

 

 

We Smiled when we were kids......

To be beautiful when you grow up

 


Even the beauty faded...but still  they look so happy

No matter what bad things happen to you  

But Keep A Smile on your face..

Please Keep Smile


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ جمعه 1389/11/29 ] [ 22:30 ] [ سیامک قلعه کهنه ]
تصاویر تکان دهنده از مرگ دریاچه ی ارومیه
خبرگزاری دانشجویان ایران تصاویری از وضعیت دریاچه ی ارومیه که بر اثر بی توجهی های فاجعه بار در آستانه ی خشک شدن است، منتشر کرده است ... واقعا تاسف بار و تاثر بر انگيزه!

آیا واقعاً اين تصاوير شما رو هم تحت تاثير قرار داد؟


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ سه شنبه 1389/11/19 ] [ 23:0 ] [ روح ا.. خدا مرادی ]

اعتبار پاسپورت

اعتبار پاسپورت يک کشور، معادل  اعتبار سياست خارجي و توانايي ديپلماتيک آن کشوراست و نميشود بدون قيد و شرط  به شعارها و ادعا هايي که صورت ميگيرند، اعتنا کرد

حالا به اعتبار گذرنامه ها نگاه کنيد:

در دنياي جهاني شده امروز، محدوديت ويزا نقش مهمي در کنترل مسافران و جهانگردان بين کشورها ايفا مي کند. شرايط اخذ ويزا بيانگر روابط بين کشورها بوده و روابط و شرايط يک کشور را در جامعه بين المللي نشان ميدهد

براساس گزارش منتشر شده شرکت هنلي و همکاران در زوريخ : سويس (چهارشنبه جون 27 سال 2007) مشخص گرديد که شهروندان کشورهاي آمريکا، دانمارک، و فنلاند بيشترين آزادي براي مسافرت بدون داشتن ويزا را دارا هستند..

شهروندان اين سه کشور مي توانند بدون اخذ ويزا به 130 کشور دنيا مسافرت کنند. بعد از اين کشورهاي آلمان، ايرلند و سوئد قرار دارند که شهروندان آنها مي توانند بدون اخذ ويزا به 129 کشور مسافرت کنند.

همچنين شهروندان ژاپن، انگلستان، فرانسه و ايتاليا مي توانند به 128 کشور ، کشورهاي کانادا، استراليا، لوگزامبورک و نيوزيلند به 125 کشور بدون اخذ ويزا مسافرت کنند.

بلژيکي ها با مسافرت بدون ويزا به 127 کشور در رده چهارم جدول هستند.

در جدول زير رتبه کشورها بر حسب دسترسي به مسافرات آزاد و بدون محدوديت هاي اخذ ويزا نشان داده شده است.

نام كشور و تعداد کشورهايي که شهروندان آن مي توانند بدون اخذ ويزا مسافرت کنند:

Finland : 130

Denmark : 130

United States : 130

Germany : 129

Ireland : 129

Sweden : 129

Britain : 128

France : 128

Italy : 128

Japan : 128

Belgium : 127

Norway : 127

Spain : 127

Switzerland : 126

Netherlands : 126

Austria : 125

Canada : 125

Luxembourg : 125

New Zealand : 125

Portugal : 123

Singapore : 122

Australia : 120

Greece : 120

Iceland : 120

Malaysia : 120

Liechtenstein : 116

South Korea : 115

Malta : 115

Cyprus : 113

Hong Kong : 110

Chile : 109

San Marino : 109

Monaco : 108

Poland : 106

Slovenia : 105

Israel : 104

Argentina : 101

Brunei : 101

Hungary : 101

Andorra : 99

Brazil : 99

Uruguay : 99

Czech Republic : 98

Mexico : 98

Slovakia : 97

Costa Rica : 95

Lithuania : 94

Venezuela : 92

Estonia : 91

Latvia : 91

Vatican City : 87

Croatia : 84

Bolivia : 83

Bulgaria : 83

Guatemala : 82

Panama : 82

Paraguay : 82

El Salvador : 81

Honduras : 80

Nicaragua : 75

Romania : 73

Barbados : 71

Bahamas : 71

Macau : 71

Trinidad and Tobago : 66

South Africa : 65

St.Vincent and Grenadines : 64

St.Lucia : 63

Antigua and Barbuda : 63

St. Kitts-Nevis : 62

Grenada : 60

Belize : 58

Jamaica : 57

Solomon Islands : 54

Guyana : 53

Gambia : 53

Dominica : 52

Mauritius : 52

Seychelles : 52

Turkey : 52

Lesotho : 51

Tuvalu : 50

Kiribati : 49

Western Samoa : 49

Botswana : 48

Malawi : 48

Fiji : 47

Sierra Leone : 47

Vanuatu : 47

Kenya : 46

Maldives : 46

Swaziland : 46

Tonga : 46

Ghana : 45

Zambia : 45

Nauru : 44

Taiwan : 42

Ecuador : 41

Namibia : 41

Papua New Guinea : 41

Peru : 41

Tanzania : 41

Zimbabwe : 41

Suriname : 40

Kuwait : 39

Mauritania : 39

Uganda : 39

Bahrain : 38

Mali : 38

Tunisia : 38

Guinea : 37

Ivory Coast : 37

Niger : 37

Qatar : 37

Senegal : 37

Benin : 36

Cape Verde : 36

Marshall Islands : 36

Oman : 36

Burkina Faso : 35

Nigeria : 35

Russia : 35

Togo : 35

United Arab Emirates : 35

Guinea-Bissau : 33

Micronesia : 33

Philippines : 33

Belarus : 32

Colombia : 32

Palau Islands : 32

Serbia-Montenegro : 32

Ukraine : 32

Liberia : 31

Macedonia : 31

Saudi Arabia : 31

Morocco : 30

Indonesia : 29

Moldova : 29

Thailand : 29

Azerbaijan : 28

Bangladesh : 28

Central African Republic : 28

Georgia : 28

Kazakhstan : 28

Kyrgyzstan : 28

Armenia : 27

Chad : 27

Congo Brazzaville : 27

Cuba : 27

Tajikistan : 27

Cameroon : 26

Bosnia and Herzegovina : 25

Dominican Republic : 25

India : 25

Madagascar : 25

Egypt : 24

Gabon : 24

Mongolia : 24

Uzbekistan : 24

Algeria : 23

Rwanda : 23

Haiti : 22

Mozambique : 22

Sao Tome and Principe : 22

Sri Lanka : 22

East Timor : 21

Jordan : 21

Comores Islands : 20

Equatorial Guinea : 20

Eritrea : 20

Laos : 20

Nepal : 20

Angola : 19

Bhutan : 19

Djibouti : 19

Libya : 19

Turkmenistan : 19

Burundi : 18

China : 18

Ethiopia : 18

North Korea : 18

Vietnam : 18

Yemen : 18

Albania : 17

Cambodia : 17

Lebanon : 17

Pakistan : 17

Sudan : 17

Congo : 16

Syria : 16

Iraq : 15

Myanmar : 15

Somalia : 15

Iran : 14

فقط افغانستان پائينتر از ايران است!!!!

Afghanistan : 12


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ سه شنبه 1389/11/19 ] [ 22:50 ] [ روح ا.. خدا مرادی ]


1. کنجکاوی را دنبال کنید

"من هیچ استعداد خاصی ندارم. فقط عاشق کنجکاوی هستم"

چگونه کنجکاوی خودتان را تحریک می کنید؟
من کنجکاو هستم، مثلا برای پیدا کردن علت اینکه چگونه یک شخص موفق است و شخص دیگری شکست می خورد.
به همین دلیل است که من سال ها وقت صرف مطالعه موفقیت کرده ام.
شما بیشتر در چه مورد کنجکاو هستید؟
پیگیری کنجکاوی شما رازی است برای رسیدن به موفقیت.

2. پشتکار گرانبها است

"من هوش خوبی ندارم، فقط روی مشکلات زمان زیادی می گذارم"
تمام ارزش تمبر پستی توانایی آن به چسبیدن به چیزی است تا زمانی که آن را برساند.
پس مانند تمبر پستی باشید و مسابقه ای که شروع کرده اید را به پایان برسانید.
با پشتکار می توانید بهتر به مقصد برسید.

3. تمرکز بر حال

پدرم به من می گفت نمی توانی در یک زمان بر ۲ اسب سوار شوی

من دوست داشتم بگویم تو می توانی هر چیزی را انجام بدهی اما نه همه چیز.
یاد بگیرید که در حال باشید و تمام حواستان را بدهید به کاری که در حال حاضر انجام می دهید.
انرژی متمرکز، توان افراد است، و این تفاوت پیروزی و شکست است.

4. تخیل قدرتمند است

"تخیل همه چیز است. می تواند باعث جذاب شدن زندگی شود. تخیــل به مراتب از دانش مهم تر است"
آیا شما از تخیلات روزانه استفاده می کنید؟
تخیل پیش‌درآمد تمام داشته‌های شما در آینده است.
نشانه واقعی هوش دانش نیست، تخیل است.
آیا شما هر روز ماهیچه های تخیل تان را تمرین می دهید؟
اجازه ندهید چیزهای قدرتمندی مثل تخیل به حالت سکون دربیایند.

5. اشتباه کردن

"کسی که هیچ وقت اشتباه نمی کند هیچ وقت هم چیز جدید یاد نمی گیرد"
هرگز از اشتباه کردن نترسید چون اشتباه شکست نیست.
اشتباهات شما را بهتر، زیرک تر و سریع تر می کنند، اگر شما از آنها استفاده مناسب کنید.
قدرتی که منجر به اشتباه می شود را کشف کنید.
من این را قبل گفته ام، و اکنون هم می گویم، اگر می خواهید به موفقیت برسید اشتباهاتی که مرتکب می شوید را
۳ برابر کنید.

6. زندگی در لحظه

"من هیچ موقع در مورد آینده فکر نمی کنم، خودش بزودی خواهد آمد"
تنها راه درست آینده شما این است که در همین لحظه باشید.
شما زمان حال را با دیروز یا فردا نمی توانید عوض کنید.
بنابراین این از اهمیت فوق العاده برخوردار است که شما تمام تلاش خود را به زمان جاری اختصاص دهید.
این تنها زمانی است که اهمیت دارد، این تنها زمانی است که وجود دارد.

7. خلق ارزش

"سعی نکنید موفق شوید، بلکه سعی کنید با ارزش شوید"
وقت خود را به تلاش برای موفق شدن هدر ندهید بلکه وقت خود را صرف ایجاد ارزش کنید.
اگر شما با ارزش باشید، موفقیت را جذب می کنید.
استعدادها و موهبت هایی که دارید را کشف کنید.
بیاموزید چگونه آن استعدادها و موهبت های الهی را در راهی استفاده کنید که برای دیگران مفید باشد.
تلاش کنید تا با ارزش شوید و موفقیت شما را تعقیب خواهد کرد.


8. انتظار نتایج متفاوت نداشته باشید

"دیوانگی یعنی انجام کاری دوباره و دوباره و انتظار نتایج متفاوت داشتن"
شما نمی توانید کاری را هر روز انجام دهید و انتظار نتایج متفاوت داشته باشید، به عبارت دیگر، نمی توانید همیشه کار یکسانی (کارهای روزمره) را انجام دهید و انتظار داشته باشید متفاوت به نظر برسید.
برای اینکه زندگی تان تغییر کند، باید خودتان را تا سر حد تغییر افکار و اعمالتان متفاوت کنید، که متعاقبا زندگی تان تغییر خواهد کرد.


9. دانش از تجربه می آید

"اطلاعات به معنای دانش نیست. تنها منبع دانش تجربه است"
دانش از تجربه می آید. شما می توانید درباره انجام یک کار بحث کنید، اما این بحث فقط دانش فلسفی از این کار به شما می دهد.
شما باید این کار را تجربه کنید تا از آن آگاهی پیدا کنید.
تکلیف چیست؟ دنبال کسب تجربه باشید!
وقت خودتان را صرف یاد گرفتن اطلاعات اضافی نکنید. دست بکار شوید و دنبال کسب تجربه باشید.

10. اول قوانین را یاد بگیرید بعد بهتر بازی کنید

"اگر شما قوانین بازی را یاد بگیرید از هر کس دیگر بهتر بازی خواهید کرد"
دو گام هست که شما باید انجام بدهید:
اولین گام اینکه شما باید قوانین بازی که می کنید را یاد بگیرید، این یک امر حیاتی است.
گام دوم هم اینکه شما باید بازی را از هر فرد دیگری بهتر انجام بدهید.
اگر شما بتوانید این دو گام را حساب شده انجام دهید موفقیت از آن شماستموضوعات مرتبط: مطلب، از همه جا
[ جمعه 1389/11/15 ] [ 14:31 ] [ سیامک قلعه کهنه ]

از خدا خواستم عادت بد مرا از من بگيرد .

فرمود : گرفتن عادت ها کار من نيست تو خود بايد آنها را از خود دور کنی

ازخدا خواستم به من صبرعنايت کند .

فرمود : صبر زاييده دردورنج است صبربخشيده نمی شود ،آموخته می شود

از خدا خواستم به من خوشبختی عطا کند .

فرمود : من به تو برکت می دهم ،خوشبختی برعهده خودت است

ازخدا خواستم درد و رنج را از من دور کن .

فرمود : درد ورنج ، تو را به من نزديک تر می کند

از خدا خواستم روح مرا شکوفا کند .

فرمود : تو خود بايداز درونت شکوفا شوی من تنها می توانم شاخ و برگ هایت را هرس کنم تا پر بارتر شوی

از خدا خواستم تمامی چیزهايی را که سبب می شوند ،از زندگی لذت ببرم ،به من بدهد .

فرمود : من به تو زندگی مي دهم تا بتوانی از همه چيز لذت ببری

از خدا خواستم کمکم کند ،همه را دوست بدارم ،به همان اندازه که ديگران مرادوست دارند .

فرمودند : بالاخره آنچه را که بايد ،از من خواستی ، برای دنيا شايد تنها يک شخصی باشی ، اما برای من ِ شايد يک دنيا باشی!


موضوعات مرتبط: مطلب، شعر، از همه جا
[ دوشنبه 1389/11/04 ] [ 10:17 ] [ رضا روحی اردشیری ]
 جملاتی زیبا از دکتر علی شریعتی !!!! ...

برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه، قدرت و جرات لازم است.
وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.

وقتی که دیگر نبود
من به بودنش نیازمند شدم
وقتی که دیگر رفت
من به انتظار آمدنش نشستم
وقتی که دیگر نمی‌توانست مرا دوست بدارد
من او را دوست داشتم
وقتی که او تمام کرد
من شروع کردم
وقتی که او تمام شد
من آغاز کردم
چه سخت است تنها متولد شدن
مثل تنها زندگی کردن است

مثل تنها مردند.


اگر شما بوديد چه مي كرديد


بر بالای تپه ای در شهر وینسبرگ آلمان، قلعه ای قدیمی و بلند وجود دارد که مشرف بر شهر است. اهالی وینسبرگ افسانه ای جالب در مورد این قلعه دارند که بازگویی آن مایه مباهات و افتخارشان است:

افسانه حاکی از آن است که در قرن 15، لشکر دشمن این شهر را تصرف و قلعه را محاصره می کند.اهالی شهر از زن و مرد گرفته تا پیر و جوان، برای رهایی از چنگال مرگ به داخل قلعه پناه می برند.

فرمانده دشمن به قلعه پیام می فرستد که قبل از حمله ویران کننده خود حاضر است به زنان و کودکان اجازه دهد تا صحیح و سالم از قلعه خارج شده و پی کار خود روند.

پس از کمی مذاکره، فرمانده دشمن به خاطر رعایت آیین جوانمردی و بر اساس قول شرف، موافقت می کند که هر یک از زنان در بند، گرانبها ترین دارایی خود را نیز از قلعه خارج کند به شرطی که به تنهایی قادر به حمل آن باشد.

نا گفته پیداست که قیافه حیرت زده و سرشار از شگفتی فرمانده دشمن به هنگامی که هر یک از زنان شوهر خود را کول گرفته و از قلعه خارج می شدند بسیار تماشایی بود.

به نظرشما اگه قضیه بر عکس بود آقایان چکار میکردن ؟

به موقع بگو "دوستت دارم"

 

When U Were 15 Yrs OldI Said I Love U...
U Blushed.. U Look Down And Smile

وقتی 15 سالت بود و من بهت گفتم که دوستت دارم ...صورتت از شرم قرمز شد و سرت رو به زیر انداختی و لبخند زدی...

When U Were 20 Yrs Old, I Said I Love U...
U Put Ur Head On My Shoulder And
 Hold My Hand...
Afraid That I Might Dissapear...

وقتی که 20 سالت بود و من بهت گفتم که دوستت دارم

سرت رو روی شونه هام گذاشتی و دستم رو تو دستات گرفتی انگار از این که منو از دست بدی وحشت داشتی

When U Were 25 Yrs OldI Said I Love U...

U Prepare Breakfast And Serve It In Front Of Me

And Kiss My Forhead

N Said :"U Better Be Quick, Is''''s Gonna Be Late.."

وقتی که 25 سالت بود و من بهت گفتم که دوستت دارم ..

صبحانه مو آماده کردی وبرام آوردی  ..پیشونیم رو بوسیدی و

گفتی بهتره عجله کنی ..داره دیرت می شه

When U Were 30 Yrs OldI Said I Love U...
U Said: "If U Really Love Me, Please Come
 Back Early After Work.."

وقتی 30 سالت شد و من بهت گفتم دوستت دارم ..بهم گفتی اگه راستی راستی دوستم داری

.بعد از کارت زود بیا خونه

When U Were 40 Yrs OldI Said I Love U...
U Were Cleaning The Dining Table And Said
: "Ok Dear,
But It''''s Time For
U To Help Our Child With His/Her Revision.."

وقتی  40 ساله شدی و من بهت گفتم که دوستت دارم

تو داشتی میز شام رو تمیز می کردی و گفتی .باشه عزیزم ولی الان وقت اینه که بری

تو درسها  به بچه مون کمک کنی

When U Were 50 Yrs OldI Said I Love U..
U Were Knitting And U Laugh At Me

وقتی  که 50 سالت شد و من بهت گفتم که دوستت دارم  تو همونجور که بافتنی می بافتی

بهم نکاه کردی و خندیدی

When U Were 60 Yrs OldI Said I Love U...
U Smile At Me

وقتی  60 سالت شد بهت گفتم که چقدر دوستت دارم و تو به من لبخند زدی...

When U Were 70 Yrs OldI Said I Love U...
We Sitting On The Rocking Chair With Our
 Glasses On..

I''''M Reading Your Love Letter That U Sent To Me 50 Yrs Ago..
With Our Hand Crossing Together

وقتی که 70 ساله شدی و من بهت گفتم دوستت دارم در حالی که روی صندلی راحتیمون نشسته بودیم من نامه های عاشقانه ات رو که 50 سال پیش برای من نوشته بودی رو می خوندم و دستامون تو دست هم بود

When U Were 80 Yrs OldU Said U Love Me!
I Didn''''t Say Anything But Cried...

وقتی  که 80 سالت شد ..این تو بودی که گفتی که من رو دوست داری..

نتونستم چیزی بگم ..فقط اشک در چشمام جمع شد

That Day Must Be The Happiest Day Of My Life!
Because U Said U Love Me !!!

اون روز بهترین روز زندگی من بود ..چون تو هم گفتی که منو دوست داری

to tell someone how much you love,
how much you care.
Because when they''''re gone,
no matter how loud you shout and cry,
they won''''t hear you anymore

به کسی که دوستش داری بگو که چقدر بهش علاقه داری

و چقدر در زندگی براش ارزش قائل هستی

چون زمانی که از دستش بدی،

مهم نیست که چقدر بلند فریاد بزنی

اون دیگر صدایت را نخواهد شنید


  عکس های لیونل مسی ! ...


لیونل آندرس مسی فوتبالیست آرژانتینی و عضو تیم بارسلونای اسپانیا و تیم ملی آرژانتین است.
او به تازگی شماره ۱۰ تیم بارسلونا که متعلق به بازیکن اسبق این تیم و تیم ملی برزیل رونالدینیو
بود را از آن خود کرده‌است و شماره ۱۰ تیم ملی آرژانتین که زمانی بر تن مارادونا بوده‌است
را نیز بدست آورده‌است. شیوهٔ بازی و توانایی هایش باعث شده است که وی با مارادونا مقایسه شود،
خود مارادونا مسی را جانشین خود می داند.جالب اينجاست كه او توانسته است دو گل به ياد ماندني مارادونا
به تيم ملي انگليس را به نوعي تكرار كند البته در دو بازي مختلف آن هم در مسابقات باشگاههاي اسپانيا.

برای مشاهده ی عکس های لیونل مسی کـــــــلــیـــک کــــــنـیــد!


  یک داستان هواپیمایی !!!! ...

یک هواپیمایی داشته از تهران میرفته پاریس، وسطای راه یهو صدای خلبان از بلندگوها میاد که :
اَتِنْشِن پلیز! خلبان اسپیکینگ ... مسافرین لیسنینگ! ...
موتور چپ هواپیما از کار افتاده، ولی شما هیچ نترسید! من خودم واردم، هواپیما رو سالم میشونم.

یک مدت میگذره، دوباره صدای خلبان از بلندگوها میاد که :
اَتِنْشِن پلیز! خلبان اسپیکینگ ... مسافرین لیسنینگ ...
موتور راست هواپیما هم از کار افتاده، ولی شما اصلا نترسید!!! من خودم کلی تجربه دارم، تا فرودگاه بعدی هم راهی نیست، هواپیما رو سالم میشونم.

باز یک مدت هواپیما دور خودش میچرخه، دوباره صدای خلبان از بلندگوها میاد که :
اِهم اِهم .... یک دو سه ... امتحان میکنیم ... صدا میاد؟؟؟ اَتِنْشِن پلیز! خلبان اسپیکینگ .... مسافرین لیسنینگ!
همین الان دُم هواپیما کنده شد!!!......... ولی همونطور که گفتم شما اصلاً نترسید!

یک ده دقیقه می‌گذره، دوباره صدای خلبان از بلندگوها میاد که:
اَتِنْشِن پلیز! خلبان اسپیکینگ ... مسافران ریپید افتر می ! >>> اَشهد اَن‌ لا اله‌ الله .....

دوست داشتنی ترین استاد !!!! ... 
آيا ميدانيد كه انسانهای اولیه چطور زن میگرفتند ؟

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
موضوعات مرتبط: از همه جا
[ جمعه 1389/11/01 ] [ 10:53 ] [ وحید میر آخورلو ]
با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیزم می خواستم از آقای مهندس میر آخرلو در مورد تروریست بودن بنده کمال تقدیر وتشکر را داشته باشم آقا وحید آشخور.پایت چیه بگو بخندیم    ننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننبود

  خواهشمندم تقاضادارم پشت سر ما سربازهای اسلام حرف در نیاورید

                                           با تشکر  ستاد مبارزه با تروریست


موضوعات مرتبط: خبر، دوستانه، صندلی داغ، از همه جا
[ چهارشنبه 1389/10/29 ] [ 0:34 ] [ خیراله پارسا ]

سلام حال همه ما خوب است

ملالی نیست جزء گمشدن گاه به گاه خیالی دور که مردم به آن شادمانی بی سبب می گویند

با این همه اگر عمری باقی بود طوری از کنار زندگی می گذرم که نه زانوی آهوی بی جفت بلرزد نه این دل ناماندگار بی درمان

تا یادم نرفته است بنویسم حوالی خواب های ما سال پر بارانی بود

می دانم همیشه حیات آنجا پر از هوای تازه باز نیامدن است

اما تو لااقل،حتی هر وهله،گاهی،هرزگاهی،ببین انعکاس تبسم رویا شبیه شمایل شقایق نیست

راستی خبرت بدهم خواب دیدم خانه ای خریدم بی پرده،بی پنجره،بی در،بی دیوار

هی بخند... بی پرده بگویمت چیزی نمانده است

من چهل ساله خواهم شد

فردا را به فال نیک خواهم گرفت

دارد،همین لحظه یه فوج کبوتر سفید از فراز کوچه ما می گذرد،باد بوی نامهای کسان من می دهد

یادت میاید رفته بودی خبر از آرامش آسمان بیاوری...

نه"   " جان، نامه ام باید کوتاه باشد،ساده باشد،بی حرفی از ابهام و آینه...


            "از نو برایت مینویسم

                                    حال همه ما خوب است اما تو باور نکن"


سلام به همه دوستان عزیزم،انشاء الله حال همه دوستان خوب باشه،می خواستم از اقای سفلایی درخواست کنم که اسم اقای علی رضایی رو هم به دوستان وبلاگ نویسمون اضافه کنند و شماره کاربری و پسوردشون رو به ایمیل بنده ارسال کنند،تا من در اختیار ایشون قرار بدم.خیلی دلش برای دوستان تنگ شده بود و دوست داشت از طریق وبلاگ با دوستان در ارتباط باشه.

                              با تشکر

                                              ستوان سوم وظیفه وحید میرآخورلو


موضوعات مرتبط: دوستانه، از همه جا
[ یکشنبه 1389/10/19 ] [ 19:53 ] [ وحید میر آخورلو ]

به نام خدایی که همین نزدیکی ست آنگاه كه اميد مي ميرد، ترس زاده مي شود
(گراسیان)


 فرار بزرگ از فیل شجاع !!!! ...


 عکس های عاشقانه با متن فارسی !!! ...


تصاویری فوق العاده زیبا و عاشقانه با متون ادبی زیبای پارسی

برای مشاهده ی تصاویر عاشقانه با متن فارسی کـــــــلــیـــک کــــــنـیــد!
Normal resolutions: 1024 x 768

Normal resolutions: 1024 x 768


Normal resolutions: 1024 x 768


 دو مورد عجیب در ایران !!!! ...

اسپند مخصوص مریم ننه ، مورد تایید شخص دکتر البرادعی


امام حسین شرمنده، یارانه ها قطع شده، آب رو قطع میکنیم !!
(این یارو که این کار رو کرده فکر کنم یک نسبتی با یزید داشته)


هرگز جا نزنيد

در 30 سالگي کارش را از دست داد
در 32 سالگي در يک دادگاه حقوق شکست خورد
در 34 سالگي مجددا ور شکست شد
در 35 سالگي که رسيد,عشق دوران کودکي اش را از دست داد
در36 سالگي دچار اختلال اعصاب شد
در 38 سالگي در انتخابات شکست خورد
در 48,46,44 سالگي باز در انتخابات کنگره شکست خورد
به55 سالگي که رسيد هنوز نتوانست سناتور ايالت شود
در 58 سالگي مجددا سناتور نشد
در 60 سالگي به رياست جمهوري آمریکا برگزيده شد

...
نام او آبراهام لينکلن بود
...

جا نزد
هرگز جا نزنيد
بازندگان آنهايي هستند که جا زدند


  داستان  جذابیت
دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت . دندان هایی نامتناسب با گونه هایش ،موهای کم پشت
و رنگ چهره ای تیره . روز اولی که به مدرسه جدیدی آمد ، هیچ دختری حاضر نبود کنار
او بنشیند . نقطه مقابل او دختر زیبارو و پولداری بود که مورد توجه همه قرار داشت .
او در همان روز اول مقابل تازه وارد ایستاد و از او پرسید :

میدونی زشت ترین دختر این کلاسی ؟ ‘
یک دفعه کلاس از خنده ترکید …

بعضی ها هم اغراق آمیزتر می خندیدند . اما تازه وارد با نگاهی مملو از مهربانی و
عشق در جوابش جمله ای گفت که موجب شد در همان روز اول، احترام ویژه ای درمیان همه و از جمله من پیدا کند :

اما بر عکس من ، تو بسیار زیبا و جذاب هستی . ‘

او با همین یک جمله نشان داد که قابل اطمینان ترین فردی است که می توان به او
اعتماد کرد و لذا کار به جایی رسید که برای اردوی آخر هفته همه می خواستند با او هم گروه باشند .

او برای هر کسی نام مناسبی انتخاب کرده بود . به یکی می گفت چشم عسلی و به یکی ابرو
کمانی و … . به یکی از دبیران ، لقب خوش اخلاق ترین معلم دنیا و به مستخدم مدرسه هم
محبوب ترین یاور دانش آموزان را داده بود . آری ویژگی برجسته او در تعریف و تمجید
هایش از دیگران بود که واقعاً به حرف هایش ایمان داشت و دقیقاً به جنبه های مثبت
فرد اشاره می کرد . مثلاً به من می گفت بزرگترین نویسنده دنیا و به خواهرم می گفت

بهترین آشپز دنیا ! و حق هم داشت . آشپزی خواهرم حرف نداشت و من از این تعجب کرده
بودم که او توی هفته اول چگونه این را فهمیده بود .

سالها بعد وقتی او به عنوان شهردار شهر کوچک ما انتخاب شده بود به دیدنش رفتم و
بدون توجه به صورت ظاهری اش احساس کردم شدیداً به او علاقه مندم .

5 سال پیش وقتی برای خواستگاری اش رفتم ، دلیل علاقه ام را جذابیت سحر آمیزش میدانستم و او با همان سادگی و وقار همیشگی اش گفت :

برای دیدن جذابیت یک چیز ، باید قبل از آن جذاب بود ! ‘
در حال حاضر من از او یک دختر سه ساله دارم . دخترم بسیار زیبا ست و همه از زیبایی صورتش در حیرتند .
روزی مادرم از همسرم سؤال کرد که راز زیبایی دخترمان در چیست ؟

همسرم جواب داد :
من زیبایی چهره دخترم را مدیون خانواده پدری او هستم . ‘

و مادرم روز بعد نیمی از دارایی خانواده را به ما بخشید .
شاد بودن، تنها انتقامی است که میتوان از زندگی گرفت
  بـهـلـول و قـبـالــه بـهـشــت !!!! ...

بهلول هر وقت دلش می گرفت به کنار رودخانه می آمد.
در ساحل می نشست و به آب نگاه می کرد.
پاکی و طراوت آب، غصه هایش را می شست.
اگر بیکار بود همانجا می نشست و مثل بچه ها گِل بازی می کرد.

آن روز هم داشت با گِل های کنار رودخانه، خانه می ساخت.
جلوی خانه باغچه ایی درست کرد و توی باغچه چند ساقه علف و گُل صحرایی گذاشت.

ناگهان صدای پایی شنید برگشت و نگاه کرد.
زبیده خاتون (همسر خلیفه) با یکی از خدمتکارانش به طرف او آمد.
به کارش ادامه داد. همسر خلیفه بالای سرش ایستاد و گفت:
- بهلول، چه می سازی؟
بهلول با لحنی جدی گفت:
- بهشت می سازم.

همسر هارون که می دانست بهلول شوخی می کند، گفت:
- آن را می فروشی؟!
بهلول گفت:
- می فروشم.
- قیمت آن چند دینار است؟
- صد دینار.
زبیده خاتون گفت:
- من آن را می خرم.

بهلول صد دینار را گرفت و گفت:
- این بهشت مال تو، قباله آن را بعد می نویسم و به تو می دهم.
زبیده خاتون لبخندی زد و رفت.

بهلول، سکه ها را گرفت و به طرف شهر رفت.
بین راه به هر فقیری رسید یک سکه به او داد.
وقتی تمام دینارها را صدقه داد، با خیال راحت به خانه برگشت.

زبیده خاتون همان شب، در خواب، وارد باغ بزرگ و زیبایی شد.
در میان باغ، قصرهایی دید که با جواهرات هفت رنگ تزئین شده بود.
گلهای باغ، عطر عجیبی داشتند.
زیر هر درخت چند کنیز زیبا، آماده به خدمت ایستاده بودند.
یکی از کنیزها، ورقی طلایی رنگ به زبیده خاتون داد و گفت:
- این قباله همان بهشتی است که از بهلول خریده ای.
وقتی زبیده از خواب بیدار شد از خوشحالی ماجرای بهشت خریدن و خوابی را که دیده بود برای هارون تعریف کرد.

صبح زود، هارون یکی از خدمتکارانش را به دنبال بهلول فرستاد.
وقتی بهلول به قصر آمد، هارون به او خوش آمد گفت و با مهربانی و گرمی از او استقبال کرد.

بعد صد دینار به بهلول داد و گفت:
- یکی از همان بهشت هایی را که به زبیده فروختی به من هم بفروش.
بهلول، سکه ها را به هارون پس داد و گفت:
- به تو نمی فروشم.
هارون گفت:
- اگر مبلغ بیشتری می خواهی، حاضرم بدهم.
بهلول گفت:
- اگر هزار دینار هم بدهی، نمی فروشم.
هارون ناراحت شد و پرسید:
- چرا؟
بهلول گفت:
- زبیده خاتون، آن بهشت را ندیده خرید، اما تو می دانی و می خواهی بخری، من به تو نمی فروشم. به این میگن برفــــــــــــــ !!!! ...

 
به این میگن برف، به این میگن مدیریت شهری و جاده ای و ... به این میگن پیشرفت
حالا یه جایی که همه میشناسیم، چند هفته کل جنگل هاش توی آتیش میسوزن هنوز کسی خبر نداره!


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ جمعه 1389/10/17 ] [ 0:49 ] [ وحید میر آخورلو ]

به نام خدایی که همین نزدیکی ست نه چندان درشتي كن كه از تو سير شوند و نه چندان نرمي كه بر تو دلير گردند

(سعدی)

  تصاویر زیباترین دختر جهان از نگاه کتاب گینس ! ...


 پیامک لـــیـــلـی و مـــجــنــون !!!! ...پیامک زد شبی لیلی به مجنون
که هر وقت آمدی از خانه بیرون

بیاور مدرک تحصیلی ات را
گواهی نامه ی پی اچ دی ات را

پدر باید ببیند دکترایت
زمانه بد شده جانم فدایت

دعا کن ... دعا کن مدرکت جعلی نباشد
زدانشگاه هاوایی نباشد

وگرنه وای بر احوالت ای مرد
که بابایم بگیرد حالت ای مرد

چو مجنون این پیامک خواند وارفت
به سوی دشت و صحرا کله پا رفت

اس ام اس زد ز آنجا سوی لیلی
که می خواهم تورا قد تریلی

دلم در دام عشقت بی قرار است
ولیکن مدرکم بی اعتبار است

شده از فاکسفورد این دکترا فاکس
مقصر است در این ماجرا فاکس

چه سنگین است بار این جدایی
امان از دست این مدرک گرایی

فکر می کنید عشق در چند ثانیه اتفاق می‌افتد!؟محققان معتقدند عشق در نگاه اول کاملا ممکن است، چرا که بعد از دیدن شخصی که به نظر مورد پسند ماست، مواد شیمیایی با سرعت در مغز انسان ترشح می‌شوند.
نتایج تحقیقات در دانشگاه سیراکوس در نیویورک نشان داد، در زمان عاشق شدن 12 قسمت مختلف از مغز تحریک شده و شروع به ترشح مواد شیمیایی خاصی می‌کند که احساس خوبی به انسان دست می‌دهد. از جمله این مواد شیمیایی می‌توان به دوپامین، اکسیتوسین، آدرنالین و واسپوپرسین اشاره کرد.


تقریبا همین مقدار از مواد شیمیایی در اثر مصرف کوکائین در مغز انسان ترشح می‌شوند. این بدان معناست که عاشق شدن اثری مانند مواد مخدر روی مغز انسان دارد.
پروفسور استفانی ارتیگ که این تحقیقات را انجام داده است در این باره گفت: این تحقیقات نشان می‌دهد عشق دارای یک پایه علمی است. اما نکته‌ای که در این جا توجه همه را به خود جلب می‌کند این است که آیا عشق قلبی است یا از مغز انسان سرچشمه می‌گیرد؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که عشق در اصل از مغز انسان سرچشمه می‌گیرد، اما قلب انسان نیز در این میان بی‌تاثیر نیست. در حقیقت می‌توان گفت عشق یک جریان بالا به پایین و در عین حال پایین به بالاست که از مغز به سمت قلب و از قلب به سمت مغز در جریان است.
این مطالعات هم‌چنین نشان داد نمونه‌های مختلفی از عشق قسمت‌هایی مختلفی از مغز را درگیر می‌کند. عشق‌های غیر شرطی که معمولا بین مادر و فرزند وجود دارد توسط قسمت‌های میانی مغز به وجود می‌آیند.


اما عشق‌های بین همسران توسط قسمت‌های پاداش مغز به وجود می‌آیند و علاوه بر آن قسمت‌های ادراکی مغز را نیز درگیر خود می‌کنند.
پروفسور ارتیگ در این باره گفت: انجام این مطالعات بسیار لازم است. عشق اثرات عصبی و روحی بسیار مهمی روی سلامت ذهنی انسان می‌گذارد و افرادی که در عشق خود به نتیجه نرسیده‌‌اند ممکن است دچار افسردگی‌های و اضطراب‌های روحی بسیار عمیقی شوند.
اما اگر ما بتوانیم چگونگی فرآیند عشق را بررسی کنیم و متوجه شویم شکست عاطفی و عشقی چه اثراتی روی زندگی انسان ها دارند می‌توانیم روش‌های درمانی بهتری برای بهبود زندگی انسان‌ها پیدا کنیم. اگر ما بتوانیم به طور دقیق مشخص کنیم که چه قسمت‌هایی از مغز انسان‌ها درگیر عشق می‌شوند، می‌توان افرادی را که به این دلیل دچار افسردگی شده‌اند به سادگی شناسایی کرد و برای درمان آن‌ها اقدامات بهتری انجام داد.


علاوه بر آن عشق باعث فعال شدن همان قسمت‌هایی از مغز می‌شود که در هنگام مصرف داروهای مسکن تحریک شده و به کاهش احساس درد منجر می‌شود. زمانی که شما در مورد فرد مورد علاقه خود صحبت می‌کنید همان قسمت‌هایی از مغز شما فعال می‌شوند که در زمانی که شما یک جایزه بزرگ را می‌برید و یا مواد مخدر مصرف می‌کنید شروع به کار می‌کنند.
به همین دلیل است که انسان‌های تنها و افسرده معمولا آستانه تحمل درد پایینی دارند و با کوچک‌ترین ناملایمات روحیه خود را می‌بازند و یا در مقابل مشکلات مقاومت پایینی از خود نشان می‌دهند.


مطالعات قبلی نیز نشان داده بود عشق و علاقه در انسان اعتیاد آور است. دانشمندان معتقدند دلیل اصلی دشوار بودن جدایی و شکست عشقی نیز همین عامل است. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که دچار این حالت می‌شوند مشابه با اشخاصی هستند که برای ترک اعتیاد تلاش می‌کنند.
دکتر هلن فیشر از دانشگاه راتگرز که این تحقیقات را انجام داده است در این باره گفت: عشق مانند اعتیاد است. احساس علاقه می‌تواند مانند یک اعتیاد قدرتمند در بدن انسان شکل بگیرد و به این ترتیب جدایی تاثیرات بسیار مخربی روی ذهن و روان انسان‌ها دارد.


  شما وقتي ماشين کثيفي مي بينيد چه مي کنيد؟ !!!! ...
الف - روي آن مي نويسيم: مرا بشوييد
ب - روي آن چرنديات مي نويسيم
ج - از کنارش بي تفاوت رد مي شويم
.
.
.
.
.
.
.
.
.
!!!!! و حالا اين کاريست که اسکات وايد با يک ماشين کثيف ميکند !!!!!!!
.
.

  ... منم تا دو روز پیش وزیر امور خارجه بودم !!! ...
فرماندار تهران با حضور سرزده در نانوایی‌های شرق تهران، ضمن بازرسی و نظارت
بر قیمت و وزن چانه نان در این نانوایی‌ها با مردم نیز به صورت چهره به چهره به گفت‌و‌گو پرداخت. Normal resolutions: 1024 x 768


 Normal resolutions: 1024 x 768

 Normal resolutions: 1024 x 768

قصه تلخ قـــــوربــــاغــــه هــــا !!!! ...

مارها قورباغه ها را می خوردند و قورباغه ها غمگین بودند
قورباغه ها به لک لک ها شکایت کردند
لک لک ها مارها را خوردند و قورباغه ها شادمان شدند
لک لک ها گرسنه ماندند و شروع کردند به خوردن قورباغه ها
قورباغه ها دچار اختلاف دیدگاه شدند
عده ای از آنها با لک لک ها کنار آمدند و عده ای دیگر خواهان باز گشت مارها شدند
مارها بازگشتند و همپای لک لک ها شروع به خوردن قورباغه ها کردند
حالا دیگر قورباغه ها متقاعد شده اند که برای خورده شدن به دنیا می آیند
تنها یک مشکل برای آنها حل نشده باقی مانده است
اینکه نمی دانند توسط دوستانشان خورده می شوند یا دشمنانشان


آفــتــابــــگـردان !!!! ...

گل آفتاب گردان رو به نور می چرخد و آدمی رو به خدا . ما همه‌ آفتابگردانيم.

اگر آفتابگردان‌ به‌ خاك‌ خيره‌ شود و به‌ تيرگي، ديگر آفتابگردان‌ نيست.
آفتابگردان‌ كاشف‌ معدن‌ صبح‌ است‌ و با سياهي‌ نسبت‌ ندارد.
اينها را گل‌ آفتابگردان‌ به‌ من‌ گفت‌ و من‌ تماشايش‌ مي‌كردم‌ كه‌ خورشيد كوچكي‌ بود در زمين‌ و هر گلبرگش‌ شعله‌اي‌ بود و دايره‌اي‌ داغ‌ در دلش‌ مي‌سوخت.
آفتابگردان‌ به‌ من‌ گفت: وقتي‌ دهقان‌ بذر آفتابگردان‌ را مي‌كارد، مطمئن‌ است‌ كه‌ او خورشيد را پيدا خواهد كرد.
آفتابگردان‌ هيچ‌ وقت‌ چيزي‌ را با خورشيد اشتباه‌ نمي‌گيرد؛ اما انسان‌ همه‌ چيز را با خدا اشتباه‌ مي‌گيرد.
آفتابگردان‌ راهش‌ را بلد است‌ و كارش‌ را مي‌داند. او جز دوست‌ داشتن‌ آفتاب‌ و فهميدن‌ خورشيد، كاري‌ ندارد.
او همه‌ زندگي‌اش‌ را وقف‌ نور مي‌كند، در نور به‌ دنيا مي‌آيد و در نور مي‌ميرد. نور مي‌خورد و نور مي‌زايد.
دلخوشي‌ آفتابگردان‌ تنها آفتاب‌ است.
آفتابگردان‌ با آفتاب‌ آميخته‌ است‌ و انسان‌ با خدا.
بدون‌ آفتاب، آفتابگردان‌ مي‌ميرد؛ بدون‌ خدا، انسان.
آفتابگردان‌ گفت: روزي‌ كه‌ آفتابگردان‌ به‌ آفتاب‌ بپيوندد، ديگر آفتابگرداني‌ نخواهد ماند و روزي‌ كه‌ تو به‌ خدا برسي، ديگر «تويي» نمي‌ماند.
و گفت‌ من‌ فاصله‌هايم‌ را با نور پر مي‌كنم، تو فاصله‌ها را چگونه‌ پُر مي‌كني؟ آفتابگردان‌ اين‌ را گفت‌ و خاموش‌ شد.
گفت‌وگوي‌ من‌ و آفتابگردان‌ ناتمام‌ ماند.
زيرا كه‌ او در آفتاب‌ غرق‌ شده‌ بود.
جلو رفتم‌ بوييدمش، بوي‌ خورشيد مي‌داد.
تب‌ داشت‌ و عاشق‌ بود.
خداحافظي‌ كردم، داشتم‌ مي‌رفتم‌ كه‌ نسيمي‌ رد شد و گفت: نام‌ آفتابگردان‌ همه‌ را به‌ ياد آفتاب‌ مي‌اندازد، نام‌ انسان‌ آيا كسي‌ را به‌ ياد خدا خواهد انداخت؟
آن‌ وقت‌ بود كه‌ شرمنده‌ از خدا رو به‌ آفتاب‌ گريستم .
راهکار خلاقانه مشکل رژ لب !!!! ...

شما هم سعی کنید از راهکار های خلاقانه در زندگیتان استفاده کنید:

در تورنتو کانادا یه دانشگاه بود.
تازگی ها مد شده بود دخترها وقتی می رفتن تو دستشویی ، بعد از آرایش کردن آیینه رو می بوسیدن.
تا جای رژ لبشون روی آینه دستشویی بمونه.
مستخدم بیچاره از بس جای رژ لب پاک کرده بود خسته شده بود.
موضوع رو با رییس دانشگاه در میون می ذاره.

فرداش رییس دانشگاه تمام دخترها رو جمع می کنه جلوی در دستشویی و می گه :
کسانیکه که این کار رو می کنن خیلی برای مستخدم ایجاد زحمت می کنن.
حالا برای اینکه شما ببینین پاک کردن جای رژ لب چقدر سخته، یه بار جلوتون پاک می کنه.
مستخدم با آرامش کامل رفت دستمال رو فرو کرد تو توالت، بعد که دستمال خیس شد، شروع کرد به پاک کردن آینه.
از اون به بعد دیگه هیچکس آیینه ها رو نبوسید.موضوعات مرتبط: از همه جا
[ پنجشنبه 1389/10/09 ] [ 12:26 ] [ وحید میر آخورلو ]
مدارهای پلاستيكی

امروزه امكان ساخت نمايشگرهاي الكترونيكي روي مواد انعطاف‌پذير فراهم شده و حتي در كاربردهاي محدودي، اين فناوري جديد مورد استفاده قرار گرفته است؛ اما نياز به توان پردازشي پرسرعت براي پياده‌سازي اين نمايشگرها باعث شده تــــــا هنوز هم ويفرهاي سيليكوني گران و البته سخت در آنها مورد استفاده قرار گيــــرد. در واقع اگر امكان داشت تمــــــام اجزاي الكترونيكي را از مواد انعطاف‌پذير ساخت، اين كار هم از نظر اقتصادي به صرفه بود و هم قابل اطمينان‌تر، ضمن آنكه زمينه طراحي‌هاي جديدي نيز فراهم مي‌آمد.
به منظور تحقق چنين امكاني، اخيرا محققان موفق شدند مدارهايي روي پلاستيك بسازند كه داراي سرعت لازم است. پژوهشگران دانشگاه كلمبيا (Columbia University) و شركت Sarnoff مداري طراحي كرده‌اند كه مي‌تواند با سرعت 100 مگاهرتز، يعني 100 برابر بيشتر از مدار قبلي كه روي پلاستيك ساخته شده بود، كار كند.
مايكل كين (Michael Kane)، محقق اجسام جامد در شركت Sarnoff كه چندي پيش طي نشستي در واشنگتن نتايج اين تحقيقات را به موسسه IEEE گزارش داد، چنين مي‌گويد: «به عقيده من، 100 مگاهرتز بالاترين سرعتي است كه مي‌توان براي مدارهايي كه مستقيما توسط ترانزيستورها روي پلاستيك ساخته مي‌شود، تصور كرد.»


موضوعات مرتبط: خبر، برق، مطلب، از همه جا
[ چهارشنبه 1389/10/08 ] [ 22:36 ] [ میلاد معافی ]
 گاز SF6 در صنعت برق، به عنوان یک ماده عایقی در تجهیزات فشار قوی و در سطوح ولتاژ بالا بسیار کاربرد دارد.اگرچه SF6 خالص به لحاظ شیمیایی خنثی می باشد، اما در عین حال یک گاز گلخانه ای قوی با یک شبکه مولکولی است که خواص آن در شرایط گرما، بسیار فراتر از دی اکسید کربن خواهد بود. علاوه برجنبه های زیست محیطی، از جهت اقتصادی نیز، نشتی گاز SF6 گران تمام شده و هزینه تعویض آن بسیار زیاد می باشد.
روشهای رایج برای بازرسی نشتی SF6 ، شامل استفاده از صابون است که با این عمل، در صورت وجود نشتی، حبابهای گاز در محل نشتی ظاهر می شوند و بدین ترتیب نشتی تشخیص داده می شود.
این روش نسبتا" زمان بر بوده و بدلیل اینکه لازم است تا تجهیزات مورد بازرسی بی برق گردند، پر هزینه می باشد.
اخیرا" مؤسسهEPRI برای تشخیص نشتی گاز SF6 ، روش جدیدی مبتنی بر استفاده از دوربین “GasVue”،برای انجام بازرسی در محل تجهیزات ارائه نموده است. دوربین لیزری“GasVue” یک فناوری جدید در بازرسی و آشکار سازی نشتی گاز SF6می باشد. اساس کار این دوربین بر ترکیب Co2laser (قسمتی که طول موجهای مادون قرمز را برای جذب و شناسایی SF6هماهنگ می نماید)با یک سیستم تصویری مادون قرمز می باشد و بدین ترتیب، امکان مشاهده نشتی SF6 که برای چشم غیر مسلح و دیگر تجهیزات بازرسی بصری، غیر محسوس است، فراهم می گردد.
این دوربین با سرعت و دقتی فراوان و بی نیاز از خروج تجهیزات تحت بازرسی از حالت بهره برداری، حتی نشتی ناشی از یک سوراخ ریز را نشان می دهد. استفاده از این دوربین سبب میگردد که شرکتهای برق، نشتی های مربوط به گاز SF6 را سریعتر و صحیحتر از روشهای رایج تشخیص دهند. در نتیجه با استفاده از این سیستم، هزینه های مربوط به عیب یابی کاهش یافته و میزان اتلاف گاز SF6 نیز کمتر می گردد.
بعلاوه می توان نشتی روی سطوحی را که به سختی در دسترس می باشند شناسایی کرد و نیز با توجه به سایر تکنیکها، حتی طیفهای ضعیف گاز و یا نشتیهای پالسی را که در حال خروج هستند، نشان داد.
دوربین مذکور، ایمنی عملیات بازرسی را بهبود می بخشد چرا که کاربر دوربین می تواند از یک فاصله امن از تجهیزات و نیز در ارتفاع معینی از زمین که عموما" بر روی نردبانها و چوب بستها می باشد، عمل بازدید را هدایت نماید.
برای آشکار سازی نشتی گاز SF6 در کلیدها و دیگر تجهیزات یک پست در ایالت ایلی نویز( آمریکا) ، بجای آزمایشات مرسوم، از دوربین لیزری“GasVue” استفاده گردید. با صرف نظر از هزینه های مشترک بین این روش و آزمایشهای مرسوم حبابی(صابونی)، برآورد بعمل آمده نشان داد که هزینه صرفه جویی شده به واسطه این روش کاربردی ساده، معادل 12 هزار دلار می باشد.
پس از سرمایه گذاری مؤسسه EPRI در امر پیشرفت دوربین مورد نظر، شرکت "ادیسون" در نیویورک، در چند نوبت از ماه، از این دوربین استفاده کرده است.همچنین شرکت برق آفریقای جنوبیEskom از این دوربین در چهار پست خود استفاده کرده است.

موضوعات مرتبط: برق، از همه جا
[ سه شنبه 1389/10/07 ] [ 22:20 ] [ میلاد معافی ]
يكي از ايده هاي جديد توليد انرژي ، انتقال انرژي خورشيدي از سطح ماه بصورت بي سيم است. اصول اوليه اين طرح توسط دكتر ديويد كريسول ( Dr.David Criswell ) محقق دانشگاه هوستون تگزاس و مدير مؤسسه Space Systems Operations ارائه شده است. بر اساس اين طرح ، ابتدا مجموعه اي بسيار وسيع از سلولهاي خورشيدي بر سطح ماه ( كه هميشه به طرف زمين است ) قرار داده مي شوند تا نور خورشيد را به انرژي الكتريكي تبديل كنند. سپس انرژي الكتريكي حاصله به يك فرستنده مايكروويو ارسال مي شود تا به امواج راديويي در فركانس 5/2 گيگاهرتز تبديل شده و از آنجا بوسيله آنتن هايي با پهناي بيم (Beam) بسيار باريك به طرف زمين ارسال مي شود. در سطح زمين اين امواج الكترومغناطيسي پر قدرت بوسيله آرايه هاي بسيار بزرگ ( very larg array) از آنتن هاي مايكروويو دريافت شده و دوباره به انرژي الكتريكي تبديل مي شوند. همچنين بخشي از اين امواج به وسيله ماهواره هاي مخصوصي كه در اطراف كره زمين قرار خواهند گرفت به نقاط ديگر كره زمين كه در ديد مستقيم ماه نمي باشند منعكس مي شوند.
در واقع تبديل انرژي الكتريكي به امواج الكترومغناطيس اين امكان را مي دهد تا انرژي بصورت بي سيم از يك نقطه به نقطه ديگر منتقل شود و در نقطه مقابل پس از دريافت امواج الكترومغناطيسي با انجام عمل عكس ، انرژي الكتريكي مجدداً توليد شود ( به اين روش اصطلاحاً power beaming مي گويند ). تقريباً اساس تمام سيستمهاي انتقال برق بدون سيم بر همين پايه استوار است. البته واضح است كه بازدهي چنين سيستمهايي در مقايسه با انتقال برق در خطوط برق بسيار پايين است ؛ چون مقدار زيادي از انرژي در تبديل برق به امواج الكترومغناطيسي و بالعكس تلف مي شود و بعلاوه مقداري از انرژي موجود در امواج نيز در فرايند تشعشع و انتقال در محيط ( اتمسفر زمين ) به هدر خواهد رفت. با اين وجود ، دكتر كريسول در مقالات مختلفي كه ارائه كرده به صورت تحليلي به اين مسائل اشاره كرده و با محاسبات مختلف ادعا كرده است كه ميزان انرژي توليد شده با احتساب تمام اين تلفات و مخارجي كه صرف ساخت و نصب تجهيزات خواهد شد باز مقرون به صرفه خواهد بود و تنها به كسري از يك سنت براي توليد يك كيلووات بر ساعت برق خواهد رسيد. البته دانشمندان ناسا نيز ايده هاي مشابهي مثل قرار دادن مجموعه اي از سلولهاي خورشيدي و يا حتي صرفاً صفحه هاي منعكس كننده نور در مدار كره زمين ارائه كرده اند كه بحث بر سر اينكه كدام روش مناسبتر است هنوز ادامه دارد.

موضوعات مرتبط: خبر، برق، مطلب، از همه جا
[ سه شنبه 1389/10/07 ] [ 22:12 ] [ میلاد معافی ]
رقابت و خصوصی سازی صنایع برق در جهان به سرعت در حال رشد است. بطور کلی هدف از رقابت و خصوصی سازی صنعت برق، کاهش هزینه های مربوط به انرژی می باشد. با توجه به اینکه در ایالات متحده آمریکا نیز تاکنون 24 ایالت و District of Columbia این سیاست را اتخاذ نموده اند، لذا همواره درباره رقابت صنایع برق و نحوه انتخاب شرکت تولیدکننده سؤالاتی مطرح است که در زیر به نمونه ای از آنها پرداخته شده است.
منظور از رقابت الکتریکی چیست؟ رقابت الکتریکی ایده ای است که به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که شرکت تأمین کننده انرژی الکتریکی خود را از میان شرکت های برق رقیب انتخاب نمایند. این انتخاب اصولا" بر اساس قیمت انرژی و قیمت کیفیت سایر خدمات آن شرکت ها می باشد.
تفاوت بین سرویسهای الکتریکی رایج سنتی با سیستم رقابتی چیست؟ تحت سیستم رایج سنتی (غیررقابتی ) ، مصرف کنندگان امکان انتخاب تأمین کننده برق را نداشته و برق مصرفی آنها از شرکتهای برق منطقه ای (دولتی) تأمین می گردد و آن شرکت برق مصرفی مشترکین را تولید، انتقال و به نواحی مصرفی توزیع می نماید. در این طرح نرخ و تعرفه ها توسط قانونگذاران ایالتی و دولتی (Regulators) تعیین می شود. در حالیکه در سیستم رقابتی علاوه بر اینکه مصرف کنندگان، شرکت تأمین کننده را تعیین می کنند، نرخ ها و تعرفه های فروش، با اینکه اساسا" از مقررات خاصی تبعیت می کند، سرانجام توسط بازار تعیین می گردد. این بدان معنا است که میزان نرخ تقاضا و عرضه انرژی، قیمت نهایی را مشخص می نماید. نرخ هزینه های مربوط به خدمات شبکه های انتقال و توزیع همچنان تحت نظارت و قانونگذاری ایالتی باقی خواهد ماند.
تاکنون چند ایالت این سیستم رقابتی را در پیش گرفته است ؟ درآمریکا تاکنون 23 ایالت و District of Columbia بازارهای الکتریکی رقابتی را پذیرفته اند.
چگونه قیمت های متفاوت انرژی در یک فضای رقابتی مطرح می باشند ؟ در سیستم رایج سنتی کلیه هزینه هائی که مشترک پرداخت می کند توسط نهادهای قانون گذار دولت فدرال و ایالت ها تعیین می شود در حالیکه در سیستم رقابتی هزینه های برق در بازار تعیین می گردد بعبارت بهتر مکانیزم عرضه و تقاضا آن را تعیین می کند ولی همچنان هزینه های انتقال و توزیع تحت مقررات و تعرفه های تعیین شده توسط سازمانهای قانونگذار تعیین می شود.
آیا هنوز مصرف کننده ای می تواند برق مصرفی خود را از شرکت برق منطقه خود خریداری نماید؟ در بیشتر ایالت ها که این سیستم را اتخاذ نموده اند، مصرف کننده می تواند برق مصرفی خود را از شرکت برق منطقه خود و یا از شرکت خدماتی رقابتی که به آن ملحق شده است خریداری نماید.
چه اتفاقی رخ خواهد داد اگر مصرف کننده ای نخواهد یک تولید کننده رقابتی را انتخاب نماید؟ در صورتیکه مصرف کننده ای تمایل نداشته باشد به سیستم رقابتی بپیوندد، برق مصرفی او از همان شرکت قبلی تأمین می گردد.
اگر مصرف کنندگان به این سیستم بپیوندند چه حقوقی بدست خواهند آورد؟ در سیستم رقابتی، بیشتر ایالتها قوانین و استانداردهایی را اتخاذ می نمایند که در آنها ایمنی، قابلیت اطمینان و سایر شرایط را تضمین می نماید. همچنین اطلاعات روشنی در مورد هزینه های مصرف انرژی به مصرف کنندگان داده می شود و در واقع بین مصرف کننده و تولید کننده قرارداد روشنی وجود دارد که به امضاء آنها خواهد رسید.
چه عاملی در این سیستم حفظ حقوق مصرف کنندگان را تضمین می نماید؟ در این سیستم کمیسیونهای دولتی – ایالتی مسئول حفظ حقوق مصرف کنندگان می باشند و در صورت هر گونه اختلافی بین تولید کننده و مصرف کننده، این کمیسیونها موظف به حل و فصل آن می باشند.


موضوعات مرتبط: خبر، برق، مطلب، از همه جا
[ سه شنبه 1389/10/07 ] [ 22:9 ] [ میلاد معافی ]

امروزه ما در اواسط انقلاب جديدي هستيم كه با پيدايش كامپوزيتهاي پيشرفته (Advanced Composite Materials) آغاز گرديده است.
اين كلاس جديد از مواد ، با پيوند اجزاي كاملاً مختلف و غيرمشابه به يكديگر بوجود مي آيند.بطوريكه عملكرد آنها با هم ، باعث توانايي ها و خواصي مي شوند كه بسيار فراتر و بهتر از خواص هر يك از آن مواد بطور جداگانه مي باشد. خواص منحصر بفرد اين مواد آنها را بعنوان عوامل مهمي در پيشرفتهاي تكنولوژيكي مطرح ساخته است.
از ميان انواع مختلف كامپوزيت ها ، كامپوزيت هاي پليمري بطور گسترده اي در صنعت برق بخصوص در ساخت نسل جديد مقره ها موسوم به مقره هاي پليمري ( مقره كامپوزيت ) مورد استفاده قرار گرفته اند.
اكنون مقره هاي كامپوزيت پس از گذشت بيش از سه دهه از عرضه آنها به صنعت برق و انجام اصلاحات در طراحي و مواد مصرفي آنها ، بعنوان محصولاتي كانلاً شناخته شده و مناسب در خطوط فشار قوي ، مورد استفاده قرار مي گيرند.
برخلاف مقره هاي سراميكي رايج كه تنها از يك ماده عايقي تشكيل مي شوند و اين ماده هم مسؤول عملكرد الكتريكي مقره و هم مسؤول عملكرد مكانيكي آن است ، مقره هاي كامپوزيت حداقل از دو ماده عايقي تشكيل مي شوند ، يكي براي تأمين خواص الكتريكي ( روكش پليمري مقره Housing ) و ديگري براي تأمين خواص مكانيكي آن ( هسته كامپوزيت ) . قرار گرفتن اين دو قيسمت در كنار هم ، مزيت هايي چون وزن سبك و مقاومت در برابر تخريب انساني ( Vanadalism ) را براي اين نوع مقره ها بخصوص در كاربردهاي فشارقوي ، موجب شده است.
با توجه به موارد بيان شده ، مي توان سه جزء اصلي براي يك مقره گامپوزيت در نظر گرفت :
هسته ( ميله ) كامپوزيت :
هسته كامپوزيت ، ميله FRP (Fiber Reinforced Polymeric Rod ) نيز ناميده مي شود و وظيفه تحمل بار كششي وارد شده از طرف هادي به آن به دكل را بر عهده دارد و استقامت الكتريكي لازم را نيز تأمين مي نمايد.
روكش ( چتر ) پليمري (Polymeric Housing or Polymeric Sheds ) :
روكش پليمري مقره ، به منظور حفاظت هسته از هوازدگي و اثرات مخرب رطوبت و شرايط جوي و افزايش ولتاژ لازم براي شكست الكتريكي و ايجاد جرقه ، روي هسته را مي پوشاند.
يراق آلات ( End-Fittings ):
هسته مقره كامپوزيت از دو انتها توسط يراق آلات حمايت مي گردد كه اين يراق آلات مسؤول برقراري ارتباط مكانيكي و انتقال بار از هادي داراي ولتاژ بالا به هسته مقره و از آنجا به برج مي باشد.
با طراحي دقيق مقره هاي كامپوزيت اين مقره ها ، مزاياي بسيار زيادي بخصوص از لحاظ خواص عايقي نسبت به مقره هاي معمولي خواهند داشت.
از مهم ترين اين مزايا مي توان به موارد ذيل اشاره كرد :
§ وزن كمتر
§ انعطاف پذيري
§ عملكرد و طول عمر بهتر حتي در شرايط آلودگي سنگين و آب و هواي بد.
§ ضايعات كمتر در مراحل توليد نسبت به انواي چيني
§ استقامت بهتر در برابر فشارهاي خمشي ، بارهاي زياد ناگهاني ( بارهاي ضربه اي ) و نيز تخريب انساني ( Vanadalism )
§ خاصيت عايقي بهتر نسبت به انواع مرسوم.
§ پايين تر بودن حجم سرمايه گذاري اوليه به منظور ساخت مقره كامپوزيت نسبت به انواع چيني.
در سال هاي اخير با انجام تحقيقات گسترده در زمينه ساخت مقره هاي كامپوزيت و دئر نتيجه پيشرفتهاي متعددي كه حاصل گرديده است ، اين مقره ها تا ولتاژهاي 765 كيلوولت در حال استفاده مي باشند.
اين امر با مرتفع ساختن معايب و تقويت مزاياي اين مقره ها ، به مرحله اي رسيده كه تعداد بيشتري از كاربران به استفاده از آنها روي آورده اند و قيمت آنها رو به كاهش است.


موضوعات مرتبط: خبر، برق، مطلب، از همه جا
[ سه شنبه 1389/10/07 ] [ 22:4 ] [ میلاد معافی ]

به نام خدایی که همین نزدیکی ست
با زني ازدواج کن که اگر «مرد» بود بهترين دوستت مي شد.
(بردون)


اشتباه داریم تا اشتباه !!!! ...
اگریک آرایش گر اشتباه کند، مدل جدید موست.
اگر یک راننده اشتباه کند، مسیر جدید است.
اگر یک مهندس اشتباه کند، سبک نو است.
اگروالدین اشتباه کنند، نسل جدید است.
اگر سیاست مدار اشتباه کند، قانون جدید است.
اگر دانش مند اشتباه کند، اختراع جدید است.
اگر خیاط اشتباه کند، طرح نو است.
اگر آموزگاراشتباه کند، فرضیه ی تازه است.
اگر رئیس اشتباه کند، دیدگاه جدید است.
اما...
اگر یک مرئوس اشتباه کند، صرفا یک اشتباه است.


رياضي رو اينجوري تو خارج درس ‌میدن كه تو ذهنشون مي‌مونه !!!! ...Normal resolutions: 1024 x 768


Normal resolutions: 1024 x 768

عکس های باورنکردنی چهره ها ساخت شده دست طبیعت !!!! ...

حرفـــــــ حساب !!!! ...

صحبت یکی از دوستان که جالبه :
ایران كه بودم یه دوستی داشتم به اسم نوید كه ۲ سال پیش جلو در خونشون کامیون بهش زد و در ۲۵ سالگی جوانمرگ شد...
پارسال كه ایران بودم رفتم سراغ پدر و مادرش، هر دو تا شون ۳۰ سال پیرتر شده بودن، به قول خودشون کمرشون شکسته بود...
کارشون شده بود گریه زاری، خوندن فاتحه، دادن نذر، حاضر دائمی تمامی جلسات قرآن بودن، آخر هفته پول بود كه به قرآن خوانها میدادن كه سر قبرش قرآن بخونن...
میگفتن مردن پسرشون اینا رو به خدا نزدیک کرده برای اینکه خواست خدا بوده !!!

اینو داشته باشین ...

یک سال پیش همین بلا تو هلند سر یه هم خیابانی من اومد !
اونم بچه نازنینش با ماشین جلوی در خونه تصادف کرد ...
اما باباش به جای فاتحه خوندن شروع به نامه نگاری با شهرداری و شورای شهر کرد و کار رو کشید به روزنامه ها ...
آخرش ثابت کرد كه این خیابون از نظر شهرسازی برای بچه ها امن نیست !
نتیجه این شد كه کلی سرعت گیر و تابلو هشدار دهنده نصب شد تا دیگه این اتفاق تکرار نشه...

سخن روز : تاریخ یک ماشین خودکار و بی‌راننده نیست و به‌تنهایی استقلال ندارد، بلکه تاریخ همان خواهد شد که ما می‌خواهیم... ژان پل سارتر.


اس ام اس های روزجهانی لوتی گری !!!! ...

تازه فهميدم پنچرتم رفيق!
^^^^^^^^^^^^^^

آب دماغتيم…آنتي هيستامين بخور ، فنا شيم
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

قرمزي چشاتم نفازلين بريز فنا شيم
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

بند كفشتيم گره بزن خفه شيم
^^^^^^^^^^^^^^^^

چروك لباستيم اتو بزني هلاك شديم!
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

ميگن نارنگي چون پوستش زود كنده ميشه
پيش مرگ همه ي ميوه هاست !
نارنگيتيم هلو !
^^^^^^^^

اين اس ام اس رو ميزنم به سلامتي همه خوبا
كه سخت مشغول شطرنج زندگي اند
و نميدونن ما مات رفاقتشون هستيم
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

ديروز روز جهاني آوارگان بود، توقع داشتم يه تشكر خشك و خالي از ما ميكردي كه يه عمريه آوارتيم !!!
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

بزرگترين دشمن آدم پوله:هر چي دشمن داري بده به من و خودتو خلاص كن
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ شنبه 1389/10/04 ] [ 19:52 ] [ وحید میر آخورلو ]

به نام خدایی که همین نزدیکی ست بيش از حد عاقل بودن كار عاقلانه اي نيست
(مارون)


داستان دوست حقیقی !!!! ...

روزی معلمی از دانش آموزانش خواست که اسامی همکلاسیهایشان را بر روی دو ورق کاغذ بنویسند و پس از نوشتن هر اسم یک خط فاصله قرار دهند .

سپس از آنها خواست که درباره قشنگترین چیزی که میتوانند در مورد هرکدام از همکلاسی هایشان بگویند ، فکر کنند و در آن خط های خالی بنویسند .
بقیه وقت کلاس با انجام این تکلیف درسی گذشت و هرکدام از دانش آموزان پس از اتمام ،برگه های خود را به معلم تحویل داده ، کلاس را ترک کردند .
روز شنبه ، معلم نام هر کدام از دانش آموزان را در برگه ای جداگانه نوشت ، وسپس تمام نظرات بچه های دیگر در مورد هر دانش آموز را در زیر اسم آنها نوشت .
روز دوشنبه ، معلم برگه مربوط به هر دانش آموز را تحویل داد .
شادی خاصی کلاس را فرا گرفت .
معلم این زمزمه ها را از کلاس شنید " واقعا ؟ "
"من هرگز نمی دانستم که دیگران به وجود من اهمیت می دهند! "
"من نمی دانستم که دیگران اینقدر مرا دوست دارند . "
دیگر صحبتی از آن برگه ها نشد .
معلم نیز ندانست که آیا آنها بعد از کلاس با والدینشان در مورد موضوع کلاس به بحث وصحبت پرداختند یا نه ، به هر حال برایش مهم نبود . آن تکلیف هدف معلم را بر آورده کرده بود .دانش آموزان از خود و تک تک همکلاسی هایشان راضی بودند با گذشت سالها بچه های کلاس از یکدیگر دورافتادند . چند سال بعد ، یکی از دانشآموزان درجنگ ویتنام کشته شد . و معلمش در مراسم خاکسپاری او شرکت کرد .
او تابحال ، یک سرباز را در تابوت ندیده بود . پسر کشته شده ، جوان خوش قیافه وبرازنده ای به نظر می رسید .
کلیسا مملو از دوستان سرباز بود . دوستانش با عبور از کنار تابوت وی ، مراسم وداع را بجا آوردند . معلم آخرین نفر در این مراسم تودیع بود .
به محض اینکه معلم در کنار تابوت قرار گرفت، یکی از سربازانی که مسئول حمل تابوت بود ، به سوی او آمد و پرسید : " آیا شما معلم ریاضی مارک نبودید؟ "
معلم با تکان دادن سر پاسخ داد : " چرا"
سرباز ادامه داد : " مارک همیشه درصحبتهایش از شما یاد می کرد . "پس از مراسم تدفین ، اکثر همکلاسی هایش برای صرف ناهار گرد هم آمدند . پدر و مادر مارک نیز که در آنجا بودند ، آشکارا معلوم بود که منتظر ملاقات با معلم مارک هستند .
پدر مارک در حالیکه کیف پولش را از جیبش بیرون می کشید ، به معلم گفت :"ما می خواهیم چیزی را به شما نشان دهیم که فکرمی کنیم برایتان آشنا باشد . "او با دقت دو برگه کاغذ فرسوده دفتریادداشت که از ظاهرشان پیدا بود بارها وبارها تا خورده و با نواری به هم بسته شده بودند را از کیفش در آورد .
خانم معلم با یک نگاه آنها را شناخت . آن کاغذها ، همانی بودند که تمام خوبی های مارک از دیدگاه دوستانش درونشان نوشته شده بود .
مادر مارک گفت : " از شما به خاطر کاری که انجام دادید متشکریم . همانطور که می بینید مارک آن را همانند گنجی نگه داشته است . "
همکلاسی های سابق مارک دور هم جمع شدند .چارلی با کمرویی لبخند زد و گفت : " من هنوز لیست خودم را دارم . اون رو در کشوی بالای میزم گذاشتم . "
همسر چاک گفت : " چاک از من خواست که آن را در آلبوم عروسیمان بگذارم . "
مارلین گفت : " من هم برای خودم را دارم .توی دفتر خاطراتم گذاشته ام . "
سپس ویکی ، کیفش را از ساک بیرون کشید ولیست فرسوده اش را به بچه ها نشان داد و گفت :" این همیشه با منه . . . . " . " من فکر نمی کنم که کسی لیستش را نگه نداشته باشد . "
معلم با شنیدن حرف های شاگردانش دیگر طاقت نیاورده ، گریه اش گرفت . او برای مارک و برای همه دوستانش که دیگر او رانمی دیدند ، گریه می کرد .
سرنوشت انسانها در این جامعه بقدری پیچیده است که ما فراموش می کنیم این زندگی روزی به پایان خواهد رسید ، و هیچ یک از مانمی داند که آن روز کی اتفاق خواهد افتاد.


ماهواره ضد پیری !!! ... 

رئیس مرکز تحقیقات راینولوژی کشور گفت: هیچ کرم یا قرصی نمی‌تواند پوست صورت را جوان کند
و تبلیغات ماهواره‌ای این محصولات غیرعلمی و بیشتر برای تجارت و سودآوری است.
تصویر طرح مرسدس بنزی که مانند گیاه رشد می‌کند!

طرح جدید خودروی بنز می تواند خودرویی باشد که شاید همه انسانها آرزوی داشتنش را داشته باشند. خودرویی که به گفته شرکت سازنده اش در کارخانه تولید نمی شود بلکه قطعات مختلف آن از دانه های گیاهی رشد می کند؛ البته تا چند نسل آینده!خودروی "Biom" که طرح ابتدایی آن در رقابت جنجالی طراحی خودروی لس آنجلس به نمایش گذاشته شده است بیشتر به خودروهایی شباهت دارد که در سری جنگهای ستاره ای دیده می شدند. Biom چهار سرنشینه بوده و صندلی های آن به شکل الگوی الماس در کنار یکدیگر قرار داده شده اند.

 

شگفت انگیزترین بخش درباره Biom این است که بنز اعلام کرده خودروی جدیدش نه در کارخانه، بلکه از دانه های گیاهان رشد می کند. شاید در ابتدا این گفته کمی غیر معقول به نظر بیاید اما مطمئن باشید توضیحات بیشتر کارخانه بنز نیز نمی تواند شدت شگفت انگیزی این ایده را کاهش دهد:

در ساخت بخشهای مختلف Biom که وزن آن در حدود 394 کیلوگرم تخمین زده شده، از دانه های درختانی استفاده خواهد شد که به واسطه مهندسی ژنتیکی می توانند به شکل قطعات خودرو رشد کنند و سوخت آن نیز ماده ای به نام نکتارزیستی 4534 است، ماده ای که هیچ آلودگی زیست محیطی به وجود نمی آورد.

 

پوششهای پارچه ای Biom نیز نسوج کاملا زیستی خواهند بود که باز هم از دانه های گیاهی تراریخته رشد خواهند کرد و در میان جاده، تنها محصول جانبی که از کارکردن موتور این خودرو به وجود می آید، اکسیژن خواهد بود.


دانه هایی که رشد آنها این خودرو را به وجود خواهد آورد در لابراتوارها کشت داده شده و فیبرهای زیستی نام دارند که از فلز و پلاستیک سبک وزنتر بوده اما استحکام آنها بیشتر از فولاد است.

 

با این حال جالب است بدانید که محصول نهایی، یعنی خودروی کامل Biom به صورت زیستی کاملا تجزیه پذیر است؛ زمانی را تصور کنید که خودروهای فرسوده به صورت خود به خود به طبیعت بازگردند.

به گفته شرکت بنز، بخش داخلی Biom از یک DNA که بر روی ستاره جلویی بنز قرار دارد رشد کرده و بخش خارجی آن از دانه ای که بر روی ستاره پشتی قرار دارد، شکل خواهد گرفت.

 

بر اساس گزارش گیزمگ، ستاره های بنز در هر یک از این بخشها مطابق با سلیقه مشتریان دستکاری ژنتیکی می شوند و خودرو زمانی که کدهای ژنتیکی آن با کپسول دانه ها ترکیب می شود، آغاز به رشد می کند. همچنین چرخهای خودرو نیز از چهار دانه مجزا رشد خواهند کرد.

 

به گزارش مهر، به نظرتان این طرح کاملا تخیلی و غیر ممکن می آید؟ شاید این طور باشد، اما خواسته اصلی رقابت طراحی خودرو در لس آنجلس، تفکر و تصور فراتر از حد منطق است که Biom نیز این شرط را به خوبی رعایت کرده است.


داستان عاشقانه

یک بار دختری حین صحبت با پسری که عاشقش بود، ازش پرسید:

- چرا دوستم داری؟ واسه چی می گی عاشقمی؟

- دلیلشو نمیدونم ...اما واقعا" دوست دارم

- تو هیچ دلیلی رو نمی تونی عنوان کنی... پس چطور دوستم داری؟ چطور میتونی بگی عاشقمی؟

- من جدا"دلیلشو نمیدونم، اما میتونم بهت ثابت کنم

- ثابت کنی؟ نه! من میخوام دلیلتو بگی

- باشه.. باشه! میگم... چون تو خوشگلی، صدات گرم و خواستنیه، همیشه بهم اهمیت میدی، دوست داشتنی هستی، با ملاحظه هستی، بخاطر لبخندت...

- دختر از جوابهای اون خیلی راضی و قانع شد

متاسفانه، چند روز بعد، اون دختر تصادف وحشتناکی کرد و به حالت کما رفت. پسر نامه ای رو کنارش گذاشت با این مضمون:

عزیزم، گفتم بخاطر صدای گرمت عاشقتم اما حالا که نمیتونی حرف بزنی، میتونی؟
نه ! پس دیگه نمیتونم عاشقت بمونم
گفتم بخاطر اهمیت دادن ها و مراقبت کردن هات دوست دارم اما حالا که نمیتونی برام اونجوری باشی، پس منم نمیتونم دوست داشته باشم
گفتم واسه لبخندات، برای حرکاتت عاشقتم اما حالا نه می تونبی بخندی نه حرکت کنی پس منم نمیتونم عاشقت باشم

اگه عشق همیشه یه دلیل میخواد مثل همین الان، پس دیگه برای من دلیلی واسه عاشق تو بودن وجود نداره
عشق دلیل میخواد؟
نه! معلومه که نه!!
پس من هنوز هم عاشقتم


بهترین روش همسرداری !!!! ... فقط متاسفانه یه 20 سانت چسب کم اومد رو دهنش هم بزنیم که بشه یه همسر ایده آل
ماجرای عشق و دیوانگی !!!! ...
زمانهای بسیار قدیم وقتی هنوز پای بشر به زمین نرسیده بود؛.
فضیلت ها و تباهی ها در همه جا شناور بودند.
آنها از بیکاری خسته و کسل شده بودند.
روزی همه فضابل و تباهی ها دور هم جمع شدند خسته تر و کسل تر از همیشه.
ناگهان ذکاوت ایستاد و گفت: بیایید یک بازی بکنیم؛.
مثلا" قایم باشک؛ همه از این پیشنهاد شاد شدند و دیوانگی فورا"
فریاد زد من چشم می گذارم من چشم می گذارم....

و از آنجایی که هیچ کس نمی خواست به دنبال دیوانگی برود همه قبول
کردند او چشم بگذارد و به دنبال آنها بگردد.
دیوانگی جلوی درختی رفت و چشمهایش را بست و شروع کرد به
شمردن ....یک...دو...سه...چهار...همه رفتند تا جایی پنهان شوند؛
لطافت خود را به شاخ ماه آویزان کرد؛
خیانت داخل انبوهی از زباله پنهان شد؛
اصالت در میان ابرها مخفی گشت؛
هوس به مرکز زمین رفت؛
دروغ گفت زیر سنگی می روم اما به ته دریا رفت؛
طمع داخل کیسه ای که دوخته بود مخفی شد.
و دیوانگی مشغول شمردن بود. هفتاد و نه...هشتاد...هشتاد و یک...
همه پنهان شده بودند به جز عشق که همواره مردد بود و نمیتوانست
تصمیم بگیرد. و جای تعجب هم نیست چون همه می دانیم پنهان کردن عشق مشکل است.
در همین حال دیوانگی به پایان شمارش می رسید.
نود و ینج ...نود و شش...نود و هفت... هنگامیکه دیوانگی به صد
رسید, عشق پرید و در بوته گل رز پنهان شد.
دیوانگی فریاد زد دارم میام دارم میام.
اولین کسی را که پیدا کرد تنبلی بود؛ زیرا تنبلی، تنبلی اش آمده بود جایی
پنهان شود و لطافت را یافت که به شاخ ماه آویزان بود.
دروغ ته چاه؛ هوس در مرکز زمین؛ یکی یکی همه را پیدا کرد جز عشق.
او از یافتن عشق ناامید شده بود.
حسادت در گوشهایش زمزمه کرد؛ تو فقط باید عشق را پیدا کنی و او
پشت بوته گل رز است.
دیوانگی شاخه چنگک مانندی را از درخت کند و با شدت و هیجان زیاد
ان را در بوته گل رز فرو کرد. و دوباره، تا با صدای ناله ای متوقف
شد . عشق از پشت بوته بیرون آمد با دستهایش صورت خود را پوشانده
بود و از میان انگشتانش قطرات خون بیرون می زد.
شاخه ها به چشمان عشق فرو رفته بودند و او نمی توانست جایی را ببیند.
او کور شده بود.
دیوانگی گفت « من چه کردم؛ من چه کردم؛ چگونه می تواتم تو را درمانکنم.»
عشق یاسخ داد: تو نمی توانی مرا درمان کنی، اما اگر می خواهی کاری بکنی؛ راهنمای من شو.»
و اینگونه شد که از آن روز به بعد عشق کور است
و دیوانگی همواره در کنار اوست.
موضوعات مرتبط: از همه جا
[ شنبه 1389/10/04 ] [ 19:22 ] [ وحید میر آخورلو ]

موارد نکته اي در مطالعه ي صحيح

 

تغذيه و استراحت:

 

داشتن نشاط رواني و شرايط جسماني مساعد در کميت و کيفيت مطالعه بسيار دشوار است و آگاهي از روش هاي تغذيه و استراحت صحيح مي تواند در داشتن مطالعه اي مناسب، کمک شاياني نمايد. به طور حتم مطالعه در زمان گرسنگي هيچ کمکي در يادگيري نخواهد داشت. همچنين تا يک ساعت بعد از خوردن غذا نبايد مطالعه کرد چون حجم بيشتري از خون بدن براي هضم غذا جريان مي يابد و خون کمتري به مغز مي رسد. پس مطالعه بازدهي کمتري خواهد داشت.

 

مکان، محيط اطراف و زمان:

 

داشتن يک مکان ثابت براي مطالعه عامل مهمي است. همچنين وسايل مورد نياز مطالعه بايد آماده باشد مانند وسايل تحرير و کتاب هاي مورد نياز که به دليل در دسترس بودن مي توانند موجب پيوستگي مطالعه شوند. محرک هاي محيطي شديدي از قبيل رنگ تند ديوارها، عکس ها و اشياء اضافي مي توانند موجب حواس پرتي شوند. همچنين داشتن نور مناسب که بهترين آن نور طبيعي روز، يا ترکيب نور سفيد با زرد مي باشد، مناسب تر است. مورد بعدي، تهويه مناسب است. هواي تازه باعث مي شود اکسيژن کافي به بدن برسد و اين مانع از بي حالي و کاهش تمرکز و ضعف حافظه مي شود. طرز نشستن هنگام مطالعه نيز اهميت زيادي دارد. بهتر است از ميز تحرير و صندلي هاي استاندارد استفاده شود. درمورد مطالعه بايد يادآور شد، حتما زماني مطالعه را آغاز کنيد که سرحال و علاقه مند باشيد. خواب کافي (8-7 ساعت)، کمک بسياري در مطالعه ي مناسب خواهد داشت. بين هر يک ساعت مطالعه زماني را براي استراحت در نظر بگيريد (به طور معمول 15-10 دقيقه استراحت بين هر ساعت مطالعه). در زمان استراحت نيز به فعاليت هاي فکري، خواندن روزنامه و يا تماشاي تلويزيون نپردازيد.

 

علاقه و انگيزه:

 

مهمترين عاملي که باعث ايجاد تمرکز و دقت مي شود، علاقه داشتن به آن موضوع است. مثلا دانش آموزي که به درس تاريخ علاقه ندارد در هنگام مطالعه ي اين درس تمرکز کمتري دارد ولي هنگام تماشاي فيلم مورد علاقه داراي ذهني متمرکز است. بدون علاقه و انگيزه حافظه نيست و بدون حافظه، يادگيري و موفقيتي وجود ندارد. آموزش و مطالعه اي که با تفکر و انگيزه توام باشد و يادگيرنده را درگير کند، منجر به يادگيري هاي عميق در او مي شود.

 

نحوه ي مطالعه:

 

 1-قبل از شروع مطالعه حتما هدف خود را به طور دقيق معين کنيد. آيا درس را براي مرور و يادآوري مي خوانيد يا براي اينکه فردا امتحان داريد؟! چند صفحه مي خواهيد بخوانيد؟ و چه زماني را به آن اختصاص خواهيد داد؟

 

2-به خودتان اعتماد کنيد، شما حتما ياد خواهيد گرفت.

 

3-هيچ کار نيمه تمامي قبل از شروع مطالعه نداشته باشيد چون کارهاي نيمه تمام ذهن را مشغول مي کند و مانع تمرکز مي شود.

 

4-اگر در هنگام مطالعه ذهنتان مشغول مساله اي شد موضوع را در اولين صفحه ي کتاب يادداشت کنيد تا آن را فراموش نکنيد، سپس به مطالعه ادامه دهيد.

 

5-عنوان هاي اصلي و فرعي هر فصل را به ياد بياوريد و به اين طريق ميزان دقت و يادگيري خود را آزمايش کنيد.

 

6-هر قسمتي را که فراموش کرده ايد و يا براي خود اشتباه تعريف کرده ايد را يادداشت کنيد تا بعدا با تاکيد و دقت بيشتري آنها را مطالعه کنيد.

 

7-سعي کنيد که مطالب را فهميده و به خاطر بسپاريد.

 

8-يادداشت برداري، طبقه بندي، سازمان دهي و به زبان خود تکرار کردن مطالب مي تواند شما را در هنگام مطالعه فعال نگه دارد.

 

9-از فشار آوردن به حافظه و طولاني کردن ساعت فراگيري جدا بپرهيزيد. حتما بين مطالعه به خود استراحت بدهيد و در اين بين تنفس عميق را فراموش نکنيد.

 

10-در حين و پس از انجام هر کاري مثل مطالعه ي عميق و دقيق و حتي ورزش، بي درنگ خود را تشويق کنيد.

 

برنامه ريزي:

 

 روشي است به صورت گام به گام که براي انجام هر چه بهتر و به موقع فعاليت ها و بها دادن به وقت انجام مي شود. شما مي توانيد با يک برنامه ريزي مناسب:

 

 1- در وهله ي اول باعث ايجاد آرامش و اطمينان در وجود خود شويد.

 

 2- به موقع، به مطالعه ي تمام دروس خود بپردازيد.

 

 3- اعتماد به نفس را در خود افزايش دهيد.

 

 4- علاقه و عادت به مطالعه را در خود افزايش دهيد.

 

 5- اضطراب و نگراني از امتحان را حتي در شب امتحان و يا کنکور کاهش دهيد

 

 

 براي داشتن يک برنامه ريزي مناسب مي توانيد به موارد زير عمل کنيد:

 

1. همه ي افراد با يکديگر تفاوت هايي دارند پس بهتر است با توجه به بهره ي هوشي، شرايط و امکانات و عادت هاي مطالعه شما براي خودتان، برنامه ريزي داشته باشيد و از افراد ديگر پيروي نکنيد.

 

2- مي توانيد از افرادي که داراي تخصص در اين زمينه هستند و از روحيات شما آگاهي دارند براي ترتيب دادن يک برنامه استفاده کنيد.

 

3-به ترتيب مطالعه دروس توجه داشته باشيد، درس هايي را که به آنها کمتر علاقه داريد اول بخوانيد. مخصوصا کنکوري ها مي توانند پس از مطالعه ي دو درس اختصاصي حتما يک درس عمومي را مطالعه نمايند.

 

4-وقتي در برنامه ريزي خود درسي را در ساعت معين مطالعه مي کنيد هميشه همين روند را ادامه دهيد چرا که بعد از مدتي ذهن شما نسبت به آن موضوع شرطي شده و در آن ساعت درس مورد نظر را بهتر ياد مي گيريد.

 

5-ميزان يادگيري با مدتي که صرف آن مي شود رابطه ي نزديک دارد، پس توصيه مي شود براي مطالعه در روزهاي قبل از امتحان، وقت کافي را در نظر بگيريد و روز آخر را صرف دوره کردن مطالب کنيد.

 

6-در برنامه ريزي حتما فرصتي کم را براي تفريح و انجام کارهاي مورد علاقه اختصاص دهيد.

 

امیدوام مطالب فوق به کارتون بیاد...


موضوعات مرتبط: مطلب، از همه جا
[ دوشنبه 1389/09/08 ] [ 22:27 ] [ میلاد معافی ]

به نام خدایی که همین نزدیکی ست
وقتي از اخلاق يك فرد سر در نمي آوري به دوستانش نگاه كن.
(مثل ژاپنی)


آشی برایت بپزم که یک وجب روغن رویش باشد !!!! ...
آشی برایت بپزم که یک وجب روغن رویش باشد که کنایه است از اینکه برایت نقشه شومی کشیده ام و حالت را میگیرم.
توی کتاب «سه سال در دربار ایران» نوشته دکتر فووریه٬ پزشک مخصوص ناصرالدین شاه مطلبی نوشته شده که پاسخ این مسئله یا این ضرب المثل رایج بین ماست.

او نوشته :
ناصرالدین شاه سالی یکبار (آنهم روز اربعین) آش نذری میپخت و خودش در مراسم پختن آش حضور مییافت تا ثواب ببرد.
در حیاط قصر ملوکانه اغلب رجال مملکت جمع می شدند و برای تهیه آش شله قلمکار هریک کاری انجام می دادند. بعضی سبزی پاک میکردند. بعضی نخود و لوبیا خیس می کردند. عدهای دیگهای بزرگ را روی اجاق میگذاشتند و خلاصه هرکس برای تملق و تقرب پیش ناصر الدین شاه مشغول کاری بود. خود اعلیحضرت هم بالای ایوان مینشست و قلیان میکشید و از آن بالا نظاره گر کارها بود.

سر آشپزباشی ناصرالدین شاه مثل یک فرمانده نظامی امر و نهی می کرد.
بدستور آشپزباشی در پایان کار به در خانه هر یک از رجال کاسه آشی فرستاده میشد و او می بایست کاسه آنرا از اشرفی پر کند و به دربار پس بفرستد.
کسانی را که خیلی می خواستند تحویل بگیرند روی آش آنها روغن بیشتری می ریختند.

پرواضح است آنکه کاسه کوچکی از دربار برایش فرستاده می شد کمتر ضرر می کرد و آنکه مثلا یک قدح بزرگ آش (که یک وجب هم روغن رویش ریخته شده) دریافت می کرد حسابی بدبخت میشد.
به همین دلیل در طول سال اگر آشپزباشی مثلا با یکی از اعیان و یا وزرا دعوایش می شد٬ آشپزباشی به او می گفت: بسیار خوب! بهت حالی میکنم دنیا دست کیه! آشی برات بپزم که یک وجب روغن رویش باشد! ...

عــشـق روزی رهگذر می آید و من نیستم !!!! ...صبح روزی ، پشت در می آید و من نیستم
قصه دنیا به سر می آید و من نیستم

یک نفر دلواپسم این پا و آن پا می کند
کاری از من بلکه بر می آید ومن نیستم

خواب و بیداری خدایا بازهم سر می رسد
نامه هایم از سفر می آید و من نیستم

هرچه می رفتم به نبش کوچه او دیگر نبود
روزی آخر یک نفر می آید و من نیستم

در خیابان در اتاقم روی کاغذ پشت میز
شعر تازه آنقدر می آید و من نیستم

بعد ها اطراف جای شب نشینی های من
بوی عشق تازه تر می آید ومن نیستم

بعد ها وقتی که تنها خاطراتم مانده است
عشق روزی رهگذر می آید ومن نیستم

چقدر دوست دارید کوریکودیل را از نزدیک ببینید ؟!! ...


میای بریم پارک؟
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
معرفت و لوطی گری از نوع قهوه خونه ایی !!!! ...

 معرفت و لوطی گری از نوع قهوه خونه ایی
.
.
.
.
.
روی بورد اگهی قهوه خونه دقت کنید

غــم مـخور، دوران بی پولی به پایان میرسد !!!! ...
غم مخور دوران بی پولی به پایان می رسد
دارد این یارانه ها استان به استان می رسد

مبلغش هر چند فعلاً قابل برداشت نیست
موسم برداشت حتماً تا زمستان می رسد

در حساب بانکی ات عمری اگر پولی نبود
بعد از این یک پول یامفتی فراوان می رسد

چند سالی مایه داران حال می کردند و حال
نوبت حالیدن یارانه داران می رسد

شهر، کلاً شور و حال دیگری بگرفته است
بانگ بوق و سوت و کف از هر خیابان می رسد

آن یکی با ساز، رنگ گلپری جون می زند
این یکی با دنبکش، بابا کرم خوان می رسد

عمه صغرا پشت گوشی قهقهه سر داده است
شوهرش هم با کباب و نان و ریحان می رسد

مش رجب، آن گوشه هی یک‌ریز بشکن می زند
خاله طوبا هم کمر جنبان و رقصان می رسد

تا که بابام این خبر را در جراید خواند گفت:
خب خدا را شکر پول کفش و تنبان می رسد

مادرم هم خنده‌ی جانانه ای فرمود و گفت:
پول شال و عینک و یک جفت دندان می رسد

بی بی از آن سو کمی تا قسمتی فریاد زد:
خرج استخر و سونام، ای جانمی جان می رسد

خان عمو با کیسه و زنبیل و ساکش رفته بانک
تا بگیرد آنچه را فعلاً به ایشان می رسد

اصغری در پای منقل، بود سرگرم حساب
تا ببیند پول چندین لول، الآن می رسد

خاله آزیتا که یادش رفته فرمی پر کند
طفکی از دور با چشمان گریان می رسد
ه

شاهکار کشورهلند: رز رنگین کمان !! ...


رنگ گل رز رنگین کمان دقیقا به رنگ های رنگین کمان است.
آنها توسط Peter Van de Werken ، که صاحب یک
شرکت گل در جنوب هلند است طراحی شده اند. این گل های رز رنگین کمان
واقعی هستند. ساقه این گل های ویژه را در حالی که رشد می کنند در
رنگ مخصوصی قرار می دهند ، که در نتیجه آن رنگ توسط گلبرگ جذب می شود.
تولید آنها آسان نیست و نیاز به کمی مهندسی دارد.
گل های رنگین کمان هدیه خوبی برای جشن عروسی است.
قیمت خورده فروشی 5 شاخه گل رنگین کمان 55 دلار و 2 دوجین رز
رنگین کمان بالغ بره 325 دلار است. روزانه این شرکت بیش از ٢ میلیون
شاخه گل به ارزش ٢ میلیون یورو از هلند به سراسر جهان ارسال
می نماید و در روزهای خاص نظیر والنتاین این تعداد به بیش از ٢ برابر می رسد.؟


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ یکشنبه 1389/09/07 ] [ 22:13 ] [ وحید میر آخورلو ]

به نام خدایی که همین نزدیکی ست با مردم باش! حق، هميشه با مردم است؛ آنها هرگز كسي را گمراه نمي كنند.
(آبراهام لینکلن)


بزرگترین حکمت !!!! ...

روزی سقراط در کنار دریا راه می رفت که نوجوانی نزد او آمد و گفت: «استاد! می شود در یک جمله به من بگویید بزرگترین حکمت چیست »
سقراط از نوجوان خواست وارد آب بشود.
نوجوان این کار را کرد.
سقراط با حرکتی سریع، سر نوجوان را زیر آب برد و همان جا نگه داشت، طوری که نوجوان شروع به دست و پا زدن کرد.

سقراط سر او را مدتی زیر آب نگه داشت و سپس رهایش کرد.
نوجوان وحشت زده از آب بیرون آمد و با تمام قدرتش نفس کشید.
او که از کار سقراط عصبانی شده بود، با اعتراض گفت: «استاد! من از شما درباره حکمت سؤال می کنم و شما می خواهید مرا خفه کنید »
سقراط دستی به نوازش به سر او کشید و گفت: «فرزندم! حکمت همان نفس عمیقی است که کشیدی تا زنده بمانی.
هر وقت معنی آن نفس حیات بخش را فهمیدی، معنی حکمت را هم می فهمی!» ...


ماجرای یک عکاس دیوانه !! ...


یک عکاس آمریکایی موقعی که در حال عکس گرفتن از غروب آفتاب در گراند کانیون آریزونا بود
به صحنه جالبی از یک عکاس دیگر برخورد !
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
او میگوید در این موقع سه سوال برای من پیش آمده بود:
1- او چطور از این صخره بالا رفته است؟
2- چرا صخره کناری که امنیت بیشتری دارد را برای عکس برداری انتخاب نکرده است؟
3- چطور قصد برگشن دارد؟
.
چند لحظه بعد عکاس فوق وسایلش را جمع کرد که برگردد :
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
توجه داشته باشید که ارتفاع این صخره 900 متر است!
..
.
او در حالی که وسایل خود را در دست چپ گرفته بود با دست راست صخره را نگه داشته بود،
وسایل خود را به بالای صخره پرتاب کرد و بعد خود را بالا کشید!
او حتی کفش مناسب هم نپوشیده و صندل به پا دارد.چند عکس پس زمینه برای دانلود

Normal resolutions: 1024 x 768

Normal resolutions: 1024 x 768


Normal resolutions: 1024 x 768خــَــر دردمند و گــرگ نعلبند !!!! ...
یک روز یک مرد روستایی یک کوله بار روی خرش گذاشت و خودش هم سوار شد تا به شهر برود.
خر پیر و ناتوان بود و راه دور و ناهموار بود و در صحرا پای خر به سوراخی رفت و به زمین غلطید.
بعد از اینکه روستایی به زور خر را از زمین بلند کرد معلوم شد پای خر شکسته و دیگر نمی تواند راه برود.
روستایی کوله بار را به دوش گرفت و خر پا شکسته را در بیابان ول کرد و رفت.
خر بدبخت در صحرا مانده بود و با خود فکر می کرد که “یک عمر برای این بی انصاف‌ها بار کشیدم و حالا که پیر و دردمند شده ام مرا به گرگ بیابان می سپارند و می روند”.
خر با حسرت به هر طرف نگاه می کرد و یک وقت دید که راستی راستی از دور یک گرگ را می بیند.
گرگ درنده همین که خر را در صحرا افتاده دید خوشحال شد و فریادی از شادی کشید و شروع کرد به پیش آمدن تا خر را از هم بدرد و بخورد.
خر فکر کرد”اگر می توانستم راه بروم، دست و پایی می کردم و کوششی به کار می بردم و شاید زورم به گرگ می رسید ولی حالا هم نباید ناامید باشم و تسلیم گرگ شوم. پای شکسته مهم نیست. تا وقتی مغز کار می کند برای هر گرفتاری چاره ای پیدا می شود”. نقشه ای را کشید، به زحمت از جای خود برخاست و ایستاد اما نمی توانست قدم از قدم بردارد. همینکه گرگ به او نزدیک شد خر گفت:”ای سالار درندگان، سلام”.

گرگ از رفتار خر تعجب کرد و گفت:”سلام، چرا اینجا خوابیده بودی؟” خر گفت: “نخوابیده بودم بلکه افتاده بودم، بیمارم و دردمندم و حالا هم نمی توانم از جایم تکان بخورم. این را می گویم که بدانی هیچ کاری از دستم بر نمی آید، نه فرار، نه دعوا، و درست و حسابی در اختیار تو هستم ولی پیش از مرگم یک خواهش از تو دارم”.
گرگ پرسید:”خواهش؟ چه خواهشی؟”
خر گفت:”ببین ای گرگ عزیز، درست است که من خرم ولی خر هم تا جان دارد جانش شیرین است، همانطور که جان آدم برای خودش شیرین است البته مرگ من خیلی نزدیک است و گوشت من هم قسمت تو است، می بینی که در این بیابان دیگر هیچ کس نیست. من هم راضی ام، نوش جانت و حلالت باشد. ولی خواهشم این است که کمی لطف و مرحمت داشته باشی و تا وقتی هوش و حواس من بجا هست و بیحال نشده ام در خوردن من عجله نکنی و بیخود و بی جهت گناه کشتن مرا به گردن نگیری، چرا که اکنون دست و پای من دارد می لرزد و زورکی خودم را نگاهداشته ام و تا چند لحظه دیگر خودم از دنیا می روم. در عوض من هم یک خوبی به تو می کنم و چیزی را که نمی دانی و خبر نداری به تو می دهم که با آن بتوانی صد تا خر دیگر هم بخری.”

گرگ گفت:”خواهشت را قبول می کنم ولی آن چیزی که می گویی کجاست؟ خر را با پول می خرند نه با حرف”.

خر گفت:”صحیح است من هم طلای خالص به تو می دهم. خوب گوش کن، صاحب من یک شخص ثروتمند است و آنقدر طلا و نقره دارد که نپرس، و چون من در نظرش خیلی عزیز بودم برای من بهترین زندگی را درست کرده بود. آخور مرا با سنگ مرمر ساخته بود، طویله ام را با آجر کاشی فرش می کرد، تو بره ام را با ابریشم می بافت و پالان مرا از مخمل و حریر می دوخت و بجای کاه و جو همیشه نقل و نبات به من می داد. گوشت من هم خیلی شیرین است حالا می خوری و می بینی. آنوقت چون خیلی خاطرم عزیز بود همیشه نعل های دست و پای مرا هم از طلای خالص می ساخت و من امروز تنها و بی اجازه به گردش آمده بودم که حالم به هم خورد. حالا که گذشت ولی من خیلی خر ناز پرورده ای هستم و نعلهای دست و پای من از طلا است و تو که گرگ خوبی هستی می توانی این نعلها را از دست و پایم بکنی و با آن صدتا خر بخری. بیا نگاه کن ببین چه نعلهای پر قیمتی دارم!”

همانطور که دیگران به طمع مال و منال گرفتار می شوند گرگ هم به طمع افتاد و رفت تا نعل خر را تماشا کند. اما همینکه به پاهای خر نزدیک شد خر وقت را غنیمت شمرد و با همه زوری که داشت لگد محکمی به پوزه گرگ زد و دندانهایش را در دهانش ریخت و دستش را شکست.

گرگ از ترس و از درد فریاد کشید و گفت:”عجب خری هستی!”
خر گفت:”عجب که ندارد، ولی می بینی که هر دیوانه ای در کار خودش هوشیار است. تا تو باشی و دیگر هوس گوشت خر نکنی!”

گرگ شکست خورده ناله کنان و لنگان لنگان از آنجا فرار کرد. در راه روباهی به او برخورد و با دیدن دست شل و پوزه خونین گرگ از او پرسید:”ای سرور عزیز، این چه حال است و دست و صورتت چه شده، شکارچی تیرانداز کجا بود؟”

گرگ گفت:”شکارچی تیرانداز نبود، من این بلا را خودم بر سر خودم آوردم.”
روباه گفت:”خودت؟ چطور؟ مگر چه کار کردی؟”
گرگ گفت:”هیچی، آمدم شغلم را تغییر بدهم و اینطور شد،کار من سلاخی و قصابی بود،زرگری و آهنگری بلد نبودم ولی امروز رفتم نعلبندی کنم!”.


شــــــــــرط عــشــــق

دختر جوانی چند روز قبل از عروسی آبله سختی گرفت و بستری شد.
نامزد وی به عیادتش رفت و در میان صحبتهایش از درد چشم خود نالید.
بیماری زن شدت گرفت و آبله تمام صورتش را پوشاند.
مرد جوان عصازنان به عیادت نامزدش میرفت و از درد چشم مینالید.
موعد عروسی فرا رسید.
زن نگران صورت خود که آبله آنرا از شکل انداخته بود و شوهر هم که کور شده بود.

مردم میگفتند چه خوب عروس نازیبا همان بهتر که شوهرش نابینا باشد.

20 سال بعد از ازدواج زن از دنیا رفت، مرد عصایش را کنار گذاشت و چشمانش را گشود.
همه تعجب کردند. مرد گفت: "من کاری جز شرط عشق را به جا نیاوردمد"


بازیگران برنامه "فیتیله" در لباس احرام + تصاویر


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ یکشنبه 1389/09/07 ] [ 21:56 ] [ وحید میر آخورلو ]

 نوري خيره كننده و صدايي مهيب و كوبنده ! ؛ معمولا اينها تنها شاخصه هايي هستند كه ما از صاعقه مي شناسيم . اسم هايي كه ساكنان مناطق مختلف روي اين پديده گذاشته اند نيز اغلب بر گرفته از همين دو محصول صاعقه است ؛ شيرازي ها مي گويند " غّره تراق "، تهراني ها "رعد و برق " ، افغاني ها "تانا " و اروپاييان " تندر" صدايش مي كنند .

صاعقه چيست ؟

وقتي بار الكتريكي انباشته شده در ابرها تخليه شده و به صورت يك قوس الكتريكي به زمين برخورد كند ؛ صاعقه اتفاق مي افتد. توضيح : در آسمان و بين خود ابرها نيز قوس هاي الكتريكي ايجاد مي شود اما اين نوع از صاعقه بيشتر مورد توجه صنايع و ورزشها هوايي است و در كوهنوردي اهميت خاصي ندارد.

صاعقه چگونه رخ مي دهد؟

 هنگام طوفان يا حركت بادهاي بزرگ ، بار الكتريكي زيادي در ابرها ذخيره مي شود و به اصطلاح ابرها باردار مي شوند. بدين ترتيب ابر تبديل به يك منبع انرژي بسيار عظيم مي شود كه بر فراز آسمان در حركت است . اين ذخيره انرژي آنقدر ادامه پيدا مي كند تا ابر از انرژي الكتريكي اشباع شده و در اولين فرصت ممكن ، انرژي خود را تخليه مي كند . معمولا بهترين محل براي اين تخليه زمين است زيرا زمين آنقدر بزرگ است كه هرگز از الكتريسيته اشباع نمي شود . بنابراين ابر ابتدا هواي اطراف خود را با " يونيزه " كردن مستعد عبور جريان برق كرده ، سپس انرژي خود را از ميان هواي يونيزه شده عبور داده و در زمين تخليه مي كند.

اما مقدار انرژي تخليه شده ، سرعت تخليه و اثرات آن چقدر است؟

صاعقه يكي از قدرتمندترين ، خطرناكترين و عجيب ترين پديده هاي طبيعي است . پديده اي با ميلياردها " وات " انرژي و اثراتي متعدد و باورنكردني مانند توليد هزاران درجه حرارت ، توليد گازهاي مسموم ، ايجاد امواج نيرومند و ...

 

11

 

 


 صاعقه چه مشخصاتي دارد ؟

 صاعقه ويژگي هاي منحصر به فردي دارد كه آنها را در هيچ رخداد طبيعي ديگري نمي توان يافت . ويژگي هايي كه عمدتا از الكتريسيته خاص صاعقه نشات مي گيرند . مهمترين اين خصوصيات عبارتند از : ولتاژ صاعقه ، جريان صاعقه ، قدرت صاعقه ، سرعت صاعقه و دفعات تكرار صاعقه

ولتاژ صاعقه

 ولتاژ صاعقه معمولا بين 10 تا 20 ميليون ولت در نوسان است و بعضا تا 100.000.000 ولت هم افزايش پيدا مي كند . بزرگي اين رقم را وقتي بهتر درك مي كنيد كه آن را با برق شهر ( 220 ولت ) مقايسه كنيد . به عبارت ديگر ولتاژ صاعقه آنقدر زياد است كه مي تواند بر مقاوت بسيار زياد " هوا " در برابر عبور جريان برق ، غلبه كرده و از آن بگذرد !

جريان صاعقه

 اين جريان در حدود 10.000 آمپر شدت دارد . اما اين مقدار هميشگي نيست و گاه تا 200 هزار آمپر هم مي رسد ( كنتور منزل شما حداكثر 25 آمپر را از خود عبور مي دهد ).

قدرت صاعقه

 با توجه به مطالب بالا مي توان نتيجه گرفت كه صاعقه به طور معمول حدود 100 ميليارد وات(!) انرژي توليد مي كند و مي تواند اين مقدار را تا 16000 ميليارد وات (!) نيز بالا ببرد . نيرويي كه در هيچ كجاي ديگر يافت نمي شود

سرعت صاعقه

 صاعقه با تمام نيروي عظيمش تنها در يك لحظه خود را از ابرهاي آسماني به زمين مي رساند . اما زمان دقيق اين لحظه چقدر است ؟ مشاهدات و محاسبات دقيق سازمان فضايي آمريكا ( ناسا ) نشان مي دهد كه تخليه الكتريكي ابرها معمولا در مدت زماني كمتر از چند صدم تا چند هزارم ثانيه رخ مي دهند . صاعقه گاه مي تواند تا 40 هزار كيلومتر در ثانيه سرعت بگيرد ! يعني مي تواند در يك ثانيه 20 بار مسير رفت و برگشت تهران - مشهد را طي كند.

12

 

 


دفعات تكرار صاعقه در يك محدوده مشخص

 وقتي در منطقه اي صاعقه اي روي مي دهد ، اين احتمال هست كه صاعقه چندين بار ديگر نيز به آن حوالي برخورد كند اما نمي توان تعداد دقيق آن را تعيين كرد. با اين وجود مي توان گفت در مناطق كويري و كوهستانهاي مرتفع ، احتمال برخورد پي در پي صاعقه بيش از ديگر مناطق است. همچنين برخي از نقاط كره زمين ، صاعقه خيز تر از جاهاي ديگر هستند ؛ امروزه ماهواره هاي هواشناسي با عكس برداري هاي دقيق و مداوم از تمام كره زمين ، دفعات بروز صاعقه را در نواحي مختلف شمارش مي كنند . اين شمارش نشان مي دهد كه مناطق قطبي با ميانگين 3 بار صاعقه در ساعت ، كمترين و رشته كوه آلپ با 1000 صاعقه در ساعت ، بيشترين آمار بروز صاعقه را دارد . مناطق هيماليايي هم از جمله سرزمين هاي صاعقه خيز جهان محسوب مي شوند. همچنين كوههاي "البرز" در ايران و كوههاي "هندوكش" در افغانستان نيز از مناطق پر صاعقه جهان هستند.

 از ديگر خصوصيات صاعقه ، زاينده بودن آن است ؛ به اين معني كه صاعقه مي تواند نور ، صدا ، حرارت و ... توليد كند و همه اينها تاثيرات چشم گيري بر محيط اطراف خود دارند.

صاعقه به غير از نور و صدا چه چيزهاي ديگري توليد مي كند ؟

 صاعقه علاوه بر پيامدهاي مشهودي چون نور و صدا ، بسياري توليدات ديگر نيز دارد كه برخي از آنها خطرناك و بعضي ديگر تنها پديدههايي جالب توجه و عجيب اند . از جمله توليدات صاعقه مي توان ؛ حرارت ، نور ، صدا ، موج ، گاز ، برق زميني ( ولتاژ گام ) ، خلاء و ... را نام برد.

 

ادامه مطلب در شبهاي آينده...


موضوعات مرتبط: خبر، برق، مطلب، از همه جا
[ جمعه 1389/09/05 ] [ 0:0 ] [ میلاد معافی ]

تقدیم به تمام آنهایی که دوستشان داریم!

دکتر وین والتر دایر (Wayne Walter Dyer) در ۱۰ می ۱۹۴۰ در شهر دیترویت از توابع ایالت میشیگان در ایالات متحده امریکا در خانواده‌ای فرهنگی به دنیا آمد.

او یک نویسنده و سخنران است. یک عنوان از کتاب های او بنام "قلمرو اشتباهات شما" در سال ۱۹۷۶ در حدود ۳۰ میلیون نسخه فروخت و جزء یکی از بالاترین رکوردار فروش کتاب‌ها در تاریخ شد. دایر در سال ۱۹۸۷ به عنوان بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد.

دایر هم اکنون در مائوی، هاوایی زندگی می‌کند. در اینجا گزیده هایی از افکار، تحلیل ها و پندهای آموزنده اش را نسبت به آنچه که ما آنرا زندگی می نامیم، مرور می کنیم.

دنیا مانند پژواك اعمال و خواستهای ماست. اگر به جهان بگویی: "سهم منو بده..."
دنیا مانند پژواكی كه از كوه برمی گردد،
به تو خواهد گفت: "سهم منو بده..." و تو در كشمكش با دنیا دچار جنگ اعصاب می شوی.
اما اگر به دنیا بگویی: "چه خدمتی برایت انجام دهم؟..."
دنیا هم بتو خواهد گفت: خدمتی برایتان انجام دهم؟ چه ؟ ..."


هر كس به دیگری زیانی برساند و یا ضربه ای به كسی بزند، بیشترین زیان را خود از آن خواهد دید،
چرا كه هركس در دادگاه عدل الهی در برابر اعمال ناروای خودش مسؤول است.


به هر كاری كه دست زدید، نیاز به خداوند و خدمت به مردم را در نظر داشته باشید،
زیرا این شیوه ی زندگی معجزه آفرینان است.


درستكارترین مردم جهان بیشترین احترام را بسوی خود جلب شده می بینند،
حتی اگر آماج بیشترین بدرفتاریها و بی حرمتیها قرار گیرند.


تنها راه تغییر عادتها، تكرار رفتارهای تازه است برای آغاز هر تحول در خود،
ابتدا منبع تولید ترس و نفرت را در وجود خود شناسایی و ریشه كن كنید.


از مهم ترین كارهایی كه به عنوان یك آدم بزرگ می توانید انجام دهید،
اینست كه گهگاه به شادمانی دوران كودكی برگردید.اگر مختارید كه بین حق به جانب بودن و مهربانی یكی را انتخاب كنید،
مهربانی را انتخاب كنید.


انتخاب با توست، میتوانی بگوئی: صبح به خیر خدا جان،
یا بگوئی : خدا به خیر کنه، صبح شده.


به دل خود مراجعه کنید و نسبت به تمام کسانی که در گذشته از دست آنها ناراحت شده اید احساس محبت نمایید
هر جا ناراحت شدید اقدام به بخشش و عفو نمایید. عفو و گذشت پایه بیداری معنوی است.

عشقم نثار کسی است که با دستپاچگی در جاده‌ها از من سبقت می‌گیرد.
به کسی که در گوشهٔ خیابان به حالت احتیاج افتاده ‌است، کمی پول بیشتری می‌دهم.
بین جر و بحثهای مردم در یک سوپر مارکت می‌روم و سعی می‌کنم به آن محیط عشق ببرم.
در غالب هزاران راه، هر روز، عبادت معنویم بخشش عشق است
و نه اینکه یک مسیحی، کلیمی، بودایی یا مسلمان باشم،
بلکه با اعمالم سعی می‌کنم شبیه به مسیح، شبیه به بودا، شبیه به موسی، و یا شبیه به محمد باشم.
آنان که به قضاوت زندگی دیگران می نشینند، از این حقیقت غافلند که با صرف نیروی خود در این زمینه،
خویشتن را از آرامش و صفای باطن محروم می کنند.


اگر شخصیت خود را با فعالیت‌های شغلی خویش می‌سنجید،
پس وقتی كار نمی‌كنید فاقد شخصیت هستید.


دروغ انفجاری مهلک است در اعتماد به نفس تو و آینده ای که برای خود خواهی ساخت.الهی توفیقم ده که بیش از طلب همدردی، همدردی کنم.
بیش از آنکه مرا بفهمند، دیگران را درک کنم.
پیش از آنکه دوستم بدارند، دوست بدارم.
زیرا در عطا کردن است که می ستانیم
و در بخشیدن است که بخشیده می شویم، و در مردن است که حیات ابدی می یابیم.


رازهاي موفقيت در ايران

1. درس نخوانيد. هيچکس از درس خواندن به جايي نرسيده به جز علي دايي

2. از کودکي معاملات زمين و مسکن را جدي بگيريد، همه که قرار نيست از دزدي به جايي برسند

3. يک پدر پولدار براي خود دست و پا کنيد. از همان روز اول در بيمارستان با تطميع پرستار و يک جابجا کردن ساده ي دستبندهايتان يک عمر آسوده باشيد، بگذاريد براي يک بار هم که شده يک بچه مایه دار دنبال معنويت بدود

4. اگر پدرِ پولدار نشد لااقل يک زن يا شوهر مايه دار براي خود دست و پا کنيد. يادتان باشد فيلم هاي هندي و آبگوشتي را براي شما ساخته اند و هنوز که هنوز است فلاسفه بر سر مفهوم عشق و زيبايي با هم دست به يقه اند اما بر سر مفهوم پول کسي شک ندارد

5. حتی اگر خال زشتي هم روي صورتتان داريد با «محمد رضا شريفي نيا» طرح دوستي بريزيد. هر ماه، پنج فيلم از شما اکران مي شود و يک شبه از الافِ محله «قازقُل آباد» تبديل به سوپراستار دست نيافتني مي شويد

۶. اگر حتي توي بيابان هاي جاده ي قم يا در اعماق کوير نمک يک تکه زمين داريد ديگر لازم نيست کاري بکنيد ، ثروت و موفقيت در چنگال شماست

۷. لازم نيست پدربزرگ خيلي پولداري براي خود تهيه کنيد. كافيست فقط يک خانه ي کلنگي حوالي شاسكول آباد داشته باشد، بسِ تان است. اول پدربزرگ مهربان را به خانه ي آخرت راهنمايي کنيد. سپس خانه را بکوبيد و با چند فرغون بتُن، پي ريزي کنيد و چند تا ستون لاغرتر از گردن مرتاض هاي هندو را هم عَلَم کنيد و تيغه بزنيد و آن را متري (قيمت پايه) يک ميليون و سيصد معامله کنيد. هميشه به خاطر داشته باشيد در زلزله تهران خشک و تر با هم مي سوزند و هرچه بسازيد« کُن فيَکون » خواهد شد پس خرج بيخود نکنيد

۸. توليدي «خنزر پنزر» بزنيد. مثلا زير کفش بسازيد نه خود کفش. کفش را چيني ها مي سازند

۹. در يک شرکت دولتي استخدام شويد. از هرکس به دستتان رسيد پله اي بسازيد و پله پله بالا، بالاتر و به ملاقات خدا برويد به آنجا که رسيديد يادتان نرود روي ماه خدا را ببوسيد. در ضمن به ياد داشته باشيد کسي که نخواهد بالا برود غيرمستقيم قبول کرده نردبان اين و آن باشد

۱۰. در مسابقات فوتبال سالني جام رمضان شرکت کنيد و هرچيز و هرکس را که ديديد «دريبل» بزنيد. توجه داشته باشيد که براي کار تيمي به کسي پول نمي دهند. براي مطالعه بيشتر در اين خصوص فيلمهاي علي کريمي را ببينيد

۱۱. اگر هيچ هوش و استعدادي نداريد لااقل کُشتي بگيريد. براي فتيله پيچ کردن يا اجراي «سَگَک دوبل» که نبايد استعداد خدادادي داشت، «خر زور بودن» کفايت مي کند. يکي دو سال کشتي بگيريد بعد کانديداي شوراي شهر بشويد

12. در خيابان استاد نجات اللهي، مغازه ي فروش کارت تبريک هاي ژيگولي و عروسک پشمالو بزنيد. از فروش قبل از روز «‌وَلِنتاين» به نان و نوايي مي رسيد

13. آرم طرح ترافيک دولتي جعل کنيد و دانه اي پانصد تومان آزاد بفروشيد. وقتي هم گند قضيه درآمد راست راست براي خودتان در اداره راه برويد و به چشم همکارانتان زُل بزنيد، آنقدر زل بزنيد که آنها به خودشان شک کرده و در پايان وقت اداري خود را به اولين پاسگاه کلانتري معرفي نمايندعاشقانه ترین عکس سال!
اين تصویر توسط ایگور تورگاچکین عکاس روسی در دریاچه Abrau شکار شده استبخور جون بگیری عزیزم


آهنگ جدید یاس به نام به خاطر منموضوعات مرتبط: از همه جا
[ یکشنبه 1389/08/30 ] [ 0:0 ] [ وحید میر آخورلو ]

به نام خدایی که همین نزدیکی ست

به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستید یک شمع روشن کنید
(کنفوسيوس)


روش شناختن شیطان !!!! ...


روزی روزگاری شیطان به فکر سفر افتاد. با خود عهد کرد تازمانی که
انسانی نیابد که بتواند او را به حیرت وا دارد، از این سفر بر نگردد.
نیم دو جین روح را در خورجین ریخت. نان جویی بر داشت و به راه افتاد.
رفت و رفت و رفت. هزاران فرسنگ راه رفت تا اینکه تردید در دلش
جوانه بست که شاید تصمیم غلطی گرفته باشد.
در هیچ کدام از جاده های دنیا به هیچ بنده ای که ....
توجه او را جلب کند ویا حتی کنجکاوی او را بر انگیزد، بر نخورد. دیگر داشت خسته
می شد. تصمیم گرفت به مکان مقدسی سر بزند؛ ولی حتی آنجا هم،
که همیشه مبارزه ای ریشه دار از زمانهای دور، علیه او جریان
داشت، هیچ چیز نتوانست حیرت زده اش کند. دلسرد و نا امید و
افسرده در سایه درختی ایستاده بود که رهگذری گرما زده با
کیفی بر دوش کنا او ایستاد. کمی که استراحت کرد خواست به
رفتنش ادامه دهد. مرد قبل از اینکه به راه خود ادامه دهد، به او
گفت:"تو شیطان هستی!"
ابلیس حیرت زده پرسید:"از کجا فهمیدی؟!"
" از روی تجربه ام گفتم. ببین من فروشنده دوره گردم. خیلی سفر
می کنم و مردم را خوب می شناسم . در نتیجه در همین ده دقیقه
ای که اینجا هستیم، تو را شنا ختم. چون:
مثل کنه به من نچسبیدی، پس مزاحم یا گدا نیستی !
از آب و هوا شکایت نکردی، پس احمق نیستی !
به من حمله نکردی، پس راهزن نیستی !
به من حتی سلام نکردی، پس شخص محترمی نیستی !
از من نپرسیدی داخل کیفم چه دارم، پس فضول هم نیستی !
حالا که نه مزاحمی، نه احمق، نه راهزن، نه محترم، نه فضول پس
آدمیزاد نیستی ! هیچ کس نیستی ! پس خود شیطانی !"
شیطان با شنیدن این حرفها کلاه ازسر برداشت و کله اش را خاراند.
مرد با دست به پاها یش زد و گفت:"خوبه! تازه، شاخ هم که داری!"


جنگ های تبلیغاتی !! ...

نوعی دیگر از جنگ اما بدون توپ و تانک و خونریزی ولی بسیار شدید بر اساس خلاقیت،
هوش با جنبه هایی از شوخی و بامزه گی در میان شرکت های بزرگ در جریان است.
این جنگ، جنگ تبلیغاتی نام دارد که در این نوشته به نمونه هایی از آن اشاره خواهم کرد:

1. نیکون در برابر لومیکس
شرکت تولیدی دوربین های عکاسی دیجیتالی "نیکون" (Nikon تلفظ صحیح: نایکان)
در تبلیغ محصول جدید خود با امکان تشخیص چهره به صورت خودکار، از این تبلیغ استفاده کرده است:

" نیکون - تمرکز بر چهره" مهم نیست چهره ی ارواح باشد یا انسان، اسکلت، یا آدم های فضول... نیکون همه را تشخیص می دهد.


لومیکس(Lumix)، رقیب نیکون، تبلیغ زیر را با این موضوع منتشر کرده است:
لومیکس صورت هایی را که هنوز به دنیا نیامده اند را هم تشخیص می دهد!کوکا کولا در برابر پپسی:
این دو غول تولید کننده ی نوشیدنی های بدون الکل، همیشه در حال رقابت و جنگ تبلیغاتی بر علیه یکدیگر بوده اند.
گاهی این تقابل به مسخره کردن شرکت و محصولات دیگری هم کشیده شده است.

پپسی:
کوکاکولا طبقه دوم این ساختمان را برای دفتر بازاریابی و فروش محصولات خود خریده است
و در مقابل آن تابلویی با عبارت: " کوکاکولا، در طبقه دوم" را برای راهنمایی
مراجعه کنندگان نصب کرده است. چند روز بعد، پپسی، تابلویی را در کنار تابلوی کوکاکولا نصب می کند
با این عنوان: " پپسی، همه جا " !حتی طوفان و برف هم نمی تواند مانع از خریدن پپسی توسط مردم شود!به نظر می آید که نی هم دلش نمی خواهد وارد قوطی کوکاکولا شود!
کوکاکولا:راننده پپسی در حال نوشیدن کوکاکولا است!
راز عشق شقایق !!!! ...

شقایق گفت با خنده ؛ نه تب دارم ، نه بیمارم
اگر سرخم چنان آتش ، حدیث دیگری دارم
گلی بودم به صحرایی ، نه با این رنگ و زیبایی
نبودم آن زمان هرگز ، نشان عشق و شیدایی

یکی از روزهایی ، که زمین تب دار و سوزان بود
و صحرا در عطش می سوخت ، تمام غنچه ها تشنه
و من بی تاب و خشکیده ، تنم در آتشی می سوخت
ز ره آمد یکی خسته ، به پایش خار بنشسته

و عشق از چهره اش پیدای پیدا بود
ز آنچه زیر لب می گفت : شنیدم ، سخت شیدا بود
نمی دانم چه بیماری به جان دلبرش
افتاده بود ، اما طبیبان گفته بودندش

اگر یک شاخه گل آرد ، ازآن نوعی که من بودم
بگیرند ریشه اش را ، بسوزانند
شود مرهم برای دلبرش ، آندم شفا یابد
چنانچه با خودش می گفت ، بسی کوه و بیابان را

بسی صحرای سوزان را ، به دنبال گلش بوده
و یک دم هم نیاسوده ، که افتاد چشم او ناگه به روی من
بدون لحظه ای تردید ، شتابان شد به سوی من

به آسانی مرا با ریشه از خاکم جدا کرد و
به ره افتاد و او می رفت ، و من در دست او بودم
و او هرلحظه سر را رو به بالاها
شکر می کرد ، پس از چندی

هوا چون کوره آتش ، زمین می سوخت
و دیگر داشت در دستش تمام ریشه ام می سوخت
به لب هایی که تاول داشت گفت : چه باید کرد؟

در این صحرا که آبی نیست
به جانم ، هیچ تابی نیست
اگر گل ریشه اش سوزد که وای بر من
برای دلبرم ، هرگز دوایی نیست

واز این گل که جایی نیست ، خودش هم تشنه بود اما
نمی فهمید حالش را ، چنان می رفت و
من در دست او بودم ، و حالا من تمام هست او بودم

دلم می سوخت ، اما راه پایان کو ؟
نه حتی آب ، نسیمی در بیابان کو ؟

و دیگر داشت در دستش تمام جان من می سوخت
که ناگه روی زانوهای خود خم شد ، دگر از صبر او کم شد
دلش لبریز ماتم شد ، کمی اندیشه کرد ، آنگه

مرا در گوشه ای از آن بیابان کاشت
نشست و سینه را با سنگ خارایی
زهم بشکافت ، زهم بشکافت

اما ! آه صدای قلب او گویی جهان را زیرو رو می کرد
زمین و آسمان را پشت و رو می کرد
و هر چیزی که هرجا بود ، با غم رو به رو می کرد

نمی دانم چه می گویم ؟ به جای آب ، خونش را
به من می داد و بر لب های او فریاد
بمان ای گل ، که تو تاج سرم هستی
دوای دلبرم هستی ، بمان ای گل

و من ماندم نشان عشق و شیدایی
و با این رنگ و زیبایی
و نام من شقایق شد
گل همیشه عاشق شد

تقدیم به انهایی که دوستشان داریم...چند عکس پس زمینه برای دانلود


Normal resolutions: 1024 x 768Normal resolutions: 1024 x 768


Normal resolutions: 1024 x 768استتار به سبک نیروهای یگان ویژه عربستان + تصویردو شیر که همدیگر را دوست دارند ! + تصویر


ابراز علاقه جوان مصری به یک قوچ! + تصویر
موضوعات مرتبط: از همه جا
[ جمعه 1389/08/28 ] [ 10:43 ] [ وحید میر آخورلو ]

به نام خدایی که همین نزدیکی ست
وقتي كه در چاله افتاديد از كندن آن دست برداريد
(آیونیز)


کلامی از شیخ بهایی !!!! ...

خلیج ساخت چین !!! ...
در مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی چین مسئولان برگزاری این مسابقات
از نام مجعول خلیج (ع-ر_ب_ی!!!) بجای خلیج فارس استفاده کردند

دانه‌ كوچك‌

دانه‌ كوچك‌ بود و كسی‌ او را نمی‌دید. سال‌های‌ سال‌ گذشته‌ بود و او هنوز همان‌ دانه‌ كوچك‌ بود.دانه‌ دلش‌ می‌خواست‌ به‌ چشم‌ بیاید اما نمی‌دانست‌ چگونه. گاهی‌ سوار باد می‌شد و از جلوی‌ چشم‌ها می‌گذشت...

گاهی‌ خودش‌ را روی‌ زمینه روشن‌ برگ‌ها می‌انداخت‌ و گاهی‌ فریاد می‌زد و می‌گفت: من‌ هستم، من‌ اینجا هستم، تماشایم‌ كنید.

اما هیچ‌كس‌ جز پرنده‌هایی‌ كه‌ قصد خوردنش‌ را داشتند یا حشره‌هایی‌ كه‌ به‌ چشم‌ آذوقه‌ زمستان‌ به‌ او نگاه‌ می‌كردند، كسی‌ به‌ او توجه‌ نمی‌كرد.

دانه‌ خسته‌ بود از این‌ زندگی، از این‌ همه‌ گم‌ بودن‌ و كوچكی‌ خسته‌ بود، یك‌ روز رو به‌ خدا كرد و گفت: نه، این‌ رسمش‌ نیست. من‌ به‌ چشم‌ هیچ‌ كس‌ نمی‌آیم. كاشكی‌ كمی‌ بزرگتر، كمی‌ بزرگتر مرا می‌آفریدی.

خدا گفت: اما عزیز كوچكم! تو بزرگی، بزرگتر از آنچه‌ فكر می‌كنی. حیف‌ كه‌ هیچ‌ وقت‌ به‌ خودت‌ فرصت‌ بزرگ‌ شدن‌ ندادی. رشد، ماجرایی‌ است‌ كه‌ تو از خودت‌ دریغ‌ كرده‌ای. راستی‌ یادت‌ باشد تا وقتی‌ كه‌ می‌خواهی‌ به‌ چشم‌ بیایی، دیده‌ نمی‌شوی. خودت‌ را از چشم‌ها پنهان‌ كن‌ تا دیده‌ شوی.

دانه‌ كوچك‌ معنی‌ حرف‌های‌ خدا را خوب‌ نفهمید اما رفت‌ زیر خاك‌ و خودش‌ را پنهان‌ كرد. رفت‌ تا به‌ حرف‌های‌ خدا بیشتر فكر كند.

سال‌ها بعد دانه‌ كوچك‌ سپیداری‌ بلند و باشكوه‌ بود كه‌ هیچ‌ كس‌ نمی‌توانست‌ ندیده‌اش‌ بگیرد؛ سپیداری‌ كه‌ به‌ چشم‌ همه‌ می‌آمد.


عکس های پس زمینه برای دانلودNormal resolutions: 1024 x 768Normal resolutions: 1024 x 768Normal resolutions: 1024 x 768


جشنواره فرش گل در بروکسل

هر دو سال یکبار شهر بروکسل در کشور بلژیک محل برپایی جشنواره ای است که در میدان اصلی شهر فرشی ساخته شده از گل ساخته میشود. این جشنواره هر 2 سال یکبار در تاریخ 13 آگوست برگزار میشود . مشاهده این فرش گل رایگان است اما اگر بخواهید نمای بهتری از آن را ببینید باید 3 یورو پرداخت کنید تا به شما اجازه داده شود از بالای یکی از ساختمانهای اطراف این فرش بزرگ آنرا مشاهده نمایید.

ایــــــــمــــــــان

دو مرد در کنار درياچه اي مشغول ماهيگيري بودند.
يکي از آنها ماهيگير با تجربه و ماهري بود اما ديگري ماهيگيري نميدانست.
هر بار که مرد با تجربه يک ماهي بزرگ مي گرفت، آنرا در ظرف يخي که در کنار دستش بود مي انداخت تا ماهي ها تازه بمانند ، اما ديگري به محض گرفتن يک ماهي بزرگ آنرا به دريا پرتاب مي کرد.
ماهيگير با تجربه از اينکه مي ديد آن مرد چگونه ماهي را از دست مي دهد بسيار متعجب بود.
لذا پس از مدتي از او پرسيد : چرا ماهي هاي به اين بزرگي را به دريا پرت مي کني ؟
مرد جواب داد : آخر تابه من کوچک است !

گاهي ما نيز همانند همان مرد، شانس هاي بزرگ، شغل هاي بزرگ، روياهاي بزرگ و فرصت هاي بزرگي را که خداوند به ما ارزاني مي دارد را قبول نمي کنيم.
چون ايمانمان کم است .

ما به يک مرد که تنها نيازش تهيه يک تابه بزرگتر بود مي خنديم، اما نمي دانيم که تنها نياز ما نيز، آنست که ايمانمان را افزايش دهيم .
خداوند هيچگاه چيزي را که شايسته آن نباشي به تو نمي دهد.
اين بدان معناست که با اعتماد به نفس کامل از آنچه خداوند بر سر راهت قرار مي دهد استفاده کني.
هيچ چيز براي خدا غير ممکن نيست .
به ياد داشته باش :
به خدايت نگو که چقدر مشکلاتت بزرگ است،
به مشکلاتت بگو که چقدر خدايت بزرگ است.موضوعات مرتبط: از همه جا
[ سه شنبه 1389/08/25 ] [ 23:21 ] [ وحید میر آخورلو ]
با سلام خدمت دوستان و سروران گرامی

عید بزرگ قربان رو به شما بزرگواران تبریک میگم و از خداوند اعلی بهترین آرزوها رو براتون دارم

حق نگهدارتان


موضوعات مرتبط: دوستانه، تبریک، از همه جا
[ سه شنبه 1389/08/25 ] [ 22:46 ] [ میلاد معافی ]

به نام خدایی که همین نزدیکی ست

حتي بهترين چوب ممكن است گرفتار موريانه گردد

(مثل آفریقایی)حکایت آرش کمانگیر !!!! ...
آرش گفت: زمين كوچك است. تير و كماني مي خواهم تا جهان را بزرگ كنم…
به آفريد گفت: بيا عاشق شويم. جهان بزرگ خواهد شد، بي تير و بي كمان.
به آفريد كماني به قامت رنگين كمان داشت و تيري به بلنداي ستاره.كمانش دلش بود و تيرش عشق...
به آفريد گفت: از اين كمان تيري بينداز، اين تير ملكوت را به زمين مي دوزد.
آرش اما كمانش غيرتش بود و جز خود تيري نداشت.
آرش مي گفت: جهان به عياران محتاج تر است تا به عاشقان. وقتي كه عاشقي تنها تيري براي خودت مي اندازي و جهان خودت را مي گستري.
اما وقتي عياري، خودت تيري؛ پرتاب مي شوي؛ تا جهان براي ديگران وسعت يابد.
به آفريد گفت: كاش عاشقان همان عياران بودند و عياران همان عاشقان...
آن گاه كمان دل و تير عشقش را به آرش داد و چنين شد كه كمان آرش رنگين شد و قامتش به بلنداي ستاره و تيري انداخت تيري كه هزاران سال است مي رود...
هيچ كس اما نمي داند كه اگر به‌آفريد نبود، تير آرش اين همه دور نمي رفت!

 مرد بزرگ وقار دارد اما متکبر نيست و مرد کوچک تکبر دارد ولي وقار ندارد
کنفوسيوس

تغيير لوگوی شركتهای بزرگ دنيا پس از ركود اقتصاد جهانی !! ...عکسهای پس زمینه برای دانلود


Normal resolutions: 1024 x 768


پیرمردی سوار بر قطار به مسافرت می رفت ، به علت بی توجهی یک لنگه کفش ورزشی وی از پنجره قطار بیرون افتاد
مسافران دیگر برای پیرمرد تاسف می خوردند، ولی پیرمرد بی درنگ ... لنگه ی دیگر کفشش را هم بیرون انداخت
همه تعجب کردند، پیرمرد گفت که یک لنگه کفش نو برایم بی مصرف می شود ولی اگر کسی یک جفت کفش نو بیابد، چه قدر خوشحال خواهد شد.


شکار لحظه یعنی این !! ...

تفاوت سایه ها و صاحبان سایه

دو عابر بدون توجه به همدیگر در حال عبور و سایه ها ....
دوست خوب یعنی این ! ...

قضاوت و نتیجه گیری عجولانه ! ...

مرد مسنی به همراه پسر ۲۵ ساله‏اش در قطار نشسته بود.
در حالی که مسافران در صندلیهای خود نشسته بودند، قطار شروع به حرکت کرد.
به محض شروع حرکت قطار پسر ۲۵ ساله که کنار پنجره نشسته بود پر از شور و هیجان شد.
دستش را از پنجره بیرون برد و در حالی که هوای در حال حرکت را با لذت لمس می کرد فریاد زد : “ پدر نگاه کن درختها حرکت می کنند ” مرد مسن با لبخندی هیجان پسرش را تحسین کرد.
کنار مرد جوان، زوج جوانی نشسته بودند که حرفهای پدر و پسر را می شنیدند و از حرکات پسر جوان که مانند یک بچه ۵ ساله رفتار می کرد، متعجب شده بودند.
ناگهان پسر دوباره فریاد زد: ” پدر نگاه کن دریاچه ، حیوانات و ابرها با قطار حرکت می کنند.”
زوج جوان پسر را با دلسوزی نگاه می کردند.
باران شروع شد چند قطره روی دست مرد جوان چکید.
او با لذت آن را لمس کرد و چشمهایش را بست و دوباره فریاد زد:” پدر نگاه کن باران می بارد،‌ آب روی من چکید.

زوج جوان دیگر طاقت نیاورند و از مرد مسن پرسیدند : “‌چرا شما برای مداوای پسرتان به پزشک مراجعه نمی کنید؟!”
مرد مسن گفت: ” ما همین الان از بیمارستان بر می گردیم.
امروز پسر من برای اولین بار در زندگی می تواند ببیند!!!

نتیجه اخلاقی "ما نباید بدون دانستن تمام حقایق نتیجه‏ گیری کنیم"


مهندس بهتر است یا مدیر !!!! ...

مردی که سوار بر بالن در آسمان در حال حرکت بود ناگهان به یاد آورد قرار مهمی دارد؛ ارتفاعش را کم کرد و از مردی که روی زمین بود پرسید:
ببخشید آقا؛ من قرار مهمی دارم، ممکنه به من بگویید کجا هستم تا ببینم به موقع به قرارم می رسم یا نه؟

مرد روی زمین:
بله، شما در ارتفاع حدوداً ۷ متری در طول جغرافیایی "۱٨ '۲۴ ۸۷ و عرض جغرافیایی "۴۱ '۲۱ ۳۷ هستید.

مرد بالن سوار:
شما باید مهندس باشید.

مرد روی زمین:
بله، از کجا فهمیدید؟

مرد بالن سوار:
چون اطلاعاتی که شما به من دادید گرچه کاملا دقیق بود ولی به درد من نمی خورد و من هنوز نمی دانم کجا هستم و به موقع به قرارم می رسم یا نه؟

مرد روی زمین:
شما باید مدیر باشید.

مرد بالن سوار:
بله، از کجا فهمیدید؟

مرد روی زمین:
چون شما نمی دانید کجا هستید و به کجا می خواهید بروید.
قولی داده اید و نمی دانید چگونه به آن عمل کنید و انتظار دارید مسئولیت آنرا دیگران بپذیرند.
پس اطلاعات دقيق هم به دردتان نميخورد!


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ یکشنبه 1389/08/23 ] [ 22:54 ] [ وحید میر آخورلو ]
۱ ـ دوست دارم تورا نه به خاطرشخصیتت بلکه به خاطر شخصیتی که در هنگام با تو بودن پیدا می کنم.

۲ ـ هیچکس لیاقت اشکهای تو را ندارد و کسی که چنین ارزشی دارد باعث ریختن اشک های تو نمی شود.

۳ ـ اگر کسی تو را آن طور که می خواهی دوست نداشت به این معنی نیست که تو را با تمام وجودش دوست ندارد.

۴ ـ دوست واقعی کسی است که دستهای تو را بگیرد ولی قلب تو را لمس کند.

۵ ـ بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار کسی باشی وبدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

۶ ـ هرگز لبخند را ترک نکن حتی وقتی ناراحت هستی چون هر کس امکان دارد عاشق لبخند تو باشد.

۷ ـ تو ممکن است در تمام دنیا فقط یک نفر باشی ولی برای بعضی افراد تمام دنیا هستی.

۸ ـ هرگز وقتت را با کسی که حاضر نیست وقتش را با تو بگذراند نگذران.

۹ ـ شاید خدا خواسته که بسیاری افراد نامناسب را بشناسی وسپس شخص مناسب را،به این صورت وقتی او را یافتی بهتر  می توانی شکرگزار باشی.

۱۰ ـ به چیزی که گذشت غم مخور به آنچه پس از آن آمد لبخند بزن.

۱۱ـ همیشه افرادی هستند که تو را می آزارند با این حال همواره به دیگران اعتماد کن و فقط مواظب باش به کسی که تو را آزرده دوبار اعتماد نکنی.

۱۲ـ خود را به فردی بهتر تبدیل کن و مطمئن باش که خود را می شناسی قبل از اینکه شخص دیگری را بشناسی و انتظارداشته باشی او تو رابشناسد.

۱۳ـ زیاده از حد خود را تحت فشار نگذار بهترین چیزها زمانی اتفاق می افتد که انتظارش را نداری.

 

 


موضوعات مرتبط: مطلب، از همه جا
[ پنجشنبه 1389/08/20 ] [ 20:19 ] [ میلاد معافی ]


موضوعات مرتبط: مطلب، از همه جا
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 1389/08/19 ] [ 18:22 ] [ روح ا.. ذکریایی ]
 

زنده  باد  مازندران 

مهد  دلیران و پهلوانان


موضوعات مرتبط: دوستانه، از همه جا
[ شنبه 1389/08/08 ] [ 23:1 ] [ میلاد معافی ]
سلطان وحشت کلمبيا
سلطان وحشت کلمبيا

سلطان مواد مخدر در آمريکاي جنوبي دورو داشت؛ يک قاتل بي رحم و يک رابين هود دست و دلباز
 

کلمبيا يکي از خشن ترين و ناامن ترين کشورهاي آمريکاي جنوبي يا حتي دنياست. هنوز که هنوز است آدم ربايي در اين کشور امري معمولي محسوب مي شود و فقط کافي است فقير نباشي تا طعمه آدم دزدها بشوي. در چنين محيطي دزدي و قتل و خلاف به سرعت رشد پيدامي کند و آن قدر سريع بزرگ مي شود که دنيا از وجود آن باخبر مي شود. پابلواسکوبار يا همان سلطان مواد مخدر در اين کشور رشد کرد و آن قدر بزرگ شد که بازار جهاني قاچاق کوکائين را در اختيار خودش گرفت. کارتل او و آدمهايش آن قدر بزرگ بودند که آمريکا از او به عنوان يکي از مهمترين دشمنانش ياد مي کرد و درگيري هاي دولت با او به نام جنگ مشهور شد. هر چند در روي ديگرسکه، اين قاچاقچي بي روح حامي فقراي شهرش بود؛ چيزي شبيه رابين هود.
بعد از ترور لوئيز کارلوس گالان که نامزد رياست جمهوري کلمبيا بود دولت اقدامات جدي عليه اسکوبار و کارتل مواد مخدرش را آغازکرد. در اولين مرحله دولت شروع به مذاکره با اسکوبار کرد. آنها به او پيشنهاد کردند دست از اعمال مجرمانه بکشد و خودش را تسليم کند. در عوض در محکوميت و دوران زندان هم دولت براي او امتيازاتي را قائل خواهد شد.اسکوبار بعد از تصويب قانوني که به دولت اجازه مي داد براي ايجاد آرامش با مجرماني مثل او صلح کند تسليم شد. بعد از تسليم او بحث زيادي درباره اين قانون به راه افتاد و عده اي معتقد بودند که اسکوبار با نفوذش باعث تصويب اين قانون شده است. سلطان مواد مخدر به زندان افتاد اما چه زنداني، چون او در يک محل خصوصي و با کليه آزادي ها تحت نظر دولت زندگي مي کرد.

قاچاق از راه دور
 

اسکوبار نتوانست خيلي آدم سر به راهي بماند و به زودي به راه سابقش بازگشت. دولت متوجه شد که او در زندان خصوصي اش به نام کاتردال مشغول خوشگذراني و کارهاي خلاف قانون است. آن هم خلاف قانون از نوع قتل چون اسکوبار برادران مونکودا و گالنو را به زندان کاتردال برد و به قتل رساند. گفته مي شد آنها در کارتل او دزدي کرده بودند و جرمشان همين بود. به جز قتل حساب هاي اسکوبار نشان مي داد او هنوز هم در کار قاچاق فعال است و اين قتل ها دوباره موضوع او را رسانه اي کرد. او با نفوذ زيادي که داشت و با استفاده از آدم هايش در بيرون کماکان به فعاليت هاي خلافش ادامه مي داد. با رسانه اي شدن موضوع دولت او را به زندان ديگري منتقل کرد. اسکوبار با استفاده از دوستانش خيلي زود متوجه شد دولت تصميم دارد او را به ايالات متحده تحويل بدهد به همين دليل با طرح يک نقشه از زندان گريخت. تمام تلاش ها براي پيدا کردن اين مرد بي نتيجه ماند و او خيابان هاي شهرهاي کلمبيا را به صحنه انتقام گيري خودش تبديل کرد و حتي فوتباليست ها را هم بي نصيب نگذاشت. سلطان علاقه زيادي به فوتبال داشت و زماني که اندرس اسکوبار فوتباليست همنام او در زمين فوتبال اشتباهي مرتکب شد پابلو او را نبخشيد. اندرس اسکوبار مدافع تيم کلمبيا در جام جهاني 90 بعد از زدن يک گل به خودي در مقابل آمريکا باعث حذف تيمش شد. گناه او فقط گل به خودي نبود چون او در مقابل بزرگ ترين دشمن سلطان چنين اشتباهي کرده بود. وقتي تيم کلمبيا به خانه برگشت اندري در پارکينگ خانه ترور شد و گناه آن بر گردن پابلو اسکوبار افتاد.

موضوعات مرتبط: مطلب، از همه جا
[ شنبه 1389/08/01 ] [ 22:49 ] [ میلاد معافی ]
سلام روح الله جان. اینم از حضور من تو وبلاگ

ماشالاه خداروشکر وبلاگمون خیلی فعالتر از قبل شده و از این بابت خوشحالم . خصوصا از زمانیکه آقا وحید گل به وبلاگ اومده و با مطالب نازش رنگ و بویی تازه به وبلاگ داده.

بهرحال روح الله جان ما هستیم و از مطالب زیبای شماهم نهایت استفاده رو میبریم

با ارادت فراوان    خاک پای تک تکتونم

یا علی مدد


موضوعات مرتبط: خبر، دوستانه، از همه جا
[ شنبه 1389/08/01 ] [ 20:1 ] [ میلاد معافی ]


موضوعات مرتبط: مطلب، از همه جا
ادامه مطلب
[ سه شنبه 1389/07/27 ] [ 22:23 ] [ روح ا.. ذکریایی ]
به گزارش پیمانه به نقل از برنا محمود احمدي نژاد پس از کنفرانس مطبوعاتی مشترک با میشل سلیمان هدیه ‌ويژه‌اي به  رئيس‌جمهور اين كشور اعطا خواهد كرد. 

 رییس جمهور  یک دستگاه "نانو اسكوپ " با فن‌آوري بسيار پيشرفته به ميشل سليمان هديه کرد. این دستگاه قادر است اشيا را صد هزار بار بزرگتر از ميكروسكوپ عادي نشان دهد.

اين تكنولوژي تنها در اختيار 5 كشور در جهان است كه يكي از آنها ايران است و اين دستگاه را به صورت كاملا بومي در داخل كشور ساخته است. 

اين هديه نمادين در آزمايشگاه‌هاي تخصصي مورد استفاده قرار مي‌گيرد و ايران در عرصه‌هاي علمي و صنعتي بويژه در زمينه نانو فن‌آوري را نشان مي‌دهد.

رییس جمهور در حین تقدیم این هدیه یادآور شد: این دستگاه را به برادر عزیزم  که با عشق به دنبال آبادانی و پیشرفت لبنان هستند، به نشانه همبستگی و تلاش مشترک در زمینه علم و سازندگی تقدیم می کنیم.


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ جمعه 1389/07/23 ] [ 11:3 ] [ وحید میر آخورلو ]

گروهی فعال ایمنی ترافیک در کانادا با نصب تصاویری سه بعدی بر روی خیابانهای نزدیک به مدارس قصد دارند با تغییر دادن نگرش راننده ها، رفتار آنها را درباره سرعت رانندگی و احتیاط بیشتر تغییر دهند.

اگر در هنگام رانندگی در خیابانی در نزدیکی یک مدرسه دختربچه ای را ببینید که به دنبال توپ خود جلوی خودروی شما پریده است، چه عکس العملی از خود نشان می دهید؟

یک گروه ایمنی در کانادا امیدوارند راننده با دیدن چنین صحنه ای از سرعت خود بکاهد و دوباره درباره میزان سرعت خودروی خود در محدوده مدارس فکر کند. اما منتقدان معتقددد چنین تصویری می تواند راننده ها را ترسانده و منجر به بروز تصادف شود.

با این حال سالانه 400 مرگ و میر ناشی از تصادف با خودروها در بریتیش کلمبیای کانادا، خطر سرعت در رانندگی را جدی تر از آن خواهد کرد که گروه Preventable از طرح کشیدن تصاویر سه بعدی در خیابانهای مشرف به مدارس برای جلب توجه و کاش سرعت راننده خودروها منصرف کند.

این گروه تصاویر سه بعدی دختر بچه ای را که در حال دویدن به دنبال یک توپ است را با همکاری شرکت ایمنی ترافیک BCAA فراهم آورده است. این تصویر از فاصله 15 متری شکلی سه بعدی به خود می گیرد و این ویژگی تا زمانی که خودرو به فاصله سه متری از تصویر برسد، پابرجا خواهد ماند اما از فاصله سه متر به بعد راننده متوجه نقاشی بودن تصویر خواهد شد.

 

بر اساس گزارش سی ان ان، اکنون گروه Preventable (قابل پیشگیری) به منظور بررسی تاثیر این تصاویر بر روی راننده ها و دیدن عکس العمل آنها، تصاویر را تحت نظر گرفته اند. به گفته سخنگوی این شرکت برای تغییر دادن رفتار انسانها باید نگرش آنها را نسبت به موضوعی تغییر داد و گاه برای تغییر دادن نگرش باید با افراد مقابله کرد.

موضوعات مرتبط: از همه جا
[ دوشنبه 1389/07/19 ] [ 22:46 ] [ وحید میر آخورلو ]

خروس زری پیرهن پری

نویسنده: احمد شاملو

کتاب صوتی

زمان کل:۴۸ دقیقه

Download file now
حجم فایل 5.8
Download Server: 4Shared     Format: Mp3     Archive Type: RAR

موضوعات مرتبط: داستان، از همه جا
[ پنجشنبه 1389/07/15 ] [ 18:14 ] [ وحید میر آخورلو ]
[ پنجشنبه 1389/07/15 ] [ 17:40 ] [ وحید میر آخورلو ]


موضوعات مرتبط: مطلب، از همه جا
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 1389/07/14 ] [ 23:35 ] [ روح ا.. ذکریایی ]

با عضویت در این سایت می توانید لینک های دانلود خود را مستقیم کرده و فایل خود را از سایت ها بدون جستجوی زیاد و باز شدن پنجره های اضافی به صورت مستقیم دانلود کنید. برای عضویت در این سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://www.download-planets.com/register/referrer/kingmir


موضوعات مرتبط: خبر، از همه جا
[ چهارشنبه 1389/07/14 ] [ 17:47 ] [ وحید میر آخورلو ]

استاد دكتر محمود حسابي چهره برجسته علم و فرهنگ معاصر و بنيانگذار فيزيك نوين ايران در سال ‪ ۱۲۸۱شمسي از پدر و مادري تفرشي در تهران متولد شد.
در ‪ ۷سالگي تحصيلات ابتدايي خود را در بيروت با تنگدستي و مرارتهاي غربت آغاز و از ابتدا تا پايان تمامي تحصيلات عاليه در ميان همشاگردي‌هايي از كشورهاي مختلف سپري كرد. در منزل قرآن كريم، گلستان و بوستان سعدي، غزليات حافظ و منشات قائم مقام را نزد مادرش "
گوهرشاد حسابي" آموخت.
وي علاوه بر تسلط بر چهار زبان زنده دنيا، در موسيقي و نواختن ويولن و پيانو دستي داشت و در چند رشته ورزشي كسب موفقيت كرد و در شنا داراي ديپلم نجات غريق شد.


پرفسور محمود حسابي مدارج عالي تحصيلي را بدين شرح طي كرد: ليسانس ادبيات از دانشگاه آمريكايي بيروت (1920) در ‪ ۱۷سالگي، مهندسي راه و ساختمان (۱۹۲۲)‪ در ‪ ۱۹سالگي، دروس پزشكي از دانشگاه آمريكايي بيروت، دانشنامه رياضي، نجوم و ستاره شناسي، دانشنامه بيولوژي (زيست شناسي)، مهندسي برق سال ‪ ۱۹۲۵ از دانشكده برق اكول سوپريورد والكتريسيته پاريس، مدرك مهندسي معدن (پاريس)، دكتراي فيزيك از دانشگاه سوربن پاريس (1927)
استاد دكتر حسابي چهار زبان زنده دنيا فرانسه، انگليسي، آلماني و عربي را براي و مطالعه و صحبت مورد استفاده قرار مي‌داد و همچنين به زبانهاي سانسكريت، يوناني، و لاتين،
پهلوي، اوستا، تركي و ايتاليايي اشراف داشت و آن را در تحقيقات علمي خود بخصوص در امر واژه گزيني زبان فارسي بكار مي‌برد.
تاسيس مراكز علمي نظير مدرسه مهندسي وزارت راه، دارالمعلمين عالي، و دانشسراي عالي، نوشتن قانون دانشگاه، تاسيس دانشگاه تهران و بنياگذاري دانشكده‌هاي فني و علوم از برجسته‌ترين خدمات فرهنگي ايشان است. همچنين داشتن چند هزار دانشجو، فعاليت در دو نسل كاري و تربيت ‪ ۷نسل استاد، شاخص عمده اين بزرگ مرد است.
از مشاغل واقدامات مهم استاد مي‌توان به اولين نقشه برداري از راه ساحلي سراسري بنادر ميان خليج فارس، اولين راه تهران به شمشك، ساخت اولين راديو در كشور، ماموريت خلع يد شركت ملي نفت انگليس، اولين رئيس هيئت مديره و مدير عامل شركت ملي نفت ايران، وزير فرهنگ در دولت دكتر محمد مصدق اشاره كرد.
همچنين بنيانگذاري موسسه
ژئوفيزيك، تاسيس سازمان انرژي اتمي، ايجاد اولين ايستگاه هواشناسي، پايه‌گذاري انجمن موسيقي ايران، تشكيل فرهنگستان زبان ايران، تدوين قانون و تشكيل موسسه استاندارد،تاسيس اولين بيمارستان خصوصي ايران بنام "گوهرشاد"، بنيانگذاري مركز مخابرات اسدآباد، تعيين ساعت ايران، نصب و راه اندازي اولين دستگاه راديولوژي در ايران، پايه گذاري اولين مدرسه عشايري در ايران (لرستان)، ايجاد اولين رصدخانه نوين در ايران ( تعقيب ماهواره ها)، نمايانگر گوشه ديگري از خدمات پرفسور حسابي به كشور است.
استاد همچنين در زمينه تحقيق علمي‪ ۲۳مقاله رساله و كتاب به به چاپ رساند كه در برگيرنده زمينه‌هاي مختلف بويژه فيزيك مدرن، واژه‌هاي علمي، زبان فارسي و مباحث علمي گوناگون است. تئوري بي‌نهايت بودن ذرات اين دانشمند ايراني در ميان فيزيكدانان جهان شناخته شده است و نشان "كومان دوردولالژيون دونور" بزرگترين نشان علمي كشور فرانسه به همين مناسبت به ايشان اهداء شد.
طي سال‌ها تحقيق و مطالعات علمي در دانشگاههاي معتبر عالم با دانشمندان بزرگ جهان نظير پرفسور "اينشتين"، "شرودينگر"، "بورن"، "فرمي" و چندين فيزيكدان ديگر و همچنين علماي بزرگ مانند "راسل" و "آندره ژيد" همكاري و تبادل نظر داشته و تنها ايراني شاگرد پروفسور "آلبرت
اينشتين" بود.

فعالیت های شغلی و اجتماعی
او هم‌زمان با تحصیل در رشته معدن, در راه آهن برقی فرانسه نیز کار میکرد. پس از فارغ التحصیل شدن در رشته معدن ،در معادن آهن شمال فرانسه و معادن زغال سنگ ایالت «سار» به کار مشغول شد.حسابی در دانشگاه سوربن, در رشته فیزیک به تحصیل و تحقیق پرداخت. در سال ۱۹۲۷ م در سن بیست و پنج سالگی دانشنامه دکترای فیزیک خود را , با ارائه رساله‌ای تحت عنوان «حساسیت سلولهای فتوالکتریک», با درجه عالی دریافت نمود.
حسابی با شعر و موسیقی سنتی ایران و موسیقی کلاسیک غرب به خوبی آشنا بود. وی با کمک تنی چند از دانشجویان خود در دانشسرای عالی توانست تغییراتی در کاسه سه تار (ساز ایرانی) ایجاد نماید. همچنین در چند رشته ورزشی نیز موفقیتهایی کسب کرد، از جمله کسب مدرک نجات غریق در رشته شنا. دکتر حسابی در دانشگاه پرینستون آمریکا تحت نظر پروفسور انیشتین فرضیاتی درباره «بی نهایت بودن ذرات» و «عبور نور از مجاورت ماده» ارائه نمود. سپس در دانشگاه شیکاگو برای اثبات فرضیه‌هایش آزمایشاتی انجام داد.
حسابی علاوه بر زبان فارسی ، به زبان عربی، فرانسه، انگلیسی و آلمانی تسلط داشت . در تحقیقات علمی خود از زبانهای سانسکریت، لاتین، یونانی، پهلوی (زبان ایرانیان باستان)، اوستایی، ترکی، ایتالیایی و روسی نیز استفاده می‌نمود.
با وجود امکان ادامه تحقیقات در خارج از کشور، به ایران بازگشت و با ایمان و تعهد, به خدمتی خستگی ناپذیر پرداخت تا جوانان ایرانی را با علوم نوین آشنا سازد. او به پایه گذاری علوم نوین و تاسیس دارالمعلمین و دانشسرای عالی, دانشکده‌های فنی و علوم دانشگاه تهران, نگارش ده‌ها کتاب و جزوه و راه اندازی و پایه گذاری فیزیک و مهندسی نوین پرداخت. وی همچنین در کابینه محمد مصدق، وزیر فرهنگ بود. به سبب تلاش های خستگی ناپذیر لقب پدر علم فیزیک و مهندسی نوین ایران در کشور را کسب نمود. ایشان همچنین به دریافت بالاترین نشان علمی فرانسه مفتخر گردید. وی درسال ۱۹۹۰ به عنوان «مرد اول علمی جهان» برگزیده شد. حدود هفتاد سال خدمت علمی او در گسترش علوم روز و واژه گزینی علمی در برابر هجوم لغات خارجی و نیز پایه گذاری مراکز آموزشی, پژوهشی, تخصصی, علمی و ..., از جمله اقداماتی ارزشمند به شمار می‌رود.
در ذیل به مواردی دیگری از خدمات او اشاره شده‌است:

    * اولین نقشه برداری فنی و تخصصی کشور (راه بندرلنگه به بوشهر)
    * اولین راهسازی مدرن و علمی ایران (راه تهران به شمشک)
    * اولین مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران
    * پایه گذاری اولین مدارس عشایری کشور
    * پایه گذاری دارالمعلمین عالی
    * پایه گذاری دانشسرای عالی
    * ساخت اولین رادیو در کشور
    * راه اندازی اولین
آنتن فرستنده در کشور
    * راه اندازی اولین مرکز زلزله شناسی کشور
    * راه اندازی اولین رآکتور اتمی سازمان انرژی اتمی کشور
    * راه اندازی اولین دستگاه رادیولوژی در ایران
    * محاسبه و تعیین ساعت ایران
    * پایه گذاری اولین بیمارستان خصوصی در ایران, به نام بیمارستان «گوهرشاد»
    * شرکت در پایه گذاری فرهنگستان ایران و ایجاد انجمن زبان فارسی
    * تدوین اساسنامه طرح تاسیس دانشگاه تهران
    * پایه گذاری دانشکده فنی دانشگاه تهران
    * پایه گذاری دانشکده علوم دانشگاه تهران
    * پایه گذاری شورای عالی معارف
    * پایه گذاری مرکز عدسی سازی اپتیک کاربردی در دانشکده علوم دانشگاه تهران
    * پایه گذاری بخش آکوستیک در دانشگاه و اندازه گیری فواصل گامهای موسیقی ایرانی به روش علمی
    * پایه گذاری و برنامه ریزی آموزش نوین ابتدایی و دبیرستانی
    * پایه گذاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران
    * پایه گذاری مرکز تحقیقات اتمی دانشگاه تهران
    * پایه گذاری سازمان انرژی اتمی ایران
    * پایه گذاری اولین رصدخانه نوین در ایران
    * پایه گذاری مرکز مدرن تعقیب ماهواره‌ها در شیراز
    * پایه گذاری مرکز مخابرات اسدآباد همدان
    * پایه گذاری انجمن موسیقی ایران و مرکز پژوهشهای موسیقی
    * پایه گذاری کمیته پژوهشی فضای ایران
    * ایجاد اولین ایستگاه هواشناسی کشور (در ساختمان دانشسرای عالی در نگارستان دانشگاه تهران)
    * تدوین اساسنامه و تاسیس موسسه ملی استاندارد
    * تدوین آیین نامه کارخانجات نساجی کشور و رساله چگونگی حمایت دولت در رشد این صنعت
    * پایه گذاری واحد تحقیقاتی صنعتی سغدایی (پژوهش و صنعت در الکترونیک, فیزیک, فیزیک اپتیک, هوش مصنوعی)
    * راه اندازی اولین آسیاب آبی تولید برق (ژنراتور) در کشور
    * ایجاد اولین کارگاههای تجربی در علوم کاربردی در ایران
    * ایجاد اولین آزمایشگاه علوم پایه در کشور

مدارک تحصیلی

    * - لیسانس ادبیات از دانشگاه آمریکایی بیروت ( در هفده سالگی )
    * - لیسانس مهندسی راه و ساختمان از دانشکده فرانسوی مهندسی در بیروت
    * - لیسانس ریاضیات و ستاره شناسی و زیست شناسی از دانشگاه آمریکایی بیروت
    * - لیسانس مهندسی برق از دانشگاه برق پاریس
    * - لیسانس مهندسی معدن از مدرسه ی عالی معدن پاریس
    * - گذراندن دوسال اول رشته حقوق ( در طی یک سال ) در دانشگاه سوربن
    * - گذارندن رشته پزشکی
    * - دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه

در سال ‪ ۱۳۶۶در كنگره ‪ ۶۰سال فيزيك ايران كه به مناسبت بزرگداشت استاد برگزار شد ازخدمات دكترحسابي به عنوان پدر فيزيك ايران قدرداني به عمل آمد. وي در سال ‪ ۱۳۶۷ به عنوان مرد علمي سال جهان معرفي شد. پرفسور محمود حسابي در ‪ ۱۲شهريور سال ‪ ۱۳۷۱هنگام معالجه بيماري قلبي در بيمارستان دانشگاه ژنو بدرود حيات گفت.موزه دکتر حسابیاندک زمانی پس از مرگ دکتر حسابی در سال ۱۳۷۲، خانه او تبدیل به موزه‌ای شد که در آن وسایل شخصی، مدارک علمی و تحصیلی، نشانها و تقدیر نامه‌ها و عکسهای قدیمی و متن نطقها و نوشته‌ها، از جمله پژوهش‌های مربوط به بی نهایت بودن ذرات، در آن به نمایش گذاشته شده‌است. این موزه در خیابان تجریش – خیابان مقصودبیک قرار دارد.

 

وب‌گاه رسمی دکتر محمود حسابی : http://www.hessaby.com/


موضوعات مرتبط: مطلب، داستان، از همه جا
[ سه شنبه 1389/07/13 ] [ 22:13 ] [ میلاد معافی ]
شهر Ann Arbor در ایالت میشیگان آمریکا با جمعیتی در حدود 112 هزاز نفر که بیش از 35 درصد آن را قشر دانشجو و محصل تشکیل میدهید یکی از زیباترین شهرهای دنیا میباشد. در فصل پاییز جنس و نوع درختان و پوشش آنها فضایی بسیار دل انگیز، منحصر بفرد و رویایی به این شهر میبخشد. عکسها گویای همه چیز هستند :موضوعات مرتبط: عکس، از همه جا
[ سه شنبه 1389/07/13 ] [ 18:51 ] [ وحید میر آخورلو ]


در بین ما افرادی وجود دارند که مجردند و ترجیح می دهند هر چه زودتر تشکیل خانواده بدهند، اما در این بین هستند اشخاصی که ترجیح می دهند همچنان مجرد بمانند و یا دیر تر ازدواج کنند. باید اشاره داشت در بیشتر افرادی که تشکیل خانواده می دهند میل به ازدواج احساس می شود، یعنی زمانی که این احساس در آنها به وجود آمد تشکیل خانواده می دهند... حال شاید شما بپرسید، این نیاز را چگونه باید در وجود خودمان بشناسیم تا ازدواج کنیم... آیا اصلاً چنین احساسی در ما به وجود می آید یا نه؟ تست های زیر را پاسخ دهید تا متوجه شوید که در وجودتان چنین میلی دارید یا خیر؟


۱- آیا زمانی که مادر و پدری را به همراه فرزند کوچکشان می بینید، غبطه می خورید؟
الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۲- آیا زمانی که یک زوج جوان را در حال خنده می بینید، افسوس می خورید؟
الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۳-آیا همچون گذشته از اوقات تنهایی تان لذت می برید؟

الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۴- زمانی که در جمع دوستان متاهل هستید،به خود می گویید که ای کاش من هم متاهل بودم؟

الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۵-آیا شده که تا به حال حضور شخصی از جنس مخالف، شما را دگرگون کند؟

الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۶- آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده اید که تنهایی دیگر بس است؟

الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۷-آیا تا کنون برایتان پیش آمده که شادی تان را بخواهید به کسی از جنس مخالف، انتقال دهید؟

الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۸- آیا شما موسیقی های آرام گوش می دهید؟

الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۹- آیا شده زمانی که پشت ویترین یک فروشگاه هستید، احساستان به شما بگوید برای کسی هدیه ای بخرید؟

الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۱۰- آیا رنگ زندگی برای شما تغییر کرده است؟ امیدواریم که حضور شخصی زندگی تان را دگرگون کند.

الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۱۱- آیا شده در چند ماه اخیر، لبخند فردی، امید را در دلتان زنده کند و نگاه شما به زندگی تغییر کند؟

الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۱۲- زمانی که پدر مادرتان می گویند، دیگر زمان ازدواج فرا رسیده است، اخم نمی کنید؟

الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۱۳- آیا به تازگی در خیالتان مراسم خواستگاری را مرور می کنید؟

الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات

۱۴- آیا اخیرا برایتان پیش آمده عاشق کسی شده باشید، اما حجب و حیا اجازه ندهد، آن را با او در میان بگذارید؟

الف)بله ب)خیر ج)گاهی اوقات نتیجه:

اگر از ۱۴ پرسش بالا به ده گزینه پاسخ بلی داده اید، به این معنی است که نیاز به ازدواج در وجودتان احساس شده است.

اگر به ده گزینه پاسخ خیر داده اید، به این معنی است که نیاز به ازدواج هنوز در وجودتان احساس نشده است .

اگر به هفت گزینه پاسخ گاهی اوقات داده اید به این معنی است که هنوز سر در گم هستید و نمی دانید که باید ازدواج کنید یا نه، همچنان مجرد بمانید.


موضوعات مرتبط: مطلب، از همه جا
[ دوشنبه 1389/07/12 ] [ 11:12 ] [ وحید میر آخورلو ]
این چند روزه اخبار بسیار زیادی درمورد یک مدل امریکایی در سراسر وب منتشر شد، دختری که با دور کمرش توجه همگان را به خود جلب نمود.

در یک برنامه تلویزیونی که مدت‌هاست در امریکا برای معرفی مانکن و مدل‌های مختلف برگزار می‌شود، در آخرین دوره آن، دختری حضور داشت که موجب تعجب افراد بسیاری شد!آن استانس، به عنوان یک مانکن فعالیت می‌کند. او دارای قدی به بلندی 188سانتی‌متر می‌باشد. در آخرین مرحله این برنامه او به عنوان یک شرکت کننده حضور داشت و زمانیکه داوران دور کمر او را اندازه گرفتند، شوکه شدند!

دور کمر این دختر به گونه‌ای بود که می‌شد با قرار دادن دو دست برروی کمر او، انگشتان هر دست به یکدیگر تماس پیدا کنند! بهتر است به تصاویر نگاه کنید و چهره شگفت زده داوران مسابقه را ببینید!
موضوعات مرتبط: از همه جا
[ دوشنبه 1389/07/12 ] [ 10:45 ] [ وحید میر آخورلو ]

پرفسور کارو لوکس,پدر علم رباتیک ایرانکارو لوکس یا لوکاس (۱۳۲۸ در اصفهان - ۱۷ تیر ۱۳۸۹ در تهران) یک دانشمند از ارمنیان ایرانی و از پژوهشگران به‌نام سیستم‌های هوشمند در ایران بود.
در سال ۱۳۲۸ خورشیدی در اصفهان زاده شد.[۱] وی مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق را از دانشگاه تهران (۱۹۷۳ میلادی) دریافت کرد و در سال ۱۹۷۶ میلادی مدرک دکترای خود را از گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر دانشگاه برکلی با گرایش مهندسی کنترل دریافت کرد.[۲]
زمینهٔ پژوهش‌های او پیش‌بینی سری‌های زمانی، مدل‌های عاطفی و منطق فازی است. او در سال ۱۳۸۵ خورشیدی به عنوان چهره ماندگار شناخته شد. وی همچنین به عنوان پدر علم رباتیک ایران شناخته می‌شود.[۳] کارو لوکس يكسال تمام با بيماري سرطان روده مبارزه كرد و بر بيماري اش غلبه كرد اماعلت اصلي مرگ او زخم ايجاد شده در اثر پلوروسكوپي روده و تبديل آن به عفونت بود كه باعث شد در غروب ۱۷ تیر ۱۳۸۹ در بيمارستان امام خمینی ديده از جهان فرو بندد. پیکر ایشان در قبرستان ارامنه تهران به خاک سپرده شد

 
پروفسور کارو لوکس از پژوهشگران بنام سیستم‌های هوشمند در ایران است.او در سال ۱۹۷۶ میلادی مدرک دکترای خود را از گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر دانشگاه برکلی با گرایش مهندسی کنترل دریافت کرده است.

مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق او از دانشگاه تهران است

دکترا: Electrical Engineering and Computer Sciences, University of California, Berkeley, 1975
کارشناسی ارشد: Electrical Engineering, University of Tehran, Faculty of Engineering, 1973
کارشناسی: Electrical Engineering, University of Tehran, Faculty of Engineering, 1963
زمینهٔ پژوهش‌های او پیش‌بینی‌ سری‌های زمانی، مدل‌های عاطفی و منطق فازی است.
او در سال ۱۳۸۵ خورشیدی به عنوان چهره ماندگار شناخته شد
استاد کارو لوکس از دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران در زمینه تعامل در سیستم های هوشمند صاحب فعالیت های ارزنده ای دارد

 
دوستان گرامي،زمانيكه خبر فوت پرفسور لوكس به گوشم رسيد خيلي ناراحت شدم،بطوريكه همه فكر كردن عزيزي رو ازدست دادم و واقعا همينطور بود.

يكي از آرزوهاي زندگيم اين بود كه شاگرد ايشان باشم اما هزاران افسوس كه قدر عافيت ندانستم.......................

اما خوشحالم از اينكه پارسال اوایل تابستون تونستم اين استاد عزيز رو در دانشكده فني تهران بهمراه دكتر جبه دار ملاقات كنم.

حيف است دنيا از وجودت خالي باشد استاد............................................


موضوعات مرتبط: داستان، از همه جا
[ دوشنبه 1389/07/12 ] [ 0:32 ] [ میلاد معافی ]

زندگینامه انوشه انصاری:


انوشه انصاری (زاده ۱۳۴۵ خورشیدی برابر با ۱۹۶۶ (میلادی)) کاوشگر و رئیس انجمن گردانندگان شرکت فناوری ارتباط از راه دور (TTI) می‌باشد. وی که در ایران شهر مشهد به دنیا آمده‌است در سال ۱۳۶۶ (۱۹۸۴ میلادی) به همراه خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد.

انوشه مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی الکترونیک و علوم رایانه (EECS) از دانشگاه جورج میسون و مدرک کارشناسی ارشد خود را در زمینه مهندسی الکترونیک از جورج واشنگتن اخذ کرده‌است. او در حال حاضر مشغول طی کردن دوره‌ای در دانشگاه سوئین‌بورن می‌باشد تا بتواند دومین مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته ستاره‌شناسی دریافت کند.

خانم انوشه انصاری همیشه عاشق فضا و فضانوردی و در پی راه یافتن به فضا بوده است .

او در سال ۲۰۰۰ از سوی مجلهٔ «زن شاغل» به‌عنوان کارآفرین برتر شناخته شده‌است. او از بنیان‌گذاران یک شرکت مخابراتی در آمریکا به نام تی.تی.آی (TTI) بوده که اکنون تحت مالکیت سنوز نتورک قرار دارد.

انصاری اکس-پرایز:
خانم انصاری به همراه برادر همسرش در سال ۲۰۰۳ جایزه ۱۰ میلیون دلاری سالیانه «انصاری اکس-پرایز» (Ansari X-prize) را بنیان نهاد. هدف از این جایزه تشویق بخش خصوصی برای انجام سفرهای تفریحی به فضا بود.

و اما شیرینترین مرحله سفر به فضا:
در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۵ (۸ مه ۲۰۰۶)، سازمان فضایی روسیه به طور رسمی اعلام کرد که انوشه انصاری به‌عنوان اولین زن گردشگر فضایی در یکی از پروازهای فضاپیمای سویوز که برای بهار ۱۳۸۶ برنامه‌ریزی شده بود، به مدار زمین سفر خواهد کرد. اما پس از رد صلاحیت دایسوکه انوموتو، داوطلب ژاپنی، به دلایل پزشکی و جا ماندن او از مأموریت سویوز تی‌ام‌ای-۹، قرار شد انوشه انصاری در ۲۳ شهریور ۱۳۸۵ با این گروه همراه شود. وی اولین فضانورد ایرانی دنیاست و اولین بانو و چهارمین نفری است که هزینه سفر فضایی خود را پرداخت کرده است. انوشه انصاری ترجیح می‌دهد در مورد خود از عنوان «فضانورد همراه» بجای واژه «گردشگر فضایی» استفاده کند.

فضاپیمای سویوز(ماموریت Soyuz TMA-9) حامل انوشه انصاری، فرمانده روسی میخاییل تیورین، و مهندس پرواز آمریکایی‌-‌اسپانیایی مایکل لوپز الگریا در صبح روز دوشنبه ۱۸ سپتامبر سال ۲۰۰۶ میلادی از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد. دو روز پس از قرار گرفتن در مدار زمین، فضاپیمای سویوز در ۲۰ سپتامبر ۲۰۰۶ با موفقیت به ایستگاه بین‌المللی فضایی ملحق شد و اقامت ۹ روزه انوشه انصاری در ایستگاه فضایی آغاز شد
سرانجام پس از ۹ روز اقامت و پژوهش در ایستگاه بین‌المللی فضایی، انوشه انصاری در سحرگاه ۷ مهر ۱۳۸۵ مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۶ میلادی به همراه پاول وینُگرادف روسی و جفری ویلیامز آمریکایی، دو تن از فضانوردان ساکن ایستگاه، به زمین بازگشت و پس از فرود وی در ۹۰ کیلومتری شمال آرکالیک در قزاقستان با استقبال گرم خانواده‌اش از جمله همسرش حمید و مقامات محلی و مسئولین سازمان فضایی روسیه مواجه شد. وی پس از معاینات پزشکی با بالگرد برای مراسم خوش‌آمدگویی به شهر کوستانی (در قزاقستان) منتقل شد.

انوشه انصاری در طول ۹ روز اقامت خود در ایستگاه بین‌المللی فضایی مجموعه‌ای از آزمایش‌های علمی زیر را برای آژانس فضایی اروپا انجام داد:

* پژوهش در مورد علل کم‌خونی
* تاثیر تغییرات ماهیچه‌ای بر کمردرد
* تاثیر تشعشعات فضایی بر روی فضانوردان ساکن در ایستگاه بین‌المللی فضایی و گونه‌های میکروبی که در آن ایستگاه پرورش داده شده‌اند.

 

 


موضوعات مرتبط: داستان، از همه جا
[ سه شنبه 1389/07/06 ] [ 12:39 ] [ میلاد معافی ]

1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321

 

1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 +10= 1111111111

 

9 x 9 + 7 = 88
98 x 9 + 6 = 888
987 x 9 + 5 = 8888
9876 x 9 + 4 = 88888
98765 x 9 + 3 = 888888
987654 x 9 + 2 = 8888888
9876543 x 9 + 1 = 88888888
98765432 x 9 + 0 = 888888888

 

1 x 1 = 1
11 x 11 = 121
111 x 111 = 12321
1111 x 1111 = 1234321
11111 x 11111 = 123454321
111111 x 111111 = 12345654321
1111111 x 1111111 = 1234567654321
11111111 x 11111111 = 123456787654321
111111111 x 111111111=12345678987654321


موضوعات مرتبط: مطلب، از همه جا
[ چهارشنبه 1389/06/31 ] [ 20:11 ] [ وحید میر آخورلو ]

مهران مدیری که در این سریال نقش یک تاجر ونیزی را ایفا می‌کند، دراقدامی جالب، برای تیتراژ ابتدای این سریال به همانند "شب‌های برره" یکی دیگر از ترانه‌های قدیمی و خاطره‌انگیز موسیقی ایران را با صدای خودش بازخوانی کرده است.
«امشب شب مهتابه» را با صدای مهران مدیری می‌توانید در ادامه مطلب دانلود کنید.موضوعات مرتبط: از همه جا
[ شنبه 1389/06/27 ] [ 23:30 ] [ وحید میر آخورلو ]

بررسي يكي از قابليتهاي جذاب و كمتر شناخته شده ويندوز كه توانايي بالايي در ارسال و دريافت فايلهاي مختلف دارد.

 HyperTerminal  برنامه اي است كه توسط آن مي توانيد با استفاده از خطوط تلفن (و بدون نياز به اينترنت) فايلهايي را از هر نوع به دوستانتان ارسال و يا از آنها فايلهايي را دريافت نماييد. 

براي استفاده از HyperTerminal شما به امكانات خاص نياز نداريد فقط كافي است كه كامپيوتر شما و فردگيرنده به يك مودم مجهز باشد تا شما از طريق خط تلفن فايل مورد نظرتان را ارسال و يا دريافت نماييد.

نحوه استفاده از Hyper Terminal :

براي فعال نمودن HyperTerminal در ويندوز xp به روي كليد Start كليك نموده و از منوي كشويي ظاهر شده به ترتيب < Hyper Terminal< Communications Accessories < All programs را انتخاب كنيد تا پنجره Connection Description در روي صفحه نمايش ظاهر گردد.

در كادر فوق يك نام را براي اتصال وارد كرده و از قسمت Icon يك آيكون را به دلخواه انتخاب نموده و بر روي كليد OK كليك كنيد.

در پنجره Connect To از منوي كشويي Country / region كشور محل سكونت خود (كه در اينجا IRAN را بايد انتخاب نماييد مگر اينكه خارج از ايران زندگي مي كنيد!)، AreaCode كد كشور، phonenumber شماره تلفن تماس و از منوي ConnectUsing ابزار مورد استفاده (كه در اين جا مودم مي باشد) را انتخاب كرده و برروي كليد OK كليك نماييد.
نكته: در قسمت phone number شما بايد شماره تلفن شخصي كه مي خواهيد براي او فايل مورد نظرتان را ارسال كنيد را وارد نماييد.

در پنجره Connect شما كافي است بر روي كليد Dial كليك كنيد تا شماره گيري انجام گيرد. در اين مرحله در صورتي كه مي خواهيد تغييري در شماره تلفن تماس و يا محل سكونت خود دهيد كافي است برروي كليدهاي Modify يا Dialing properties كليك كرده و در كادرهاي محاوره اي ظاهر شده تغييرات مورد نظر را اعمال نماييد. بعد از چند لحظه شماره گيري توسط مودم انجام مي شود.

تنظيماتي كه فرد گيرنده بايد انجام دهد:

براي دريافت يك فايل از طريق HyperTerminal فقط كافي است در پنجره اصلي برنامه از منوي Call گزينه Wait For a Call را انتخاب نماييد. بعد از چند لحظه شما مي توانيد فايلهاي ارسالي را دريافت كنيد.

ارسال فايلها:

بعد از اينكه در پنجره Connect تنظيمات مربوطه را انجام داديد و توسط شماره گيري به شماره مربوطه متصل شديد. براي مشخص كردن فايلهاي ارسالي از منوي Transfer گزينه Send File را انتخاب كنيد تا كادر محاوره اي Send File در روي صفحه نمايش ظاهر گردد.
در كادر محاوره اي ظاهر شده براي انتخاب فايل مورد نظرتان بر روي كليد Browse كليك كنيد تا كادر محاوره اي Select File to Send در روي صفحه نمايش ظاهر گردد.

در كادر محاوره اي فوق شما كافي است فايل مورد نظرتان را انتخاب نموده و بر روي كليد Open كليك نماييد و در كادر محاوره اي Send file بر روي كليد Send كليك كنيد تا عمل ارسال انجام پذيرد.

ارسال پيغام به صورت متن:

بعد از اينكه به شماره مورد نظرتان متصل شديد در پنجره اصلي برنامه Hyper Terminal شما به صورت مستقيم مي توانيد متن مورد نظرتان را تايپ نماييد. متن تايپي در اين قسمت براي دوست شما كه به كامپيوتر او توسط برنامه Hyper Terminal متصل شديد نيز قابل مشاهده مي باشد.

مشخص كردن محلي براي ذخيره سازي فايلهاي دريافتي:

شما به سادگي مي توانيد محلي را براي ذخيره سازي فايلهاي دريافتي از طريق برنامه را به صورت پيش فرض تعريف نماييد. براي اين منظور از منوي Transfer گزينه Receive File را انتخاب نماييد تا كادر محاوره اي مربوطه در روي صفحه نمايش ظاهر گردد. در كار محاوره اي فوق شما با كليك نمودن كليد Browse مي توانيد محلي را براي ذخيره سازي فايل دريافتي تعيين نماييد.

ذخيره سازي اتصال:

بعد از برقراري ارتباط از طريق برنامه Hyper Terminal، شما مي توانيد اتصال فوق را براي استفاده مجدد ذخيره نماييد. براي اين منظور از منوي كشويي File گزينه Save را انتخاب كنيد. با اين كار اتصال شما با اسمي كه شما براي آن مشخص نموده ايد ذخيره مي گردد، براي برقراري اتصال براي دفعات آتي، در زير منوي Accessories < All Programs < Start HyperTerminal Communications كافي است به روي نام اتصال فقط كليك كنيد.

قطع نمودن اتصال:

بعد از اينكه فايل هاي موردنظرتان را براي دوستانتان ارسال كرديد و يا از آنها دريافت كرديد، براي قطع نمودن اتصال به روي گزينه Disconnect كليك نماييد تا اتصال شما قطع گردد.

نوار ابزار برنامه Hyper Terminal

در نوار ابزار برنامه HyperTerminal مجموعه دستورات پراستفاده به صورت آيكونهايي در دسترس شما قرار گرفته است. در صورتي كه نوار ابزار برنامه در زير نوار منوها وجود نداشت از زير منوي View گزينه ToolBar را انتخاب كنيد.

 منبع : دانستنیهای كامپیوتر،الكترونیك ومخابرات


موضوعات مرتبط: از همه جا
[ دوشنبه 1389/06/22 ] [ 0:4 ] [ محمد رضا سفلایی ]


موضوعات مرتبط: از همه جا
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 1389/06/04 ] [ 19:17 ] [ روح ا.. ذکریایی ]
در اینجا معنی نام کشورهای جهان در جلوی نام آنها آمده و زبانی که ریشه این نام در اصل از آن گرفته شده در میان کمانک آورده شده است :
آذربایجان :آتورپاتکان{نگهدار آتش}(فارسی/ دری)

آرژانتین :سرزمین نقره(اسپانیایی)

آفریقای جنوبی :سرزمین بدون سرما(آفتابی) جنوبی(لاتین،یونانی)

آفریقای مرکزی :سرزمین بدون سرما(آفتابی) مرکزی(لاتین،یونانی)

آلبانی: سرزمین کوهنشینان
آلمان :سرزمین همه مردان یا قوم ژرمن(فرانسوی – ژرمنی)

آنگولا :از واژه نگولا که لقب فرمانروایان محلی بود

اتریش : شاهنشاهی شرق (ژرمنی)

اتیوپی : سرزمین چهره سوختگان (یونانی)


بقیه در ادامه مطلب


موضوعات مرتبط: از همه جا
ادامه مطلب
[ سه شنبه 1389/06/02 ] [ 17:12 ] [ روح ا.. ذکریایی ]

افزودن پسورد دوم برای ورود به ویندوز XP :


در ویندوز XP می توانید قبل از فعال شدن هر کدام از ( USER ) ها پسورد دیگری قبل از همه این ها قرار دهید. برای اضافه نمودن این پسورد به ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید :

1- در RUN عبارت Syskey را تایپ کنید و OK کنید .

2- در پنجره ظاهر شده با سر برگ Securing the Windows XP Account Database روي گزینه Update كليك كنيد.
3- در قسمت Password Startup پسورد دلخواه خود را وارد کنید و پنجره را با OK ببندید.
4- در صورت لزوم می توانید در قسمتSystem Generated Password پسورد را بر روی Floppy Disk ذخیره نمائید تا فقط با استفاده از آن قادر به عبور باشید. از این پس زمانی که سیستم روشن و یا ریست شود پسورد امنیتی قبل از ورود به یوزرها ظاهر می شود و برای ورود از شما پسورد میخواهد.
 توجه: اگر پسورد را سه مرتبه اشتباه وارد کنید سیستم ریست می شود.
موضوعات مرتبط: از همه جا، مقالات متفرقه
[ جمعه 1389/05/22 ] [ 18:51 ] [ محمد رضا سفلایی ]

نصب ویندوز xp بصورت خودکار به طوری که در حین نصب هیچ سوالی نپرسد

حتی شماره سریال ویندوز !

     همانطوری که میدانید هنگامی که قصد نصب ویندوز را داشته باشید، در حین نصب لازم است سوالاتی پیرامون نام کامپیوتر ، نوع رزولوشن ، کلمه عبور Admin ، شماره سریال ویندوز و ... را پاسخ دهید. این مساله باعث میشود که دقایقی طولانی را کنار سیستم باشید تا نصب ویندوز به مراحل نهایی برسد. با استفاده از ابزاری که در سی دی ویندوز xp وجود داردنسبت به نصب خودکار ویندوز اقدام نمایید.

حال روش کار:

1- در سی دی ویندوز xp به مسیر زیر بروید :

Support\tools\

2- فایل deploy.cab را بر روی یکی از درایوهای هارد کپی نمایید. سپس آنرا باز کرده (از طریق برنامه zip magic یا winzip یا در خود ویندوز xp اگر بر روی فایل کلیک کنید باز میشود ) و فایل setupmgr.exe را از درون این فایل cab کپی کرده و درون یک درایو از هارد کپی کنید.
3- بر روی setupmgr.exe کلیک کنید. پنجره ای باز میشود. آنرا next کنید. سپس گزینه زیر را انتخاب کرده و next کنید :

Create a new answer file

4- مطمئن شوید که گزینه  installation windows unattended علامت زده شده باشد سپس next کنید.
5- در این صفحه نوع ویندوز خود را انتخاب نمایید در اینجا ویندوز xp پروفشیونال را انتخاب میکنیم. سپس next میکنیم.


6- گزینه Fully automated را علامت بزنید و next کنید.

7- در اینجا صفحه Distribution Folder نمایش داده میشود. در این صفحه به شما اجازه داده میشود که تعیین نمایید که آیا ویزارد یک پوشه توزیعی را بر روی کامپیوترتان بسازد یا پوشه توزیعی را بر روی درایو شبکه ای که شامل سورس فایلهای ویندوز میباشد ایجاد نماید.

نکته ! ساخت یک پوشه توزیعی نه تنها به شما اجازه نصب ویندوز بدون استفاده از cd را میدهد بلکه اجازه افزودن فایلهای اضافی (همانند درایورهای قطعات) برای انجام یک نصب سفارشی را میدهد. اگر قصد انجام نصب خودکار را به دفعات زیاد دارید و درایور یا پوشه مناسب را در اختیار دارید میتوانید از این گزینه استفاده کنید.

در اینجا گزینه زیر را انتخاب کرده سپس next میکنیم :

No, this answer file will be used to install from a CD

8- در این صفحه گزینه مربوط به I Accept … را علامت زده و next میکنیم.

9- حال شما صفحه ای را مشاهده میکنید که با کمی دقت متوجه میشوید گزینه هایی درون این صفحه وجود دارند که شما در حین نصب ویندوز با آن برخورد میکنید. شروع به تکمیل گزینه ها به دلخواه خود کنید.

10- بعد از اتمام کار گزینه finish را بفشارید. در این قسمت مسیری برای ذخیره تنظیماتی که انجام داده اید در قالب یک فایل پرسیده میشود. شما میبایستی نام فایل را که به صورت UNATTEND.TXT انتخاب شده به WINNT.SIF تغییر دهید و یک نسخه بر روی یک فلاپی ذخیره نمایید.

11- از منوی FILE گزینه EXIT را انتخاب نمایید.

12- اکنون شما فایل اصلی را ساخته اید. فایل برای انجام عملیات نصب آماده میباشد اما ممکن است قبل از شروع عملیات مایل باشید که نگاهی به محتویات فایل بیندازید. (ممکن است بخواهید

پارامترهای اضافه تری را نیز به فایل بیفزایید.)برای این کار فایل ساخته شده را در برنامه NOTEPAD باز نمایید. شما میتوانید خطوط دیگری را نیز برحسب نیاز برای فعالیتهای دیگر مثل تعیین پارتیشن نصب دیسک سخت یا تبدیل سیستم فایل به NTFS معین نمایید. جزئیات مربوط به چگونگی انجام این کارها را میتوانید در داخل فایلهای کمکی موجود در داخل Deploy.CAB مشاهده نمایید. اگر در داخل فایل هرگونه تغییری را اعمال کردید ، فایل را ذخیره کرده و آنرا ببندید

13- فایل را بر روی فلاپی دیسک کپی نماید. سپس کامپیوتر را از طریق سی دی راه اندازی کرده و فلاپی را در داخل درایو فلاپی قرار دهید. ویندوز به صورت خودکار تنظیمات معین شده را مورد استفاده قرار میدهد.
موضوعات مرتبط: از همه جا، مقالات متفرقه
[ جمعه 1389/05/22 ] [ 18:48 ] [ محمد رضا سفلایی ]
 

اين پست راجع به سال تولد بسياري از هنرمندان خوب كشور تعلق داره. اونايي که دوست دارن  آمار سن اين هنرمندان رو در بيارن اين مطلبو بخونن.

برزو ارجمند 1354/1/7 مشهد


ساناز سماواتی 1350/1/8 تهران


سارا خویینی ها 1353/1/1 ؟


خشایار اعتمادی 1350/1/11 تهران


ژاله صامتی 1351/1/14 تهران


پوران درخشنده 1350/1/8 تهران

بیتا فرهی 1337/1/1 تهران


رامبد شکرآبی 1351/1/17


مهناز افضلی 1342/1/30


مریلا زارعی 1353/1/25 تهران


محمد رضا گلزار 1354/1/27 تهران


پویا امینی 1356/2/15 تهران


رضا داوود نژاد 1359/2/29 تهران


سعید شهروز 1356/2/16


پرستو گلستانی 1349/3/11 تهران


کمند امیر سلیمانی 1352/3/16 تهران


امین حیایی 1349/3/19 تهران


جواد رضویان 1353/3/25 تهران


شهره لرستانی 1345/3/31 تهران


مهناز افشار 1356/3/26 تهران


مژده شمسایی 1347/3/30 تهران


نسرین مقانلو 1347/4/1 تهران


سحر ولد بیگی 1356/4/1 تهران


هدیه تهرانی 1351/4/4 تهران


نگار فروزنده 1357/4/4تهران


رضا شفیعی جم 1351/4/10 تهران


محمد اصفهانی 1345/4/14 تهران


گل شیفته فراهانی 1362/4/19 تهران


مانی رهنما 1356/4/26 تهران


فاطمه گودرزی 1342/4/16/تهران


نیلوفر محمودی 1347/4/22


عاطفه رضوی 1346/4/23 تهران


پرند زاهدی 1357/4/23 تهران


فریبا متخصص 1340/5/1 بروجرد


شقایق فراهانی 1351/5/2 تهران


ایمان اشراقی 1355/5/17


پگاه آهنگرانی 1363/5/2


حسن جوهرچی 1347/5/6


پوپک گلدره 1350/5/8


کیهان ملکی 1347/6/2


امین زندگانی 1351/6/5 تهران


امیر تاجیک 1347/6/8


سیما تیرانداز 1349/6/9 تهران


امیر جعفری 1353/6/10


نیکی کریمی 1350/6/15 تهران


زیبا نادری 1344/6/18 تبریز


پردیس افکاری 1342/6/20 تهران


حسام نواب صفوی 1353/6/22 تهران


مینا لاکانی 1350/6/29 تهران


الهام پاوه نژاد 1354/6/25


مجید صالحی 1354/6/26 تهران


زیبا بروفه 1354/6/29


لیلاحاتمی 1351/7/9 تهران


باران کوثری 1364/7/25 تهران


یکتا ناصر 1357/8/12 تهران


مریم حیدر زاده 1356/8/29 تهران


ویشکا آسایش 1351/8/16 تهران


آتنه فقیه نصیری 1347/8/23 تهران


سمیرا سیاح 1353/9/1 کالیفرنیا


بهاره رهنما 1352/9/10 تهران


علی صادقی 1359/9/14 تهران


رامبد جوان 1350/10/1


فریبا کوثری 1345/10/1 زاهدان


محمد رضا عیوضی 1350/10/16 تهران


محمد رضا فروتن 1347/10/7 تهران


مهراج محمدی 1353/10/7 تهران


کتایون ریاحی 1340/10/10 تهران


ناصر عبداللهی 1349/10/10 بندر عباس


ماهایا پطروسیان 1348/10/13 تهران


حدیث فولادوند 1356/10/21 تهران


سروش گودرزی 1353/10/21


ترانه علیدوستی 1362/10/22 تهران


افسانه بایگان 1340/10/26 تهران


رزیتا غفاری 1351/10/27


پریوش نظری 1348/11/3 گچساران


علیرضا عصار 1348/11/4


شادمهر عقیلی 1351/11/7 تهران


شهاب حسینی 1352/11/14 تهران


فلامک جنیدی 1351/11/14


افسانه چیره آزاد 1341/11/22 تهران


سمیرا مخملباف 1358/11/26تهران


ایرج نوذری 1342/12/7 تهران


مرجان محتشم 1348/12/13 تهران


بابک نوری 1352/12/16 تهران


لادن مستوفی 1351/12/20 شهسوار


شهرام حقیقت دوست 1351/12/27 تهران


مهشید افشارزاده 1344/12/29 آبادان

 

موضوعات مرتبط: از همه جا
[ پنجشنبه 1389/04/24 ] [ 17:49 ] [ محمد قربانپور ]

معنای جالب نام کشورهای جهان؟!
 
اسم کشورها هم معانی خاص خود را دارند. در اینجا معنی اسم برخی از آنها را می‌توانید بخوانید...
 
آرژانتین: سرزمین نقره
آفریقای جنوبی: سرزمین بدون سرما
آلبانی: سرزمین کوه نشینان
ایران:‌قوم آریایی
اتیوپی: سرزمین چهره سوختگان
اسپانیا: سرزمین خرگوش کوهی
استرالیا: سرزمین جنوبی
اسرائیل: جنگیده با خدا
ایسلند: سرزمین یخ
بحرین: دو دریا
برزیل: چوب قرمز
بریتانیا: سرزمین نقاشی شدگان
بورکینافاسو: سرزمین مردم درستکار
پاراگوئه: این سوی رودخانه
ترکیه: سرزمین قوی ها
جامائیکا: سرزمین بهاران
دانمارک: مرز قوم دان
روسیه: کشور روشن ها، سپیدان
سریلانکا: جزیره باشکوه
سوئد: سرزمین قوم "سوی"
سوئیس: سرزمین مرداب
سودان: سیاهان
سوریه: سرزمین آشور
سیرالئون: کوه شیر
شیلی: پایان خشکی / برف
فرانسه: سرزمین قوم فرانک از اقوام سلتی
فلسطین: یکی از اسامی قدیم رود اردن
فیلیپین: از نام پادشاهی اسپانیایی به نام فیلیپ
کانادا: دهکده زبان سرخپوستی "ایروکوئی"
کنیا: کوه سپیدی
لبنان: سفید
 

موضوعات مرتبط: از همه جا
[ پنجشنبه 1389/04/24 ] [ 17:14 ] [ محمد قربانپور ]
رفتارها و عادات جالب در چند کشورجهان .... 
سوئیسی‌ها، تمیزترین مردم دنیا هستند:
سوئیسی‌ها نه تنها خانه و زندگی خود را بلکه خیابان و شهرشان را تمیز نگه می‌دارند.
اگر کسی تکه‌ای کاغذ روی زمین بیندازد به وی تذکر داده می‌شود، مردم سوئیس به محیط‌زیست احترام زیادی می‌گذارند و در حفظ آن کوشا هستند.

ایتالیایی‌ها در قهوه درست کردن در جهان مقام اول را دارند:
ایتالیایی‌ها قهوه غلیظ تهیه می‌کنند و طبق نظرسنجی از مردم اروپا، ایتالیایی‌ها نه تنها در تهیه قهوه مهارت دارند بلکه بعد از سوئدی‌ها و نروژی‌ها، قهوه‌خورترین مردم دنیا هستند.


مردان مکزیکی تن‌پرورند:
مردان مکزیکی بسیار تنبل هستند و استراحت را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند. آنان دوست دارند مدت‌ها در سایه درختی بخوابند و آنان افراد پرکاری نیستند.


هندی‌ها و احترام به حیوانات:
در فرهنگ هندی‌ها رفتار محبت‌آمیز با حیوانات دیده می‌شود از جمله گاو را که یک حیوان دوست‌داشتنی می‌دانند! اگر گاوی در وسط خیابان بایستد یا بنشیند رانندگان باید مسیر خود را عوض کنند و بدون این‌که به گاو توهین شود از کنار آن به آرامی عبور کنند.


انگلیسی‌ها خوش خوراک نیستند:
انگلیسی‌ها علاقه‌ای به خوردن غذاهای متنوع و رنگارنگ ندارند و از غذاهای ساده استفاده می‌کنند. آنان برای طبخ غذاهای خوشمزه به تازگی از فرانسوی‌ها کمک گرفته‌اند. آنان مواد غذایی از جمله گوشت، غلات و سیب‌زمینی را جداگانه مصرف می‌کنند و با یکدیگر ترکیب نمی‌کنند.


مردم فنلاند علاقه زیادی به سونارفتن دارند:
قدمت سونا به هزار سال قبل می‌رسد که ریشه در فنلاند دارد، فنلاند یک منطقه سردسیر بین اروپا و روسیه است و سونا مهم‌ترین مکان‌ اجتماعی می‌باشد و شمار سونا در کشور فنلاند از تعداد خودروهای این کشور بیشتر است.


کانادایی‌ها در زمستان در زیرزمین زندگی می‌کنند:
شاید به دلیل دمای 30 درجه زیرصفر، کانادایی‌ها را وادار کرده که در زمستان در زیرزمین زندگی کنند، حتی مراکز تجاری و سینما و موزه‌هایشان، نیز در تونل‌های زیرزمینی واقع است.
۲۱ آذر ۱۳۸۸

موضوعات مرتبط: از همه جا
[ یکشنبه 1388/09/22 ] [ 2:27 ] [ هادی علیزاده ]
به همت یک مخترع ایرانی، آب مقطر خورشیدی برای نخستین بار در کشور تولید شد.
موضوعات مرتبط: از همه جا
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1388/09/22 ] [ 2:11 ] [ هادی علیزاده ]
 
یک شرکت هامبورگی از زباله های معروف ناپل در تولید انرژی پاک و تامین برق و گرمای 18 هزار خانواده در این شهر آلمانی بهره گرفت.
 

موضوعات مرتبط: از همه جا
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1388/09/22 ] [ 1:43 ] [ هادی علیزاده ]
دانلود اهنگ سریال دلنوازان کاری از علی لهراسبی-large;">        

علیسلام برای باز کردن اهنگ  اول لینک را راست کلید(.... Save Tavget az)را فشار دهید و اهنگ را به سرعت دانلود کنید.24.gif

Ali Lohrasbi - Delnavazan
 53if4g0.gif
...

download 

موضوعات مرتبط: از همه جا
[ سه شنبه 1388/07/07 ] [ 17:10 ] [ محمد قربانپور ]
لباس‌های سفارش داده شده برای بازیکنان استقلال در راه فرودگاه مهرآباد بود اما سارقان محموله حاوی لباس و شورت بازیکنان استقلال را از پیک حامل آن ربودند!
موضوعات مرتبط: از همه جا
ادامه مطلب
[ جمعه 1388/06/06 ] [ 0:16 ] [ هادی علیزاده ]
سوابق علمی و اجرایی "محمد علی آباری" وزیر پیشنهادی دکتر احمدی نژاد برای تصدی پست وزارت نیرو... 

 متن کامل در ادامه مطلب


موضوعات مرتبط: از همه جا
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 1388/06/05 ] [ 18:55 ] [ حامد کریمی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ وبلاگی گروهی در مورد موضوع های مختلف همچنین موارد مربوط به رشته برق و استفاده از مطالب دوستان مقالات٬جزوات و ... در این زمینه است. امید به آنکه دوستان عزیز در جهت ارتقاء آن کوشا باشند.
برچسب‌ ها
DFIG (1)
امکانات وب
ایران رمان